Snížení koruny meruňky



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?) 
10.7.2018 7:01, zobrazeno: 5080x

Chci snížit korunu meruňky Velkopavlovická.. Úroda byla vysoká, velikost plodů docela dobrá (na to, že jsem neprrtrhával). Ale část plodů byla pro mne nedostupná. Tyto plody skončili na zemi jako pastva pro mravence. Chci se zeptat, kdy by bylo nejlépe s tímto snížením začít. Jestlki už teď nebo později až v srpnu.

           Vladimír

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 53.112 (?), 10.7.2018 7:30

Taky mne to zajímá toto téma! Ale už neotrhávám!  Vezmu dlouhé bidlo, a setřesu a jdou do bečky! Mám se moc rád a nechci spadnout z meruňky, stačilo mi když jsem spadnul z višně!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.180 (?), 10.7.2018 7:40

Když už to musí být, tak co nejdřív. Tedy teď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 53.112 (?), 10.7.2018 8:04

Prý řezná rána nemá být větší než 5 cm v průměru.??? Řeznou plochu u meruňky jsem vždy ošetřoval štěpařským voskem, prý to není vhodné???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 10.7.2018 18:08

Děkuji za doporučení, asi jak budu mít trochu času tak se do toho dám. Taky jsem počítal se štěpařským voskem. Myslíte si, že latex je lepší?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 10.7.2018 18:20

stromový balzám nebo latex. Obojí je vodoodpudivé, trvanlivé, dobře se s tím pracuje, natírá i za nižších teplot. Štěpařský vosk je při nižších teplotách tužší. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 10.7.2018 19:14

Latex je nejlevnější, rychle se s ním natírá a postačuje. Velikost řezu se občas limituje průměrem větve nebo věkem (čtyřleté dřevo). Mám však ověřeno, že to může být i více. Např. průměr 12cm. Samozřejmě optimálně v období duben až září. Ne v zimě. Velkopěstitelé někdy řežou i jindy, ale používají také hodně fungicidů, které zabraňují mnoha nemocem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.7.2018 22:31

Vosk je drahý a špatně se roztírá. Důležitější než materiál nátěru je dbát pravidel Zahnova řezu, vyvarovat se velkých řezných ploch a vodorovných řezů z nichž nestéká voda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 30.7.2018 17:56

Minulý týden jsem uřezal na staré meruňce dvě nemocné větve. Řez měl na větší větvi 20 x 15 cm. Příležitostně ji natřu na plně uschlou plochu. Neobávám se úhynu stromu, i když je to nad rámec běžných doporučení.

Řez meruňky 1
Řez meruňky 1
Řez meruňky 2
Řez meruňky 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.93 (?), 30.7.2018 18:45
Mimmo: Staršie marhule niekedy znesú aj drastické zákroky. Pred pár rokmi sme u kamaráta "riešili" starú marhuľu jeho suseda, ktorého dokonale charakterizuje text Ivana Mládka ("...ruce jdou mu dozadu, on je skrátka pozadu..."). Marhuľa - starý semenáč vysoký asi 7 metrov- asi štvrtinou koruny prerastala do kamarátovej záhrady, nebolo na ňu siahnuté odvtedy ako samovoľne vyrástla z kôstky. Sused-flákač súhlasil aby sme marhuľu upravili. Bol to drasťák, dolu išli konáre hrúbky aj 15cm, žiadne zatieranie rán, štvrtina koruny preč. Vsadil by som čokoľvek že ten strom do 3 rokov "zařve". Skutočnosť? - ten strom sa ani nezatriasol, pokračuje krásne zelený, buduje si novú časť koruny, naďalej plodí kvantá prvotriednych marhúľ. Žiadna monilióza, žiadny glejotok, žiadne usychanie konárov. Bez postrekov, bez akejkoľvek starostlivosti. "Cesty páně jsou nevyzpytatelné" - platí aj v záhradkárčení. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika