Veharda, Veselka, Barbora



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?) 
11.7.2011 12:39, zobrazeno: 48573x

Palo, jaké máš zkušenosti s těmito vašimi odrůdami? Tady u nás jsem je nikdy neviděl v prodeji, i když jinde možná ano.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 71.2 (?), 11.7.2011 14:17

Barboru mají v Kyjově na MVAčkách. Ostatní nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?), 11.7.2011 14:21

Nebo třeba s Velitou (kombinační křížení Maďarské, Achrori, Arzami, Zard) a Veminou (komb.křížení Rakovského x Achrori, Arzami, Zard).  Rakovského jsem nikdy nezkoušel i když zde byla k mání každý rok. U vás je určitě běžně pěstovaná, když pochází od Trenčína(registrace 1954). Z broskvoní jsem se tady nikdy nesetkal s Lunou a Albatrosem, což je škoda. Je to asi kvalitní "bílé maso".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 95.245 (?), 14.7.2011 18:28

Jsou to tzv. "veselské marhule". Takže je prodávají ve Veselém u Pieštian. Vehardu mají myslím patentovanou, takže ji nesmí nikdo jiný bez povolení množit a prodávat. Bývá na montclaru nebo mer. semenáči. Ostatní dvě nabízeli na jaře na BSB-1. To byl ale nedostatek meruňkových podnoží. Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?), 14.7.2011 22:06

Mě by docela zajímala ta Veselka. Byla dříve dost chválena, ale asi nebude špatná ani Veharda, ta už má teď slušnou popularitu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.167 (?), 14.7.2011 23:06

Vehardu jsem kupovala sousedovi před 2 roky a o rok později jsem jí chtěla taky , ale už jsem jí nesehnala, tak mám veselku. Obě dvě jsem kupovala v sempře v Litoměřicích hned vedle Zahrady Čech.  Zatím žádná neplodí, protože nám to v květnu pomrzlo. Ale snad budou dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.174 (?), 15.7.2011 18:25

Vehardu mam doma niekolko rokov. Som s nou spokojny, dobre rodi, chut ma sldkokyslu. Je vyborna na zavaranie.Ciastocne trpi na moniliozu. Tento rok mi zamrzla, ale zakvitnuta bola velmi pekne. Ale mraz je mraz.

Nadmorska vyska asi 230mnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 148.21 (?), 15.7.2011 19:17
Zdravim, ja mam Vehardu asi priaty rok a paradox je ze mne este nezmrzla. Nadmorska vyska asi 430mnm (vychodne slovensko). Napr. tento rok mi kvitla, ked kvitli ceresne :) P.Z.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.61 (?), 17.7.2011 23:33

Mám Vehardu desiaty rok a mne veľmi biedne rodí, lebo má dlhé obdobie kvitnutia a nemá sa potom čím opeliť. Navyše plody sú menšie, kyslasté, nevhodné na džem.  S Maďarskou sa nedá zrovnávať.  A to bývam pri Veselom v jej rodisku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.21 (?), 18.7.2011 9:51
Hm to je zaujimave nakolko v pomologii sa pise toto (dovolim si citovat): "Pučí a kvitne neskoro, je samoopelivá. Plody sú stredne veľké, guľaté, s mierne hrboľatým povrchom". A dalej toto: "Neskoršia odroda s plodmi vhodnymi na priamy konzum i na spracovanie." Ohladom chuti sa tam pise toto: "Dužina je oranžová, pevná, chrumkavá, má dobrú slodkokyslastú chuť s aromatickou príchuťou." Zdroj: CD ROM "Ovocinárstvo", z roku 2004 Takze smiem sa spytat, plodi Vam takto iba vasa veharda, alebo viete o niekom, kto ma vehardu, a robi mu toto iste? S pozdravom, P.Z.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika