Strom a silný severní vítr



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?) 
8.1.2020 7:21

Kupoval jsem u jedlykastan.cz, ale na tom nezáleží. Roubované jsou, takže se rozhodně nejedná o "semenáč", jak tvrdíte. Kupoval jsem i slovenské odrůdy Bojar a Mistral v Uherském Ostrohu, a jsem si jistý, že počet plodů bude stejný. Svědčí o tom i obrázky těchto odrůd.

Nechci polemizovat o vašich francouzských zkušenostech, ale ukažte mi na internetu obrázek jedlých kaštanů, kde by bylo pouze jedno jádro. Na všech obrázcích vidím jádra 3. Dokonce i když si zajdete koupit kaštany do prodejny, máte tam 2 tvary - buď oválný (prostřední) nebo polovypouklý (krajový). I na wiki se dočtete:

Plody jsou nažky (kaštany neboli maróny) po 2–3 v pichlavém obalu

Stejně tak na stránkách všech prodejců se můžete přesvědčit, že jádra všech prodávaných velkoplodých odrůd jsou po 3 v rubině.

Neměl jste na mysli třeba praxi některých pěstitelů, kteří sbírají pouze ta jádra, která se vyvinula v rubině pouze po jednom (tedy jsou větší), a ostatní 2 plody nebyly opyleny, takže jsou plané? Pak to ale není o "okrasných" a "plodových", ale o "sběru špatně opylených plodů", protože jsou větší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika