Určení odrůdy meruňky



host - 66.2 (?) 
18.7.2017 18:26, zobrazeno: 3515x

Mám jednoduchý dotaz. Odrůda na fotce je buď Velkopavlovická nebo Maďarská. Jedna z těchto dvou. Zraje kolem 20.7. Troufne si někdo určit??


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 66.2 (?), 18.7.2017 18:29

druhá fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?), 18.7.2017 18:47
Odpoveď je tiež jednoduchá: Mission impossible. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 18.7.2017 19:26

Jedinou teoretickou možností je genová analýza. Pomologicky je odlišit nelze, neboť odrůdy se prakticky ničím neliší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.7.2017 21:56
Pomologicky jen male rozdily. Madarska je o neco plstnatejsi, coz je rozlisitelne na jazyku. Tvar plodu Madarske je o neco kuzelovitejsi. Tvar Velkopavlovicke z boku mirne stlaceny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.7.2017 22:25

Možná nepatrné rozdíly existují. Ale rozdíly - často ještě větší -  jsou patrny i u jedné odrůdy na různých místech téže zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 66.2 (?), 19.7.2017 15:53

Aha... Já to chtěl vědět především kvůli chuti. Ať je to co je, tato odrůda je velmi chutná a vhodná na kvas i konzum. Při mírném přezrání sytě oranžová dužnina nedostižné vůně a chuti.

Jeden mladý stromek Velkopavlovické jsem už zasadil, tak jsem chtěl teď skusit tu Maďarskou, která z nich bude v mé oblasti lepší a hlavně odolnější mrazíkům...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.3.2019 15:38

Potřeboval bych od Vás nějaké typy. Chtěl bych se pokusit zjistit, co mi poslali tenkrát za meruňku místo Farbaly. Jeden ze znaků jsou "růžové čepičky" květů, to znamená, že okvětní plátky jsou zespodu protkané červenými žilkami. Mám tady s takovými květy zhruba tyto odrůdy. Tsunami, Aurora, Harcot, Veecot. Tato falešná Farbaly zraje před VP, mohla by to být Harcot, ale možná, že ne. Máte nějaké typy na odrůdy s výrazně "růžovými čepičkami"? O identifikaci jiných podvržených odrůd už se ani nepokouším. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.197 (?), 26.3.2019 19:42
Zrovna toto sfarbenie pozorujem na Tsunami zasadenej na jesen. Je tam jediny pucik, ktory ma sytoruzovu farbu, vyrazne odlisnu od "beznych" odrod. Tsunami je ale superskora, takze Vas pripad to nebude. Na inych som to nepozoroval. Martin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika