Zmlazení meruňky



host - 209.200 (?) 
24.3.2018 16:09, zobrazeno: 5262x

Dobrý den,

mám na zahradě 3 meruňky 10-12 roků staré. Když nemrzne a včely pracují tak plodí pkné plody v množství větším než malém. problém je ve mně, protože zahradě nerozumím a stromy jsem stříhal a řezal tak nějak od oka a podle tohoto vypadají. potřeboval bych poradit jestli se dají ještě zachránit nebo je mám rovnou pokácet. Na jednom stromku už rostou malé choroše.

Martin

meruňka1
meruňka1
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 209.200 (?), 24.3.2018 16:12

další foto

meruňka 2
meruňka 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.200 (?), 24.3.2018 16:14

meruňka 3 s chorošema

meruňka 3
meruňka 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 24.3.2018 17:24

Meruňky jsou dobré. Mohou ještě mnoho let plodit. Jarní řez bude však vyžadovat spíše pilu než nůžky. A možná, že 2-3 roky po sobě. Snažte se stromy rozevřít, provzdušnit a snížit. Ty choroše tam sice nevidím, ale měly by se odstranit. Meruňka 3 má asi nejpřijatelnější tvar. Kostra meruňky 1 je podivná, ale estetika je méně důležitá než zdravotní stav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.51 (?), 24.3.2018 17:56
Uvažovať o "pokácení" je nezmysel, to určite nie. Tie stromy sú vitálne, nepotrebujú zmladiť, ale potrebujú preriediť (presvetliť) korunu - tak ako Vám radí Mimmo. Najmä v hornej časti korún je to veľmi prehustené, čo Ste si do značnej miery spôsobil sám. Ak ponecháte pri reze pahýle ("čapíky") - viď foto 1,2 - tak Vám z nich vyrastie niekoľko nových výhonkov a koruna sa zbytočne zahusťuje. Pri presvetľovaní režte (alebo pílte) tak aby takéto pahýle nezostávali. Spravte to v období vegetácie (najskôr v čase kvitnutia, ale ešte lepšie neskôr), rozhodne nie teraz. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 24.3.2018 18:43

Na dvojce je zjevně rozjetá monča, trojka končí kvůli klanolístce... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika