Rozkvétání meruněk v letošním roce



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
23.3.2014 14:07

Asi je lépe vlastnit odrůdy s co nejpozdějším kvetením. Jediná nevýhoda může spočívat v tom, že například teď momentálně rozkvétající Kioto nemusí být při déle trvajícím špatném počasí dobře opyleno. Na druhou stranu moje zastíněná Leskora sice shodou náhod rozkvétala v minulosti také leckdy už do špatného počasí, ale přesto bylo opylení celkem dobré. Pokud jde o výhled dalšího počasí, tak jsem prozatím viděl předpověď tak na maximum -1°C, což pro tuto oblast nemusí být hrozivé. Myslím to tak, že by zrovna tady nemuselo mrznout vůbec. Horší byla předpověď na 10.4. 2012. Tam bylo myslím rozpětí -4°C až -8°C. Upřimně řečeno, tak v minulých třech velmi teplých dnech člověk úplně zapomněl na to kolikátého vlastně je. Jako by už nemělo nic hrozivého později přijít.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 216.242 (?), 22.3.2014 21:01
U nas bergeron rozkveteny, taky se mi kvuli pocasi zpozdi aplikace postriku.a jestli se muzu zeptat Mikesi, odkud jste?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.64 (?), 23.3.2014 7:26

Bergeron mám v Žatci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 23.3.2014 11:51

Doufám, že jste i Vy stihli "naprskať" do meruněk nějaké ty ochranné fungicidy, i když nás za to Paľo asi nepochválí a raději nás označí za "rádoby odborníky", viď Paľko. Tam kde se vyskytuje monilie, to chtělo rozkvétající meruňky ošetřit nejpozději před dnešním příchodem tlakové níže se svým typickým deštivým počasím. Většina zdejších meruněk stačila v předchozích třech velmi teplých dnech rozkvést, takže nějaké to opylení se mohlo uskutečnit. Abych pravdu řekl, tak jsem tolik včel, jako letos, za poslední roky neviděl. Postřik Talentem (viz. vlákno "K čemu je Talent?"), jsem se snažil provést v době, kdy ještě na stromech nebyly včely. Jak vidno, tak postřik (zápach) je od opylování neodradil. Protože jsou zde občas dotazy na dobu kvetení různých odrůd, tak jsem se snažil zhruba zachytit dobu rozkvětu zdejších odrůd. 

Nejdříve rozkvétající: Goldrich (B-VA), Sundrop, Radka. 

Středně rozkvétající: Early Orange, Harcot, Veselka, Hargrand, Veecot, Veharda, Velkopavlovická, Marlen, Harogem, Karola, Aurora, Goldrich (MY), Bergeron, Leskora (ZR), Kompakta, Pincot. 

Nejpozději rozkvétající:  Leskora (MY, zastíněná), Spring Blush, Orangered, Kioto. 

Ještě nekvetou: Lenova, Lemeda, Leala.

22.3. 2014
22.3. 2014
22.3. 2014
22.3. 2014
22.3. 2014
22.3. 2014
22.3. 2014
22.3. 2014
22.3. 2014
22.3. 2014
22.3. 2014
22.3. 2014
22.3. 2014
22.3. 2014
22.3. 2014
22.3. 2014
22.3. 2014
22.3. 2014
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 23.3.2014 13:19

s radosti jsem dnes zjistil, ze Kioto jeste nevykvetla, jeji pozdni kveteni je opravdu prinosem, take bych rekl, ze stromy na zel.renklode nakvetaji drive nez na waxwa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 23.3.2014 14:07

Asi je lépe vlastnit odrůdy s co nejpozdějším kvetením. Jediná nevýhoda může spočívat v tom, že například teď momentálně rozkvétající Kioto nemusí být při déle trvajícím špatném počasí dobře opyleno. Na druhou stranu moje zastíněná Leskora sice shodou náhod rozkvétala v minulosti také leckdy už do špatného počasí, ale přesto bylo opylení celkem dobré. Pokud jde o výhled dalšího počasí, tak jsem prozatím viděl předpověď tak na maximum -1°C, což pro tuto oblast nemusí být hrozivé. Myslím to tak, že by zrovna tady nemuselo mrznout vůbec. Horší byla předpověď na 10.4. 2012. Tam bylo myslím rozpětí -4°C až -8°C. Upřimně řečeno, tak v minulých třech velmi teplých dnech člověk úplně zapomněl na to kolikátého vlastně je. Jako by už nemělo nic hrozivého později přijít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 23.3.2014 14:06

Ráno jsem si přivstal a už 6,30 jsem stříkal Horizonem. Naštěstí začalo u nás pršet až kolem 9,30, tak snad to dopadne dobře. Mám strach spíše z mrazu, který má přijít v úterý v noci. Ale mám nachystaný Champion, už od loni, kdy nebyl potřeba.

Nedokážete mi někdo poradit, co to mám za odrůdu meruňky. Kvete už asi 3 dny, růžově. Loni plodila kolem 20. 7. Plody jsou na konci došpičky. Kdysi jsem ji koupil v Kauflandu, nebyla u ní popiska a byla z Polska. Tak nevím. Díky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.60 (?), 23.3.2014 15:02
A myslite Petre, kdyz jsem nestihl postrik horizonem nebo talentem ted, ze ma smysl strikat zitra popripade v utery?cekal jsem, az bude vetsina kvetu rozkvetlych a nanestesti zacalo prset
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.101 (?), 23.3.2014 15:47

Nejsem sice Petr, ale podle mých zkušeností s paní Monilií, lepší později, než vůbec. A Horizon je skvělý, zachránil mi meruňku i tehdy, kdy jsem nepostříkala a monilie se již projevila naplno. Středy větví sice zůstaly vyholené, nějaké plůdky opadaly, ale úroda byla i tak skvělá a meruňka to zvládla. Letos jsem již nic neponechala náhodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.193 (?), 23.3.2014 16:39

Dobře, děkui za radu. Dále mě ještě zajímá, kdy podle vás nebo podle vašich meteo stránek má přijít v blízké době nějaká krizová teplota v podobě nočních či raaní mrazíků. Já jsem se díval a podle předpovědi na jednom serveru má tato krizová teplota být ze středy na čtvrtek. Chci se zeptat, jestli můžu míchat jíchu z přípravku Horizon a Champion, že bych to postříkal v jednom proti monilii i proti mrazu. Jen nevím, zda se to může, když oba přípravky jsou měďnaté

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 23.3.2014 17:50

Jsem vděčný za ty 3 teplé dny, mezi špatným počasím 15. až 19.3. a tím, které se ohlásilo dnes celodenním vytrvalým deštěm. Jak jsem totiž zjistil tak díky dešti opadávají květy u Goldrichu. Ale myslím, že i přes tuto krátkou třídenní dobu kvetení, v které mohlo díky včelám dojít k opylení, budou "v bílém koberci" pod stromem převládat opadané okvětní plátky s již opylených květů nad neopylenými celými květy. Pokud jde o ještě efektivní účinek postřiku před jeho smytí deštěm, tak je třeba se znovu obrátit na pana Vinšálka nebo Kukyho. V některém vlákně to zde bylo probíráno, ale člověk si všechno nezapamatuje. V chemické ochraně proti mrazu proškolil veřejnost už několikrát i Paľko a jistě to rád učiní znovu. Co se týče moniliózy, tak jsem si zapamatoval radu pana Vinšálka o řazení fungicidů. 1.postřik při rozkvétání se má provádět přípravky Baycor, či Talent a 2. postřik při dokvétání Horizonem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika