Velikost meruňky



Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?)
5.3.2019 8:00

Potom si treba ešte uvedomiť, že stromčeky na slabo rastúcich podpníkoch potrebujú zvýšenú starostlivosť. Treba ich sem-tam prihnojiť, poliať, okopať a ak chcete nejaký prisnejší tvar, tak aj správne rezať.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 5.3.2019 8:00

Potom si treba ešte uvedomiť, že stromčeky na slabo rastúcich podpníkoch potrebujú zvýšenú starostlivosť. Treba ich sem-tam prihnojiť, poliať, okopať a ak chcete nejaký prisnejší tvar, tak aj správne rezať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.38 (?), 5.3.2019 9:20

Děkuji za reakce. Objednala jsem Leskoru na podnoži ryngle..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.38 (?), 8.3.2019 17:37

Meruňku jsem dnes sázadila a potřebovala bych další radu smiley Omlouvám se za amatérské dotazy, ale jsou to mé první zasazené stromky..Vybrala jsem vhodné místo, díra byla dostatečná, zem jsem namíchala se substrátem, trochu kompostu a přidala Cererit, ustřihla pár lehce zalomených kořenů, ostatní trochu zkrátila a zasadila. Pak přišel na řadu řez a problém - i když jsem dobu hledala informace, koukla na několik video ukázek, tak moc nevím..myslím, že bych ji měla ještě lehce zkrátit..ale často se píše, že peckoviny se skříhají až těsně před květem - neměla byh ji nechat takto "napůl" a před květem ji ještě o pár pupenů zastřihnout, ať se ranky lépe zatáhnou? Jak se docílí ještě nižšího kmene? Na stránkách bylo, že jsou vhodné i pro čtvrtkmen - chtěla bych ještě nějakou větev o trochu níž..je ještě pravděpodobné, že tam časem nějaká vyraší? Opravdu se omlouvám za laické dotazy, snad zdejší diskutující moc nepohodřím. Děkuji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.38 (?), 8.3.2019 17:41

Ještě po sestřihnutí. Chtěla bych s korunou co bude mít terminál a od toho odstupovat kosterní větvě (jestli to píšu dobře). Pokud jsem to udělala špatně, tak rposím o radu, jak to trochu napravit..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 8.3.2019 18:11

Doporučuji ponechat pouze terminál a vyvázet rovně. Všechny ostatní větve zastřihnout u kmínku (na větevní kroužek). Středový terminál je zastřižený na šikmo a blízko horního pupenu (zastřihnout na čípek a rovně).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 146.123 (?), 8.3.2019 18:28

Pokud chcete kosterní větve ještě níž, musela byste ustřihnout kmen pod nejspodnější větví. Žádný nový výhon vám při zachování stávajících kosterních větví pod nimi nevyraší. Ale nevím, proč byste to dělala, když jsou výhony tak pěkně rostlé. Myslíte, že vám v něčem pomůže snížit stromek o 20 cm?

Já bych nechal, jak máte, možná ještě trošku vše zkrátil. A odstranil ten nejspodnější slabý výhon. Vyvázat terminál víc do rovna (k delšímu kůlu) můžete, ale není to nijak nutné (jen estetika).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.38 (?), 8.3.2019 19:06

Řezat všechno určitě nechci..spíš mne při sázení napadla myšlenka, jak z toho někdo může udělat zákrsek a jestli větve ještě nějaké vyraší nebo se to právě musí celé uříznout. Kdyby byla nějaká větev ještě o trošku níž byla bych ráda, ale ani takto mi to nevadí..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.19 (?), 8.3.2019 18:51

Určitě bych nestříhal větve u kmínku, jen vyvázat terminál co nejrovněji.Stromek vypadá docela dobře, ten výchýlený terminál je důsledek zapestování korunky zastřižením špičáku. Jezdím pracovat do zahraniční školky a tam se většinou korunky zapěstovávají z předčasného obrostu. Terminálje pak rovný a kosterní větve mají větší úhel nasazení. Jsou tam ale lepší klimatické podmínky pro tento způsob pěstování stromků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.74 (?), 8.3.2019 18:57
43.38: Rez v čase kvetu sa týka ďalších rokov (tzv. výchovného a neskôr udržiavacieho rezu). Rez po výsadbe treba spraviť skôr - takže v tomto Ste nepochybila. V podstate to máte dobre, až na jeden nedostatok - terminál treba skrátiť výraznejšie. Ja by som ešte trošku ubral aj z ostatných vetvičiek, ale ten terminál naozaj musí byť kratší (foto). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.38 (?), 8.3.2019 19:02

Děkuji za komentáře a připomínky, za další budu ráda..Psala jsem i na vedlejší diskuzi ohledně řezu švestky, mohli byste se prosím vyjádřit i tam? Meruňka mi přišla celkem pěkná, ale u švestky jsem čekala jiné zapěstování a nevím si s ní skoro vůbec rady..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika