Zelenobílé listy: choroba, nebo výživa?



host - 109.129 (?) 
30.9.2018 23:31, zobrazeno: 1941x

 Dobrý den, 

listy meruňky mají vedle normální zelené barvy i bělavý nádech. Je to přímo v listu, nikoli na něm. List se nekroutí, zůsává rovný, nehyne a nepadá. Meruňka je často celá jakoby zvadlá, ale po zalití pookřeje a lístky se vztyčí. Zalil jsem ji v letošním suchém létě postupě mnoha hektolitry vody. Nemohl jsem nadbytkem vody vyplavit nějaké důležité živiny? Anebo je to nějaká choroba? Po projití diskusí jsem měl hypotézu na fytoplazmózu, ale listy se nesvinují...

Měli byste nápad, co je špatně? Meruňka je ve třetím roce, letos jsem ochutnal prvních pět meruněk a byly velmi dobré.

Díky, Pavel

zelenobílý list
zelenobílý list
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.215 (?), 1.10.2018 0:00

V chorobách se moc nevyznám, připadá mi to na padlí, ale za chvíli stejně opadá, tak bych to teď už neřešila.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.211 (?), 1.10.2018 5:45
Ten biely povlak je zrejme múčnatka/padlí. Okrem toho tam máte pár ložísk klasterosporiózy (Clasterosporium carpophilum) - to sú tie škrvnky s tmavším lemom (foto). Nič závažné, teraz netreba robiť nič, na jar aplikujte fungicíd v bežnom režime starostlivosti o marhule. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.129 (?), 3.10.2018 20:08

díky moc!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika