Suchá skvrnitost listů peckovin



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?)
22.2.2017 18:54

Pan Vinšálek se zřejmě odporoučel, takže mám tady otázku pro Kukyho nebo Standu Kéniga a sice tu, jak si letos vyšlápnout na suchou skvrnitost. Co takhle koktejl Antre (propineb), Dithane (mancozeb) a Talent (myklobutanil)? Ale asi bude zbytečné míchat dohromady dva pouze kontaktní fungicidy, tzn. Antre a Dithane.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 22.2.2017 18:54

Pan Vinšálek se zřejmě odporoučel, takže mám tady otázku pro Kukyho nebo Standu Kéniga a sice tu, jak si letos vyšlápnout na suchou skvrnitost. Co takhle koktejl Antre (propineb), Dithane (mancozeb) a Talent (myklobutanil)? Ale asi bude zbytečné míchat dohromady dva pouze kontaktní fungicidy, tzn. Antre a Dithane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 22.2.2017 19:28

Já dám Petře na radu právě pana Vinšálka a vezmu to Horizonem s Dithanem ještě před květem.Pozdější ošetření se už většinou mine účinkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 22.2.2017 21:17

Mankozeb a propineb jsou podobné sloučeniny. Jejich mísení je zbytečné, ale s azolem (Horizonem) je velmi vhodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 27.5.2021 16:55

"Není všechno paráda, co hrajem", vážení přátelé, nedá se nic dělat. Proto je tady varování před suchou skvrnitostí listů peckovin. Někde nenápadně a někde už poměrně dost se hlavně na broskvoňových listech objevuje dirkovitost. Něco i na meruňkách a Hanitě. Proto jsem si vydatně dnes zastříkal Talentem, ale nepotuploval jsem ho s Dithane jako Jirka. Ještě jsem dával Mospilan s Nissorunem na švestky. Ta dírkovitost se dala očekávat v tomhle počasí. Navíc je tady samozřejmě monilie a to i na na višních a nenápadně sem tam nějaká větvička i na švestkách. Takže pár nádrží Talentu dnes padlo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 25.216 (?), 27.5.2021 17:11

Čekám, jestli nebude dnes večer pršet. Pokud nebude, tak postřik Talentem dnes večer budesmiley. Monilii na peckovinách díky postřiku nemám. Ani kadeřavost broskvoně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 0.181 (?), 27.5.2021 19:42
Včera mi zbyla skoro celá nádrž namychaneho Zata po postřiku jádrovin, tak jsem k tomu přidal Talent a stříknul slivoňe a mandloně. Loni suchá skvrnitost řádila hodně, letos bych ji rád klepl přes prsty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 27.5.2021 21:43

Spory houby Stigmina carpophila klíčí za vlhkého počasí při teplotách 2-4°C, takže teď už s tím nic nenaděláte.Houba už je rozlezlá po větvích a většina fungicidů je v tuhle dobu neučinná.První postřik se má provádět koncem zimy při teplotách nad 7°C měďnatými přípravky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.83 (?), 28.5.2021 9:16
Díky vývoji počasí je tlak monilie obrovský. 4 postřiky na meruňkách nestačily, aby se na Leskoře neobjevilo několik povadlých větviček, to samé na višni a třešni. Včera tedy další postřik Talentem s Dithane.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 196.17 (?), 28.5.2021 10:20

...takže teď už s tím nic nenaděláte.

Tos mě, Jirko, potěšil, díky moc. smiley Ale protože se říká "opakování je matka moudrosti", tak se ještě o nějaké utlumení později pokusím. Mědí jsem se letos nastříkal do sytosti. S tím Talentem jsem mohl vyrukovat dříve při tomto průběhu počasí. Klasicky jsem "usnul na vavřínech". 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 4.6.2021 14:31

Výstavní exemplář listu broskvoně Sunhaven, "vybavený" nově kadeřavostí v kombinaci s již zdomácnělou suchou skvrnitostí. Houbám se letos holt daří. 

Sunhaven se svými oblíbenými souputníky na litech
Sunhaven se svými oblíbenými souputníky na litech
Suchá skvrnitost - Topgigant
Suchá skvrnitost - Topgigant
Suchá skvrnitost - Avalon Pride
Suchá skvrnitost - Avalon Pride
Suchá skvrnitost
Suchá skvrnitost
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika