Za jak dlouho očekávat meruňky?



Stránky: 1,  2   
host - 97.18 (?) 
31.5.2011 23:06, zobrazeno: 10569x
Asi před rokem jsem zasadil pecku od meruňky do hlíny, vyrostl z toho stromek asi 120 cm vysoký. Za jak dlouho můžu očekávat první sklizeň?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 24.183 (?), 5.6.2011 18:42

Bez roubování to bude trvat hodně dlouho, tipnul bych si, že si ještě minimálně 4 roky počkáte, možná ještě déle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.61 (?), 5.6.2011 23:35

A možno budú malé, bez chuti a málo sladké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.161 (?), 6.6.2011 8:21

před 4 lety jsem koupil zahradu. Mimo jiných zde je i krásná merunka... každý rok má moc květů, středně plodů.. tak pulka plodů během dozrávání opadá, zbytek je kyselý, nedobrý.. v podstatě žádná měruňka z tohoto stromu nejde konzumovat... když jsem se tak jednou bavil se sousedem, který se znal s původním majitelem, došlo řeč i na tuto meruňku.. a říkal mi- se nediv, tu jsme sadili spolu z pecky!!! takže- merunka letí na podzim ven a už tam mám místo i jinou..  tot asi tak vše k vašmu dotazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.218 (?), 6.6.2011 13:45
Dúfam, že nebudete na to isté miesto po vykopaní starej sadiť novú marhuľu? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.161 (?), 6.6.2011 14:25

zdravím Paľo.. nene, puvodni majitel měl jakousi zvláštní zálibu sadit stromky až k plotkum, na hranici pozemků... takže tahle je taky na hranici, odhaduju její stáří tak na 10-15 let.. už mám zasazenou místo ní Radku, cca 2 metry od stávající merunky... jen čekám, až Radka povyroste a starou merunku picnu u zemi a bude... jak říkám, stromek hezký, ale ploty nepoživatelné, je z pecky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.25 (?), 6.6.2011 21:35

Přeroubovat!!! by byla škoda té zdravé a zdá se že i odolné podnože

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.161 (?), 6.6.2011 22:50

možná.. ale nevím jak a ani se v tom nevyznám, jsem rád, když si postříkám ostatní stromky proti chorobám.. ani nevím, kolik by to stálo a kde vzít rouby a popravdě ani neznám nikoho, kdo to dělá... merunka je krásná, košatá, kmen má obvod jak stehno kulturisty... pokud by tu byl někdo z okolí židlochovic, brna, břeclavi... kdo se v tom vyzná, dejte vědět, kdyžtak bych se ozval a mohli bychom to probrat..  přikládám zde foto stromu z lonské zimy... jestli to má cenu roubovat, nevím...

merunka z pecky
merunka z pecky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.85 (?), 7.6.2011 8:28
Dobrý deň! V prípade semenáča jablone či hrušne by som neváhal, na jar ušmiknul kostrové konáre a nahádzal pod kôru vrúble- napr. rezistentov. Ale kôstkovinám sa ako viete horšie hoja veľké rezné rany, reagujú glejotokom, rany sa rady infikujú atď. Takže schvaľujem Váš plán. Nech sa Vám darí! Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.93 (?), 7.6.2011 9:27

zdravím Paľo, přesně jak píšete, letos monilioza řádí jak černá ruka, takže to udělám přesně jak píšete- na podzim, popř na jaro začnu starou merunku po částech likvidovat, aby ustoupila nové merunce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika