Úroda meruněk 2019



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 254.3 (?)
2.7.2019 21:51

Omyl - nejsem z Hodonína, ale kousek od Brna. Výška 430 m.n.m. a o 2°C chladněji než v Brně. Ale na tom kopci to fakt asi pěkně hřeje a i když mi tvrdili, že se tu nemám o meruňky pokoušet, snad to přeci jen nakonec půjde...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 1.7.2019 12:04

No, jo, barevně není nad Milanovy červené marhuľky. Co se týče prvních zralých plodů Soledane, tak na to, že se jedná o hůře vybarvenou marhuľku, tak první zralé plody nějak zvlášť nepřesvědčily. Chutnější je Sweet Red a tradičně chuťově zajímavý Orangered. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 1.7.2019 14:00

Karola dozrává.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 1.7.2019 16:44

Na nejzazší měkkou "marmeládovou" konzistenci LESKORY nemá chuťově momentálně žádná odrůda. V této souvislosti mohu opět připomenout senického Paľa, který zvolil Leskoru jako svoji jedinou meruňku s universálním použitím plodů. Co se týče dalších odrůd, není zde jistota pravosti. SWEET RED je sice málo vybarvený, ale nepředpokládal bych záměnu z důvodu menší pecky meruněk z Escande a dobu zralosti. Nakonec si člověk tyto odrůdy přeci jen oblíbí. Co očekávat od TOMCOTU, nevím. ORANGERED už je stabilizovaná odrůda meruňky. Co se týče lednické FROSTINY, plody ještě nezrají. 

Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Sweet Red
Sweet Red
Sweet Red
Sweet Red
Sweet Red
Sweet Red
Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Tomcot
Tomcot
Tomcot
Tomcot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 2.7.2019 13:39

To je nádhera. Já musím být rád za tu svou Karolu. Také letos jsem v období ranních mrazíků musel pod meruňkou topit, ale námaha se vyplatila a zřejmě jsem jediný v okolí, kdo něco sklízí. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.124 (?), 2.7.2019 14:05

Zdravím, máte peknú odrodovú skladbu marhúl pán Petr. Ako sú u vás na tom tieto vaše odrody s moníliovou hnilobou plodov. Ja mám len Orangered a Goldrich. Orangered u mňa dosť hnije. Goldrich je na hnilobu plodov odolný.      Michal 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.7.2019 16:46

Tenhle plod Tomcotu ještě nebyl zralý, ale nemohl jsem odolat. Jinak je to ale velmi neodolná odrůda vůči mrazu v květu, stejně jako třeba Pinkcot. Prostě to jsou ty "COTY". smiley Orangered nehnije. Goldrich letos nebude stát za nic, je na něm moc plodů. Karola musela ustoupit jiným stromům. Proti mrazu byla určitě mnohem odolnější než ty zmiňované "COTY". Bohužel taky dost hnila.

Tomcot
Tomcot
Tomcot
Tomcot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 254.3 (?), 2.7.2019 21:16

Leskora je zralá, Velkopavlovická se vybarvuje. První menší úroda, už se těším. wink A pak postupně ještě dalších 5 odrůd, ty jsou ale zatím zelené...

Leskora
Leskora
Velkopavlovická
Velkopavlovická
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 2.7.2019 21:32

Maďarská tiež už chytá farbu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.7.2019 21:33

Tak takhle pěknou Velkopavlovickou nemám. yes Tady ještě nevybarvuje. V tom Hodoníně bude asi tepleji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 254.3 (?), 2.7.2019 21:51

Omyl - nejsem z Hodonína, ale kousek od Brna. Výška 430 m.n.m. a o 2°C chladněji než v Brně. Ale na tom kopci to fakt asi pěkně hřeje a i když mi tvrdili, že se tu nemám o meruňky pokoušet, snad to přeci jen nakonec půjde...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika