Velita



kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 25.5 (?) 
11.7.2019 14:20, zobrazeno: 2737x

Aj táto veselská odroda marhulky si zaslúži samostatnú tému smiley

Včera som ochutnal prvý plod marhule dopestovaný u mňa na Kysuciach 400mnm a musím povedať, že je to veľmi chutná odroda s pravou sladko-kyslou marhuľovou chuťou a ešte keď je vlastná, chutí najlepšiesmiley

Vyfarbovať sa začala od 30.6. cez žltú, do oranžova s pigmentom a koštovaný plod bol rovnomerne vyzretý, primerane šťavnatý.

Má síce pár plodov, ale na Harlayne a štepoch Veselky nezostalo nič po jednej mrazivej noci do -1°C, ale tie sú v nechránenom teréne.

Stromek je na podnoži St.Julien - tvorí riedku korunu s veľkými prírastkami - musel som na konci mája strihať pre rozvetvenie a na moniliózu bez postreku trpý čiastočne (mesiac máj prepršalo).

Aké máte vy skúsenosti s touto odrodou?

Stromek
Stromek
plod Velity 8.7.
plod Velity 8.7.
plod Velity 8.7.
plod Velity 8.7.
plod Velity 8.7.
plod Velity 8.7.
plod Velity 30.6.
plod Velity 30.6.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 213.152 (?), 11.7.2019 22:12

Zdravím. Mám Velitu druhým rokem a letos přinesla první plody. Meruňkové, šťavnaté s kyselkavou slupkou. U mě už je sklizeno a první plod dozrál 1.7. (220mnm. Polabí)

Co se týče stromku jako takového, růst je velice zdravý (podnož myrobalán), monilioza se ji zatím vyhýbá. Ikdyž tady mrzlo, musela jsem udělat probírku plůdků, protože jich měla až až na dvouletý stromek, takže asi bude trochu odolnější.

Za mě zatím bezproblémová a chutná odrůda.

Kateřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 5.7.2022 13:53

Dobrý den. Na dvouletém, málo vzrostlém strmku Velity jsem nechal asi tři plody, přičemž dva padly za oběť brabencům. Tento malý plod na fotce, který zůstal ale příjemně překvapil slušnou meruňkovou chutí. Určitě nadějnější než u "Perle", Soledáne s otazníkem, Puget Goldu, falešné Legoldy a podobně. Mohla by to být opravdu náhrada za Veselku. 

Velita
Velita
Velita
Velita
Velita
Velita
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika