Pěstování meruněk v nadmořské výšce 600 m



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 96.1 (?) 
10.4.2009 8:53

Dobrý den, náhodou jsem narazil na váš dotaz.Podobným problémem se někdo potýkal v časopise zahrádkář na začátku tohoto roku tj 1až 3 blíže si již nepamatuji, řešení ale ano.Spočívá v jednoduchém principu, oddálení nástupu květů stromu.Pisatel v časopisu (i foto postupu) řešil doslova zabedněním prkny kmene.Na vlastním stromku jsem aplikoval na spodek kmene do výšky cca 1 m nad zem bílou netkanou textilii a karton z krabice.Jarní sluníčko nemá přístup ke kmeni a míza která je v kořenech "nevyjede" nahoru do stromu.Postup funguje, nástup květů u sousedky cca záčátek dubna (plný) u souseda touto dobou tj 10 4 na mém stromu cca do 10 květů.Standartně kvete se sousedkou.Pokud budete chtít článek dohledat mohu vám pomoci a poslat (máma kupuje a archivuje já jen občas a vyhazuji...) lois@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 152.34 (?), 27.5.2010 16:33

Abych se představila: Velkopavlovická (vzrostlý strom) 580 mnm, mírný severní (!) svah, u jižní strany stodoly, průměrná roční sklizeň: 15 meruněk (vynikající chuti). Strom na pozemku vysadil původní majitel a nám je ho líto pokácet, takže je hlavně "ozdobný květem a listem". Po odkvětu má stromek neuvěřitelné množství zelených plůdků, které při poklesu teplot sprchnou (kromě několika, které jsou úplně u zdi). Kmen stromku na jaro stíním prkny. Máte někdo zkušenost s postřiky obsahujícími bór? Mají údajně zvyšovat odolnost květů i plodů vůči mrazu (přímý postřik na květy a listy). Zdraví Umtata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 65.118 (?), 3.1.2019 4:14

Ahoj, ja jsem letos mela prvni urodu merunek i broskvi, hned prvni rok po zasazeni.

Odrudu si nepamatuji, ale tady jsou vsechny informace:

Bydlim u Bystrice nad pernstejnem. Stromky koupene ve Strakove Zahradnictvi. Jsou drazsi ale vzrostle a zdrave.

Stromky jsem zasadila do dvora kde je zavetri. Asi pul metru v okruhu od kminku jsem dala kravi hnuj, magnesium (napomaha drevnateni) a rasy z ribnika (bohate na nitrogen). Kminek obalila penovou izolaci na potrubi. Stromky strikam roztokem Teetree oil a Neem oil. Na podzim davam jeste slamu v okruhu 1m. Zatim se darilo, Byly velke, Stavnate. Ale take jsem si udelala automaticke zavlazovani ze stare hadice, kterou jsem na zadanych mistech provrtala. Cerpadlo mam v lete na samospinaci casovac na 12 minut v 7 vecer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.11 (?), 8.6.2010 13:48

u mna bez problemov odroda Veharda.

550mnm, juhozapadny svah.

samozrejme je potrebny Sittov rez a postrek ak hrozi mraz...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika