Úroda meruněk 2016



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?)
12.7.2016 7:03

Hmm, tak to mě opět vrací k řešené otázce jestli je to Karola. Nebo se jí tu, po stránce chuťové, daří právě díky bídným sklizním.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 103.203 (?), 8.7.2016 6:04

Moje Kioto už potrebuje len pár dní. Chdia ju sem všetci známi obdivovať. Ale musím konštatovať, že je to skôr odroda na spracovanie.

Ak si chce človek pochutnať na kvalitnej marhuľovej chuti treba siahnuť po klasike. (VP, Maďarská, Bergeron...)

Kioto - St. Julien
Kioto - St. Julien
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 4.2 (?), 9.7.2016 7:44

Po loňské nadměrné úrodě letos slušně zarodily mé stálice-odrůda Vegama a Velharda, pár plodů bylo na Tsunami, Leskoře,více na Orangeredu-panenská úroda a velmi hodně vzhledem k velikosti stromku na odrůdě Kioto.Ta zarodila jako by nebyla žádné mrazy.A tuším je cizosprašná.Radši mám ale odrůdy které nepotřebují probírku, Kioto ji velmi potřebuje.Martin


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.160 (?), 9.7.2016 13:11

Kioto je pán Martin samosprašná a je naozaj veľmi odolná na mráz.Ako sa darilo u vás Leskore? Mali ste na nej popraskané plody?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 9.7.2016 21:55

Karola(?) sklizena - letos se opět, co do chuti, vyznamenala - věřte nebo ne, chuťově bych jí od VP nepoznal.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.107 (?), 10.7.2016 9:05

Ako je Karola odolná na mráz a moníliovú hnilobu plodov pán Mikeš?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 10.7.2016 11:11

Pane Jano, u mě Karola moc neplodí, nevím, jestli je to způsobeno nedostatečným opylením, mrazem nebo něčím jiným. Mráz letos úrodu dost zredukoval. Určitě jsou odolnější odrůdy. Odolnost proti monilii nedokážu posoudit, protože teď každý rok strom ošetřuji. Dříve, když jsem meruňku neošetřoval, objevil se tu a tam zavadlý výhonek, ale pouze v malém rozsahu. Moniliózu plodů jsem ještě u plodů na stromě nezaznamenal, pouze u těch spadlých po několika dnech na zemi. Občas se na plodech vyskytnou projevy šarky (na listech ne), ale na chuť plodů to kupodivu nemá vliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 10.7.2016 13:05

Karola je jen částečně samosprašná, jestli ta slabá plodnost není způsobena právě tím.Při dobrém opylení ráda přeplozuje a tím pádem má sklon ke střídavé plodnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 10.7.2016 20:04

Je to tak, pane Jiří, Karola tu kvete jako první odrůda v okolí, tak má asi s opylením trochu smůlu.

A řekl bych, že plody ne moc dobře drží na stromě a rády padají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 12.7.2016 0:00

Osobně nejsem příznivcem Karoly. Letos sice plůdky obstojně přežily mráz 29.4. a pravda je, že úplně měkká má podobnou chuť jako VP, ovšem jen mírně měkká nemá chuť žádnou. Na rozdíl třeba od Leskory, která má výraznou meruňkovou chuť ve všech stádiích zralosti. Je také náchylná na moniliovou hnilobu a předčasně padá ve stádiu, kdy je sice měkčí, ale ještě bez potřebného aromatu, prostě bez chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 12.7.2016 7:03

Hmm, tak to mě opět vrací k řešené otázce jestli je to Karola. Nebo se jí tu, po stránce chuťové, daří právě díky bídným sklizním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika