Vadnutí listů - sucho nebo škůdce?



carter - (13) - 218.219 (?)
3.5.2016 17:26

Ahoj

Mám problém s tříletými meruňkami, které mi dosud rostly skvěle.

Na třech stromech začaly vadnout a schnout některé větvičky a netuším proč. Jde jen o některé, ale zhoršuje se to. Může jít o nějakou chorobu nebo škůdce? Nic jsem na stromech nenašel... Nebo má prostě málo vody a tak nechá některé větve uschnout?

U nás je sucho a větrno, ale první roky to meruňkám nijak nevadilo. Přikládám foto.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
carter - (13) - 218.219 (?), 3.5.2016 17:26, zobrazeno: 6328x

Ahoj

Mám problém s tříletými meruňkami, které mi dosud rostly skvěle.

Na třech stromech začaly vadnout a schnout některé větvičky a netuším proč. Jde jen o některé, ale zhoršuje se to. Může jít o nějakou chorobu nebo škůdce? Nic jsem na stromech nenašel... Nebo má prostě málo vody a tak nechá některé větve uschnout?

U nás je sucho a větrno, ale první roky to meruňkám nijak nevadilo. Přikládám foto.



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.224 (?), 3.5.2016 17:36

radím přečíst vlákna o meruňkách a monilioze především.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.86 (?), 3.5.2016 18:50

Monilie, asi vám už kvetly, stříkal jste proti ní? Zvadlé ustřihnout co nejdříve, než se houba dostane dál. Jinak je tady o tom spousta vláken.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.5.2016 18:57

Škoda, že to není sucho nebo škůdce. Byly by to příznivější varianty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 3.5.2016 20:08

Nevim proc, ale letos je tlak monilie enormni i u nas na J Morave. I stare 50 lete stromy jsou dost zasazene, neco takoveho nepamatuju. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.86 (?), 3.5.2016 23:04

Ve vých.Čechách jí je také dost, jenže tady se v době květu ochladilo a začalo pršet, tak měla vhodné podmínky, potvora!  A co nechytlo monílii, to pak zmrzlo crying .            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
carter - (13) - 218.219 (?), 3.5.2016 22:01

To jste mne docela zaskočili, až se citím trapně :) O ochraně proti monilioze jsem tady četl docela dost, ale nikdy jsem se s ní nesetkal, takže jsem netušil, že se projevuje takto. Ano, meruňky už kvetly.

Stříkal jsem jen jednou lehce Talentem v druhé polovině dubna. Jsem na JV Moravě, bylo dost sucho, tak jsem si říkal, že houby moc nehrozí.

No nic, zítra to ostříhám, postříkám znovu Talent + Horizon a budu doufat, že stromy přežijou. Díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 175.49 (?), 4.5.2016 8:38

Ostříhejte, pohnojte. Postřik už nemá v tuto dobu moc význam. Kombinovat Talent s Horizonem je zbytečné. Jsou to podobné přípravky z jedné chemické skupiny. Má oblíbená kombinace je Talent nebo Horizon + Zato. Letos mám stromy zdravé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika