Znáte švestko meruňky?



host - 144.74 (?)
5.4.2020 16:55

Mám je také, jeden je bez bližšího označení (2014-Kruh) a druhý označený jako Melitopolskí (2016-odkud si už nepamatuji). V loni trochu úrody na obou stromech, plody mi přišly chutově jako meruňky s fialovou slupkou.  Z obou stromů prakticky stejné. Mě osobně velmi chutnaly a těším se na letošní úrodu, oba stromky mají spoustu nasazených květů, snad je mrazy v minulých 14dnech nezničily. Fotky koncem léta připojím, Petr. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 125.133 (?), 22.11.2018 18:21, zobrazeno: 9937x

mám ráda meruňky, ale zahradu máme v v nadm. výšce přes 400 metrů a nevěřím, že by se tu meruňce dařilo. v nabídce Zahradnicví Spomyšl jsem viděla několik druhů švestko - meruněk, dokonce i třešňo meruňku a chtěla bych si něco objednat.  ale toto zahradnictví nemá ani nijak dobré recenze a tak nevím zda si mám stromek objednat. proto bych uvítala názory na švestko meruŇky, jestli je někdo má a s jakou odrůdou je spokojený. moc děkuju Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 22.11.2018 18:32

Kupte jakoukoliv, v každém případě dostanete blumu, ve většině nevalné chuti. Ve vaší nm. klidně nějakou meruňku zkuste.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 22.11.2018 18:50

Mám Aprimiru, je to veľmi zlá slivka a ešte horšia marhuľa. Vlastne s marhuľou to okrem farby nemá vôbec nič spoločné. Jediné pozitívum je vysoká rodivosť a pekné vyfarbenie plodov, chuť je totálny prepadák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 22.11.2018 20:20

Jestliže se u Vás meruňkám nedaří, tak si zasaďte švestku. Meruňkošvestky jsou dvojího druhu:
1. Obyčejné slivoně - jako např. zmíněná Aprimira, tedy spíš podvod
2. Skuteční kříženci meruňky (obvykle černé) a slivoně. Pěstitelské nároky jsou srovnatelné spíš s běžnými meruňkami než se švestkami. 
    Chcete, aby Váš pes byl rychlý a současně mazlíček. Pořídíte si křížence chrta a čivavy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
JKo - (26) - 33.110 (?), 23.11.2018 15:24
Letos mi poprve zarodil dva plody stromek “svestkomerunka” ze zahradnictvi Kruh (odrudu nejsou schopni rici). Strom vypada jako merunka, kvete jako merunka, vetve jsou velice silne jakoby bradavicnate. Plod byl velmi tmavy, az rude fialovy, tvar i chloupky jako merunka, pecka jako merunka, chut jako merunka, velmi dobry. Co to je nevim, ale je to dobry. Uvidime, co bude dale, letos byl vyjimecny rok a mam zahradu 350 mnm, ale v mrazove kotline.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.11.2018 15:28

Jde patrně - podle popisu o plumcot Melitopolski. Obávám se, že ta bradavičnatost větví je viróza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 125.133 (?), 23.11.2018 19:59

děkuji za vaše reakce, snad se ještě někdo ozve s tipem na kvalitní a dobrý ovocný stromek a na jaře pak něco objednám, děkuji Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
JKo - (26) - 167.70 (?), 23.11.2018 21:38
Dekuji za reakci, zkusim si o tom neco zjistit, abych si nepestoval na zahrade nemocny strom. Merunky jsem nikdy nemel, tak jim moc nerozumim. Kdyztak sem zitra dam fotku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.74 (?), 5.4.2020 16:55

Mám je také, jeden je bez bližšího označení (2014-Kruh) a druhý označený jako Melitopolskí (2016-odkud si už nepamatuji). V loni trochu úrody na obou stromech, plody mi přišly chutově jako meruňky s fialovou slupkou.  Z obou stromů prakticky stejné. Mě osobně velmi chutnaly a těším se na letošní úrodu, oba stromky mají spoustu nasazených květů, snad je mrazy v minulých 14dnech nezničily. Fotky koncem léta připojím, Petr. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.4.2020 19:33

Neznám. Samá "faleš". Červené blumy s řídkou šťavnatou dužninou a tropickou příchutí. Koupil jsem teď Flavor Supreme a Flavor Queen, jestli to bude zase podvod, tak už se "picnu". frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika