Třešeň a meruňka na stejném stromě



Stránky: 1,  2   
host - 0.30 (?) 
20.4.2012 11:07, zobrazeno: 17831x

Budete se mi asi vysmívat, že jsem Mičurin ale podařilo se mi loni omylem naroubovat třešeň na podnož, kam jsem chtěl dát meruňku, Zřešeň kupodivu přirostla, i když neudělala žádné velké přírůstky a na podzim nápadně brzy shodila listy ale zimu přežila.

Nechal jsem jednu původní větev jako tažnou a letos jsem na to ze srandy hodil roub meruňky. Podnoží je mirabelka - modrý špendlík, jak se tomu v kraji říká. 

Chci se zeptat, jaká je šance, že mi budou obě části stromu plodit? Vím že meruňka má obecně špatnou srůstovost, takže je pravděpodobné že se asi vylomí nebo zaschne ale jak je to s teorií? Je možné aby obě peckoviny na společné podnoži plodily, když jsou přece jen geneticky hoooodně daleko.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 148.21 (?), 20.4.2012 13:59

Zdravim, marhula s mirabelkou, podla mna zrastie a vrubel ceresni, vyschne. No je to moj nazor, nic podobne som neskusal. P.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 20.4.2012 14:10

Proč to nezkusit? Já jsem měl v minulosti na slivoni očkovanou Redhaven a roubovanou Zelenou renklódu a plodily obě.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.21 (?), 20.4.2012 14:25

Slivon a broskyna su pribuznejsie druhy ako mirabelka a ceresna. Neviem to dobre vysvetlit, no môj nazor je ceresna na mirabelke rast nebude. P.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.88 (?), 20.4.2012 21:03

Připomnělo mi to tohoto křížence třešně a meruňky, kterého jsem kdysi objevil..

Nicméně, jestli nějak souvisí možnost mezidruhého křížení a srůstání to nevim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.30 (?), 21.4.2012 9:05

Tak ta 

Aprikyra ist eine interspezifische Kreuzung aus Aprikose und Kirsche.

Mě dostala. Takový hybrid mít jako podnož, tak na to by se musely oba rouby chytit :-)
Taky si myslím že mi ten roub třešně letos zaschne. Chtěl jsem vědět, jestli to někomu náhodou doma tak neroste. Jestli můžu doufat, že budu mít takovou raritku. Pomíchaly se mi loni rouby v pytlíku a tak se třešeň dostala na špendlík a k mému překvapení to po vyrašení přirostlo. Letos se zdá že meruňka na druhé větvi by mohla jít. Tam je šance na ujmutí samozřejmě někde jinde. Meruňky se dávaly na žlutý špendlík běžně a modrý je skoro stejný. Říkal jsem si, že kdyby se ta třešeň udržela při životě byla by sranda mít na jednom stromku třešeň, meruňku a blumku :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.203 (?), 24.5.2012 16:22

Mám na myrobalánech naroubované na jedné podnoži švestky, mirabelky a meruňky. Letos se mi na dvou stromcích neprobudila meruňková část. Asi to není náhoda, strom si vybere vždy tu snadnější cestu růstu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.30 (?), 25.5.2012 9:49

A je po experimentech. Všechny loňské rouby třešní včetně těch roubovaných na višeň. Postupně jeden po druhém zaschly. Vypadá to na nějakou spálu nebo něco takového. Uschnuly i rouby ktré loni skvěle prosperovaly a letos dikonce odkvetly několika květy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.136 (?), 11.6.2012 15:26

Tak sa prejavuje špatná afinita. Trebárs hruška na jabloni sa ujme prvý rok krásne. Druhý, tretí alebo štvrtý rok uschne. Nie všetko čo sa ujme aj vydrží dlhšie. Nemá to cenu roubovat na podnože zo zlou afinitou. Leda tak mať radosť z mičurinstva, ale potom príde i sklamanie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 2.12.2012 20:24

čo sa týka afinity... na hrušku Nitra som navrúbľoval 2 ázijské hrušky - Chojuro v pohode, tá druhá, priznám, že odrodu neviem, ale plody guľovité, vžlté, vôňa a chuť nič moc... po 3rokoch plodenia odumrela... tak teraz som skúsil do ázijskej č.2, ktorá je beztak o ničom, navrúbľovať normálne naše hrušky... ujať sa to ujalo... uvidíme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika