Sundrop a Goldrich (tři porovnání)



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 98.14 (?) 
23.7.2011 19:51, zobrazeno: 9723x

Sundrop – plody nemusejí být úplně měkké, aby byly chutné a aromatické
Goldrich – plody musí být měkké, aby byly chutné

Sundrop – plody jsou uvnitř stejnoměrně zralé(obě poloviny), chuť stejná v celém plodu
Goldrich – plody jsou uvnitř stejnoměrně zralé(obě poloviny), chuť stejná v celém plodu

Sundrop – každý plod není stejně chutný (při větší plodnosti)
Goldrich – každý plod je stejně chutný (chuť velmi konzistentní, vyrovnaná u všech plodů), příjemná meruňková chuť drží u všech měkkých plodů i po zhoršení počasí. Oranžové zbarvení stejné na celém obvodu plodu.

SUNDROP
SUNDROP
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.4.2012 20:24

Pane Venusi, jste si opravdu jistý, že jde ve Vašem případě o Goldrich? Přikládám svoje fotky Goldrichu hlavně pro ukázku typického tvaru plodů této odrůdy. Byly tady i hezčí fotky, můžete si je vyhledat. Můžete připojit i svoje fotky, pokud je máte. Že by se z Goldrichu stal najednou otužilec, je velice zvláštní.

Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?), 7.4.2012 21:54

Někde jsem četl, že je Goldrich odolnější mrazu.U mne letos po zimě zjíštuji, že většina meruňkových odrůd vydržely mrazy docela dobře(předběžný odhad, zavřených pupenů),až na Goldrich.Loni na jaře zasazený Golďa přezimoval huř, než ostatní.Třetina výhonů na mladém stromku zmrzla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Venus - (2) - 199.222 (?), 8.4.2012 7:36

Děkuji za foto pane Petře, možná mám někde foto plodu... tak jak najdu, vložím.Ale určitě mám Goldricha, jak dostanu foto do počitáče, pošlu aspoň v květu... mám nový foťák, tak jestli bude úroda, foto letos určitě bude.Sám se divým, že loni porazil všechny odrůdy a jako jediný normálně zaplodil.Uvidím letost, dnes po ránu bylo -3...a zatím to vypadá že vše o.k... na zítřek to má být ale,,masakr,, až mínus 6.Jak přestane foukat, aspoň část zkusím zakrýt textilií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 8.4.2012 10:32

Přikládám ještě nějaké fotky Sundropu. Všimněte si hustého olistění. Stejně husté olistění je u Sundropu i na předváděcí kazetě ČZS z roku 2002, kde odrůdy předváděl i známý pan Cibulka. Dalo by se říct, že toto husté olistění je specifický znak odrůdy.

Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.3.2019 9:55

O uplynulém víkendu jsem koupil a zasadil Goldrich. V zahradnictví mně bylo řečeno, že je částečně mrazuvzdorná a částečně samosprašná. Ale ted se se dočetl, že potřebuje opylovače, nejlépe Sundrop. Tuto ale vy vsazenu nemáte. Jak je to tedy s opylováním?

Goldrich, jak se zdá, bude možná dosti plastická a přizpůsobivá meruňka. Psalo se, a zpočátku se i potvrzovalo, že Goldrichova mrazuodolnost v květu je na úrovni VP, tudíž slabá, ale s odstupem času se ukazuje, že to není tak strašné, a to ani když na broskvoňovém semenáči kvete jako první. Co se týče cizosprašnosti, tak když máte v okolí dost jiných meruněk, Goldrich se může v plodnosti přetrhnout. Je možné, že kdybych zlikvidoval ten Sundrop, tak by se situace s opylením změnila, ale podle mě nikoliv. Sundrop naopak v posledních letech celkově nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika