Soumrak pěstování meruněk z Escande?



host - 167.132 (?)
30.12.2016 14:56

Zdravím, děkuji za povzbuzení, ale časově to zvládnu občas. Nejlépe na tom letos byly Tardicot a jeden kříženec z Harlaynu, tam aspoň bylo na ochutnání, ale oproti loňsku, kdy plodilo prakticky vše, tak to byla slabota. Ono- když jarní noční mrazíky nejsou několik nebo jednu hodinu v noci jeden dva dny, ale čtyři noci a ještě více než 5 hodin, tak to nevydrží z meruněk opravdu skoro nic. Mám ten pokus na otevřeném pozemku, zas je vidět v příznivějších letech, co skutečně odolá a co je jen reklama. david

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 29.5.2016 14:58

Leskoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 29.5.2016 16:45

Tsunamismiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.195 (?), 30.5.2016 9:54

Letos jsem zasázel:

2x Tsunami, 1x Leskoru, 2x Maďarku, 1x Bergeron, 2x Farbaly.
Jsou zde srovnány podle doby zrání.
210 mnm, jih Brna

Na Radku jsem si netroufl, při mé zahrádkářské odbornosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 1.6.2016 10:20

Spring Blush byla moje první meruňka, která dozrála před Leskorou, proto jsem z ní měl velkou radost. Bohužel stromek je stále takový mrzák, který jednak na wavitu špatně roste a když něco přece jen vyroste, tak to další rok odumře. Proto jsem si koupil náhradní na myrobalánu. Odolnost proti mrazu se zdá slabá, proti moniliovému úžehu taktéž. Letos díky mrazu bez plodů. Radka je citlivá na šárku, na novém dvouletém stromku tři nebo čtyři plody zůstaly, což je po mrazu v období malých plůdků překvapení. Taky proto, že Radka kvete poměrně časně. Při zachování střední až nižší plodnosti, například mrazovou probírkou, jsou plody na ranou odrůdu nebývale velké a hlavně nebývale chutné. Při nadměrné plodnosti nikoliv. Spring Blush zraje před Radkou. V chutnosti plodů bych dal před Spring Blush Leskoru, Radku i Auroru. Tsunami nemůžu posoudit, jelikož jsem si"hřál na prsou" falešný stromek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 17.4.2016 7:08

Nedalo mi to a trošku jsem zapátral.Onen nevzhledný nádor u Tsunami způsobuje podle Italských pěstitelů, rozvleklý a studený průběh jara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 27.12.2016 20:01

Jinak, pane Jano, zde v tomto vlákně je právě počtení pro Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.128 (?), 28.12.2016 10:35

Pán Petr je to zaujímavé čítanie, chcel by som sa opýtať pestovateľov Tsunami ako je na tom s odolnosťou na mráz a ako je na tom táto odroda chuťovo.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.132 (?), 29.12.2016 17:35

U nás je Tsunami nejranější, poměrně pevná, barevná a chutná. Letos po mrazech neplodila- ale některé odrůdy ano. Zatím- i v souladu s tím, co napsal pan Petr- jsem mírně nakloněn ve prospěch Radky-kupodivu to má vyšší odolnost k jarním mrazíkům, přestože v zimních pupenech se často z poloviny vysype. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 29.12.2016 22:53

Srdečně zdravím, davide. Poprosil bych o častější vstupy, pokud možno.smiley Teď by mě zajímalo to porovnání odolnosti na jaře tohoto roku. Tsunami tedy vymrzla a které odrůdy na tom byly lépe? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.132 (?), 30.12.2016 14:56

Zdravím, děkuji za povzbuzení, ale časově to zvládnu občas. Nejlépe na tom letos byly Tardicot a jeden kříženec z Harlaynu, tam aspoň bylo na ochutnání, ale oproti loňsku, kdy plodilo prakticky vše, tak to byla slabota. Ono- když jarní noční mrazíky nejsou několik nebo jednu hodinu v noci jeden dva dny, ale čtyři noci a ještě více než 5 hodin, tak to nevydrží z meruněk opravdu skoro nic. Mám ten pokus na otevřeném pozemku, zas je vidět v příznivějších letech, co skutečně odolá a co je jen reklama. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika