Vedro s horucou vodou - ochrana pred mrazom



Stránky: 1,  2,  3   
host - 222.75 (?) 
19.4.2017 8:31, zobrazeno: 8338x
Ako ochrana pred mrazom marhul ma napadlo dat vedro s vriacou vodou na nejaku podlozku pod kazdy strom... ked vychladne tak doliat horucu. Da sa zvladnut jednoducho, netreba ziadnu investiciu... Skusali ste niekto uz ci a ako funguje? Mam cca 5 stromov marhul vyska cca 3m. vdaka duro
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 211.1 (?), 19.4.2017 9:28

Podobnou myšlenku jsem zmínil ve vlákně o mrazu, tam to ale v záplavě nařků zaniklo. Uvažoval jsem o topítku do akvária 300W za 180,-, pod strom 2 vědra nebo menší bečky, v každé topítko... Účet za elektřinu rozhodně menší než za protimrazové svíce, navíc vědro/sud může být přímo pod stromem, narozdíl od svíce, takže bych efektivněji využil teplo. Takové topítko se dá ale sehnat jen na internetu a než by mi dorazilo, je po mrazech. Tak to holt otestuju až další sezónu. Chce změřit teploměrem teplotu v koruně a o kus dál, jestli to má smysl...

Teplou vodu nevím jak bych celou noc nosil z koupelny přes patro na zahradu, aniž bych si doma neudělal svinčík nebo zimu v baráku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 19.4.2017 9:40

Natáhněte prodlužku, dejte pod strom vařič a nechte vařit hrnec s vodou do rána. wink

Pak určitě dejte vědět výsledek, docela by mě to taky zajímalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.1 (?), 19.4.2017 9:56

Bohužel starý elektrický vařič jsem už dávno vyhodil. Nový nestojí zrovna málo. Proto jsem hledal něco dostupného a napadl mě ten ohřívač do akvárka, zakoupit více kusů pod několik stromů vůbec není likvidační. Pokud někdo starý vařič má, může provést dnes nebo zítra v noci experiment? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 19.4.2017 10:29

Elektrických topidel za pár stovek jsou plná elektra, mají je i ve většině super-hyper... Takže Vy, co máte zdroj el. v dosahu neváhejte a použijte! Já tu možnost nemám, takže asi ostrouhám-když škrknu o půlnoci pod šáším, vcuku s letem jsou tu Hasiči! Max.dám ve čtvtek na noc mezi řádky jahod flaše a kanystříky s horkou vodou, pokladu větvičkama z ořezu a zakryju netkankou, brambory ještě za světla nahrnu a půjdu chrnět.SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 35.93 (?), 19.4.2017 10:49

Neni lepsi zakryt jahody netkanou textilii?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 19.4.2017 10:52

Vždyť jsem to právě nad Vámi psal!? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 19.4.2017 11:03

Psal jste, ze date mezi radky jahod flase a kanastriky s horkou vodou. To je prece uplna ptakovina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 19.4.2017 11:10

Za A-čtěte pozorně a stejně tak za B-to, že Vám to přijde jako ptákovina, ještě neznamená, že to nefunguje! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 19.4.2017 11:15
Funguje samotna textilie, delam to na Vysocine každý druhy rok. Rovnez brambory se zakryvaji textilii. Kanastriky a vetvicky jsou k nicemu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika