Saratovskij rubin



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?) 
27.12.2017 19:34, zobrazeno: 4468x

Saratovskij rubin je nová odroda z ruska je odolná voči mrazom -36C je odolná voči pliesnam monili dierkovitosti listov (klyasterosporioza) píšu minimum postrekov odoláva jarným mrazom viac sa dočitate.Tieto marhulky budu v predaji na jar pán Gavalec mi poslal tieto stranky.

www.remontanta.ru/sorta - abrikosa

www.sarsad.ru




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 27.12.2017 20:00

Doufám Milane, že po tomhle zveřejnění na nás nějaký stromek zbudesmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.101 (?), 28.12.2017 8:40
So záujmom som si pozrel ruské stránky o tejto odrode. Bude ju treba vyskúšať v našich podmienkach, potom bude možné posúdiť reálnosť informácií o nej. Tie vyznievajú veľmi priaznivo. Veľmi by ma potešilo, ak by sa objavila odroda odolná monilióze. Asi budem zasa za skeptika, ale uverím až keď uvidím na vlastné oči. To čo mi prekáža pri získavaní informácií o väčšine ruských odrôd je, že sa nikde nedopátrate krížením akých rodičovských odrôd vznikli (alebo neviem dobre hľadať...?). Pritom je to zásadná informácia o danej sorte. Tiež by si mohli odpustiť niektoré vyslovené nezmysly, znižujúce dôveryhodnosť prezentácie danej odrody (viď foto - plod Saratovského rubínu má hmotnosť 40 gramov, kôstka váži 1 gram. Teda hmotnosť kôstky predstavuje 2,5% z hmotnosti celého plodu...). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.210 (?), 28.12.2017 9:41

Má ist o kríženca odrody Faraon a hybridu (prunus mandshurica x prunus armenica). Na tomto videu su nejaké informácie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 205.204 (?), 28.12.2017 9:34

Z princípu predbežnej opatrnosti si dovolím byť trochu skeptický. Hlavne kvôli tomu, že Saratov (ako prakticky cele Rusko) ma kontinentalnu klimu. T.j. nemam problem verit odolnosti voci zimnym mrazom -36°C, avsak len v pripade trvalo chladneho zimneho pocasia neprerusovaneho vpadmi tepleho vzduchu ako to zvykne byvat u nas a znacne to znizuje mrazovu odolnost marhul. Podobne by sa dalo pokracovat aj s tymi dalsimi superlativnymi vlastnostami. No a nezabudajme aj na chutove kriteria. 

P. Fiala - rad si precitam tieto Vase info o novych odrodach, no nezaskodilo by, keby Ste trochu upustili od tych superlativov :-)

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.101 (?), 28.12.2017 9:56
205.204: V ruskom popise Saratovského rubínu sa vyjadrujú aj k "prechodným otepleniam vo februári" a uvádzajú že táto odroda ich vzhľadom na svoju hlbokú dormanciu zvláda dobre. V pestovaní marhúľ u nás vidím 2 zásadné problémy: Prvým sú neskorojarné mrazy koncom apríla-začiatkom mája s devastačným účinkom na kvety/malé plôdiky. Druhým je monilióza, kvôli ktorej na väčšine územia SR a ČR nie je možné pestovať marhule bez chemickej ochrany. Možno niekedy tak trochu zabúdame na fakt, že marhule nie sú u nás pôvodným ovocným druhom a sme rozčarovaní keď nám to dajú v praxi najavo. Tiež zostáva otázkou, či prebiehajúce klimatické zmeny budú pre pestovanie marhúľ u nás pozitívnym, alebo skôr negatívnym faktorom. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 28.12.2017 10:33

Záhradkár č.255.210 pekné zaujimavé videá, zídu sa takéto dobré príspevky keď sa človek nudí má čo pozerať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.204 (?), 28.12.2017 11:06

Popis som si cital, ale opat - "prechodne oteplenie" v Saratove ma zrejme iny vyznam nez u nas. A urcite ma velky vplyv aj to, ake pocasie bolo predtym. Mam za to, ze v Saratove zacinaju trvalejsie zimne mrazy skor ako u nas. Rad sa necham v buducnosti presvedcit realnymi vysledkami o opaku, ale zatial sa mi ten popis zda az prilis nadstreleny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika