Rozkvétání meruněk v letošním roce



kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 226.165 (?)
5.4.2019 12:31

Ako Ste vedeli? wink Na nechránenom stanovišti mám ešte Harlayne a zachránenú vetvičku, z pri zemi za búrky ulomenej Veselky, naštepenú na rynglote. Tá už sa chystá tiež do kvetu. A nový stromček Vehardy z Plantexu s podnožou Adesoto, tak som zvedavý ako sa mu bude dariť v ťažkej ílovitej hline... Dal som na dobré hodnotenia tu na fóre, tak snáď sa zadarí, Veharda je už posledná nádej na plody marhulí u nás...

naštepená Veselka na rynglote 31.3.2019
naštepená Veselka na rynglote 31.3.2019
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  61,  62,  63,  64,  65  >   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 4.4.2019 16:35

Z větší části odkveteno, rozkvétají opozdilci Bergeron a ruské odrůdy Forum, Kech Psar, Naslaždenie a Shalach, od včerejška kvetou i broskvoně.Druhý postřik bude o víkendu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.4.2019 19:02

U nás je to o několik dní popředu než třeba na jižním Slovensku. Meruňky mají někdy i deseticentimetrové "letorosty" a dvanáctimilimetrové plůdky. Taky to v sobotu ještě stříknu.

meruňkový výhon
meruňkový výhon
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 226.165 (?), 4.4.2019 22:54

Už aj u mňa na Kysuciach začala kvetná nádhera na marhulke Velita na vetvičkách blízko steny smiley včielky sa aj dnešného silno veterného počasia snažili, len škoda, že končia slnečné dni - v sobotu výstraha na dážď... do kvetov... a potom budúci týždeň hlásia zase dažde, no uvidíme... snáď by mohol byť prvý plod wink ak to v plodkoch nezmrzne, alebo neopadajú ako minulý rok, aj keď mráz nebol...

Velita v kvete
Velita v kvete
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.4.2019 10:51

Kysucké Nové Mesto? Pane kamo, kolik máte meruněk a máte i jiné veselské? Na déšť moc nevěřím, ale rád bych se pletl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 226.165 (?), 5.4.2019 12:31

Ako Ste vedeli? wink Na nechránenom stanovišti mám ešte Harlayne a zachránenú vetvičku, z pri zemi za búrky ulomenej Veselky, naštepenú na rynglote. Tá už sa chystá tiež do kvetu. A nový stromček Vehardy z Plantexu s podnožou Adesoto, tak som zvedavý ako sa mu bude dariť v ťažkej ílovitej hline... Dal som na dobré hodnotenia tu na fóre, tak snáď sa zadarí, Veharda je už posledná nádej na plody marhulí u nás...

naštepená Veselka na rynglote 31.3.2019
naštepená Veselka na rynglote 31.3.2019
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.4.2019 13:44

To jsem zvědavý, co Vám ta Veselka bude provádět. Vehardu mám taky původem z Plantexu, ale na tom "vadensvilu" moc neroste. Prozatím Veharda nejlepší z veselských. První plody snad bude mít Vesna a něco snad Vesprima. Je pro mě zajímavé, že jste jeden z mála, co je ze Slovenska z vyšší polohy. Jinak mají všichni z ovocem předstih (jihozápadní Slovensko).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 226.165 (?), 5.4.2019 20:58

Aj ja som zvedavý smiley naštepená Veselka tam je už od leta 2015 a veľmi slabo rastie, lebo je pri spodu a ešte neni tá rynglota asi úplne fit, na listoch naštepenej Veselky bývajú dierky a možno má aj šárku, lebo okolité žlté ryngloty mávajú príznaky šárky na listoch, ale plodia chutné plody, tak som ich ešte nezrezal... Pôvodný zlomený stromček Veselky bol krásny zdravý, ale bol mladý ešte nekvitol, nedá sa porovnať s touto naštepenou vetvičkou...

Inak som už skúšal štepiť, z toho, čo mi zostalo z orezávania vetvičiek novej Vehardy (lebo stromček je ešte oneskorený -niektoré nenarašené puky), kde sa dá, bohužiaľ mám možnosť len do (asi)  zašárkovaných rynglot. Dal som ešte aj k tej Veselke 5 štepov Vehardy, do budúcna by sa mohla koruna zrezať... celkom to už šlo aj za kôru, a vyzerá že púčiky sa zväčšujú, uvidím...

Aj ja sa rád dozviem nové zaujímavosti, či už je to z Pardubic, Vysočiny, alebo Bulharska...wink

naštepená Veselka na rynglote 5.4.2019
naštepená Veselka na rynglote 5.4.2019
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 6.4.2019 20:26

Nemile mě překvapil velký opad květů u Leskory a Tsunami. Jestli vlivem špatného opylení, nedávných mrazíků nebo nějaké houbovky... Čert ví. Budu opět čekat, co tam nakonec zůstane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.107 (?), 16.4.2019 9:22
Valašsko, 420 mnm, Hornovsacko Dnes večer -4, tak u nás nejspíše tento rok sklizeno:) Leskora odkvétá, Harcot v plném rozkvětu, začíná Bhart, Goldrich a Maďarská
Leskora a Harcot
Leskora a Harcot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 16.4.2019 19:58

Potěšit Vás, statečný pěstiteli meruněk ve střední poloze, neumím. U nás bylo na letišti -2°C, nevím přesně kolik tady u mě. Snad těsně pod nulou. Nějaké škody taky budou a uvidíme co zítra. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  61,  62,  63,  64,  65  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika