Rozkvétání meruněk v letošním roce



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?)
3.4.2015 20:30

Můj dnešní smrtící koktejl byl Horizon+Zato+Champion+Borax. Nevím, jestli nebude kontraproduktivní ten Borax a reakce Championu na něj. Je rozkvetlých teprve pár květů - počasí to dost zbrzdilo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 3.4.2015 16:51

Namíchal jsem dnes smrtící koktejl pro bakterie a houby na meruňkách a to, Talent+Zato+Champion. Na Agromanuálu je nějaká podivně vysoká koncentrace ředění u Zata proti moniliovému úžehu, tak jsem do postřikovače dal jen "normální" množství na strupovitost. Původně jsem chtěl použít jen Zato+Champion, protože jak psal Kuky, tak na Talent je moc velká "zima", ale nakonec jsem ho použil také.  Takže na 10 l postřiku jsem dal 7ml Talentu, 1,5 g Zata a 20 g Championu. Světlo na konci tunelu zasvitlo v podobě oteplování koncem příštího týdne. Pokud se objeví později na stromech přece jen nějaké malé plůdky a nezmrznou, tak budu hrozně rád. Narozdíl od Kyjova je považuji stále za takový malý zázrak, právě díky těmto teplotním výkyvům. Viděl jsem na Goldrichu i prvního čmeláka, nicméně jsem ho musel z důvodu postřiku odehnat. Meruňkám zdar a Goldrichu zvlášť, vážení přátelé, domácího ovoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 3.4.2015 20:30

Můj dnešní smrtící koktejl byl Horizon+Zato+Champion+Borax. Nevím, jestli nebude kontraproduktivní ten Borax a reakce Championu na něj. Je rozkvetlých teprve pár květů - počasí to dost zbrzdilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 4.4.2015 17:15


Vidím to zcela jasně... meruňky se ve středu rozkvetou, přilítne spousty včel a letos se dočkáme velké úrody!!! To pondělní a úterní ráno už přečkají, když jsou zavřené a neotevřely se ani dnes a to svítilo celý den Slunce. Příroda to ví, jak to zařídit!!! Zásoby předloňské meruňkovice docházejí, tak se snad letos zase dočkáme. Předpověď je dobrá, tak snad...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 4.4.2015 18:15

Tak, dokonáno jest.Bzučáci udělali to co museli a já si mohl konečně zapumpovat.O tom Championu vím, že se má používat dva dny před mrazem, ale víc věřím tomu včerejšímu postřiku Boraxem.Naštěstí tu špatnou předpověď pozměnili, v noci má být nula.Tak snad to výjde, i když do zmrzlíků je ještě daleko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 4.4.2015 19:08

Kde má být 0°? Možná nemám všechny informace, ale na Chmi.cz mají předpověď -1° - -5°, slabý severní vítr. Horší předpověď už snad ani nemůže být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.193 (?), 4.4.2015 19:43

Je to krásná situace, když se podíváte na synoptickou mapu.  Vlevo výše, vpravo níže a perou to sem od severu.  Meteorolokové by napsali, že v brázdě vyššího tlaku na okraji tlakové výše proudí na naše území studený vzduch od severu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 4.4.2015 19:46

Předpověď je z letiště v Mošnově platí pro Frýdek Místek a okolí, pro Ostravu předpovídají -2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.161 (?), 4.4.2015 20:33

dnes židlochovicko-merunka Goldrich plna včelek a včeláků, dostala v 15 hodin druhou dávku championu a před chvílí jsem ji ještě zamotal do bílé,,mulčovací,, textilie...  je to malý stromek tak to vcelku slo... no uvidíme.. zatím tu je +5 stupnu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.161 (?), 5.4.2015 7:58
zidlochovicka goldrich..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 5.4.2015 8:42

Tak dnes ráno u nás na Hané -3st. Tak moc nechybělo a pomrzly by i ty zavřené pupeny, podle tabulek vydrží do -4st. Ještě dvě studená rána a snad už konec...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika