Úroda meruněk 2016



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?)
17.6.2016 18:40

Hmm, pánové, já ty prodejce nebo pěstitele stromků vůbec nechci omlouvat, ale úplně mi stačí když v domácích podmínkách pěstuji sadbu paprik nebo rajčat ve stovce kusů a desítce odrůd pro sebe a přátele a většinou několik sazenic neuhlídám a zaměním. A to si dělám vše sám. Nejhorší je, že to, že došlo k záměně, se zjistí až v době plodnosti. A to samé se, třeba při distribuci, může stát pěstitelům stromků. Nemělo by, ale... Taky tam je dost zaměstnanců, kteří, když něco spletou, určitě nepoletí říct to šéfovi. Nebo prostě jen při manipulaci uletí jmenovka. No ale jinak je to krásný stromek, tak co potom s ním. Zkrátka chci věřit, že to distributoři nedělají schválně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 17.6.2016 15:31

Nemrzi tak penize jako spise ztraceny cas

Přesně tak. Jinak, pane Ivane, většina zákazníků ty záměny neodhalí, proto je to tak běžné. Ta Sylred mě mrzí více, jelikož ji pan Milan Fiala minulý rok v porovnání s Leskorou chválil. Sylred lepší Leskorysmiley. A Tsunami se dá sehnat lépe, Sylred nikoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 17.6.2016 18:40

Hmm, pánové, já ty prodejce nebo pěstitele stromků vůbec nechci omlouvat, ale úplně mi stačí když v domácích podmínkách pěstuji sadbu paprik nebo rajčat ve stovce kusů a desítce odrůd pro sebe a přátele a většinou několik sazenic neuhlídám a zaměním. A to si dělám vše sám. Nejhorší je, že to, že došlo k záměně, se zjistí až v době plodnosti. A to samé se, třeba při distribuci, může stát pěstitelům stromků. Nemělo by, ale... Taky tam je dost zaměstnanců, kteří, když něco spletou, určitě nepoletí říct to šéfovi. Nebo prostě jen při manipulaci uletí jmenovka. No ale jinak je to krásný stromek, tak co potom s ním. Zkrátka chci věřit, že to distributoři nedělají schválně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 17.6.2016 21:29

"Ale kdyz mi prijde tresen Regina ktera zraje pred Kordii a ma plody mensi nez Burlat - tak co si o tom myslet, ze?"

Nebo Kaštánka, která dozrává po Kordii, Hardyho dozrávající začátkem srpna, Bergeron 10 dní před VP, Vlaška co není Vlaška apod...

Hlavně mrzí ta ztráta času a pak tu na fóru ještě člověk ze sebe dělá blbce při popisu těch "pravých" odrůd :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Olšan - (10) - 199.218 (?), 18.6.2016 11:56

Na Leskoře mi mráz nechal tak čtvrtinu plodů a už se vybarvují, Bergeron přežil takřka bez újmy a některé větve budu muset podepřít, aby váhu úrody unesly, jen na Velkopavlovické bych plody spočítal na prstech.Vyškovsko n.m.v. 440m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.2 (?), 18.6.2016 13:55

Leskora 1plod, Tomcot plody 2,Pingcot 0,Leala 0.Už vymýšlím, jak ty jednotlivé plody pojmenuju.Kioto které jsem v květníku po zimě vyskladnil ze sklepa později čítá plnou korunku zelených dětiček.Tak na ty se opravdu, ale opravdu těším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 18.6.2016 21:53

Leskora by letos měla dát první plody, ty jsou ale zatím zelené jak brčál (235 m. n. m.), tak zase budu s napětím čekat, co z toho vzejde. Jestli je to další záměna, tak asi raději začnu sbírat známky :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 19.6.2016 19:04

To je k vzteku, že, pane Mikeši? Leskora by u Vás určitě už měla žloutnout, jste se zráním oproti zdejšku vždy vepředu. Mně už žloutne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 19.6.2016 20:30

Takhle teď vypadá:


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 19.6.2016 21:00

Pravděpodobně to Leskora nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 21.6.2016 22:17

Vybarvení Leskory k dnešnímu dni.

Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika