Roubování meruněk



morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?)
16.5.2019 22:39

Francúzska odroda meruňky s bielou dužinou Vanilla cot, ktorú mám navrúbľovanú vo vrchnej časti koruny Bergevalu.Vrúbľoval som okolo 10.apríla za kôru.Malo by ísť o špičkovú odrodu.






Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.12.2015 9:19

Jinak někdy je potřeba při odběru roubů zapomenout na poučky o poloze větví, ze kterých se mají rouby odebírat.

Je to tak. Mám-li na výběr, pak jistě zvolím rouby z povrchu koruny a z jižní strany. Ale jsou-li silnější letorosty na severu či dokonce uvnitř koruny, beru radši ty. Výsledky ujmutí jsou přímo úměrné síle roubu. Nepozoroval jsem, že by stromky naroubované třeba z vlků jinak rostly či později plodily.Naopak je tam menší riziko výskytu květních pupenů, které sice zásadně nevadí, ale nijak ujmutí a růstu nepomáhají, při ovazování spíš překážejí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 24.4.2019 22:11

Dnes som kontroloval ako sú na tom navrúbľované meruňky.Zatiaľ to vyzerá sľubne, vrúbľoval som za kôru začiatkom apríla, mám navrúbľovaný na vrchu koruny Bergevalu odrodu Vanilla cot, dalej približne v strede koruny Tsunami mám navrúbľovanú odrodu Delice cot a na vrchu koruny odrody Hargrand mám vrúbeľ odrody Flavor cot, všetky tri odrody pučia.Na odrode Pinkcot mám vrúbľe odrôd Petra a Aramis Schamade, to my však zatiaľ nepučí. Tá Vanilla cot by mimochodom mala mať snehovo bielu dužinu a chuťovo by mala byť vynikajúca, tak som zvedavý.Popisy tých prvích troch navrúbľovaných odrôd sú na stránke www.cot-international.eu.

Vanilla cot
Vanilla cot
Vanilla cot
Vanilla cot
Delice cot
Delice cot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 25.4.2019 20:16

Ja som sa tento rok vďaka Milanovi Fialovi dostal k trom zaujímavým a v našich podmienkach aj nie príliš známym odrodám marhúľ.Jedná sa o odrody Apribang, Aprinew a Aprirome. Vyzerá to tak, že vrúble sa ujali a rastú. Vrúbľoval som v prvej polovici marca kopuláciou do koruny Maďarskej.

Apribang
Apribang
Aprinew
Aprinew
Aprirome
Aprirome
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 161.91 (?), 25.4.2019 23:08

Pán Morvai, aj ja som štepil 1.apríla marhuľové vrúble z nového stromčeka Vehardy (pekné nenarašené vrúble) na rynglótu metódami za kôru, do rozštepu a kopuláciou.

Po cca 10 dňoch začali všetky rašiť, no teraz po tých studených nociach vyzerajú akoby zaseknuté v raste. Momentálne sú narašené cca ako tie Vaše. Pravidelne ich rosím, keďže je stále sucho.

Dá sa povedať, že sa ujali, alebo za akú dobu sa to ukáže?

Poradil by prosím niekto, na tom poslednom obrázku, či by pomohlo ujatiu vrúbľov orezať tie vyššie vetvičky rynglóty?...a keď začínajú rašiť púčiky podpože pod miestom štepenia, majú sa všetky vylámať aby tlak miazgy išiel len do vrúbľa, alebo napr. jeden ponechať? Ďakujem

    

Štepené za kôru 1.4.
Štepené za kôru 1.4.
Štepené kopuláciou 1.4.
Štepené kopuláciou 1.4.
Štepené do rozštepu 1.4.
Štepené do rozštepu 1.4.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 58.199 (?), 25.4.2019 23:58

Jestli se rouby ujaly, vam tu s jistotou nikdo nerekne. Ocka se nafouknou/rasi skoro vzdycky z energie roubu. Jestli se rust zastavi, tak se nechytly (uschnou). Behem pristich 30dni uvidite, na cem jste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 16.5.2019 22:39

Francúzska odroda meruňky s bielou dužinou Vanilla cot, ktorú mám navrúbľovanú vo vrchnej časti koruny Bergevalu.Vrúbľoval som okolo 10.apríla za kôru.Malo by ísť o špičkovú odrodu.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 17.5.2019 7:37

Zaujímavá odroda, no neviem si celkom dobre pri marhuli predstaviť bielu dužinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.146 (?), 3.6.2019 22:01

Ahoj,

velmi se mi osvědčilo přetřít celé rouby i podnož 1:1 vodou naředěným latexem či balakrylem. Zakryje proti vysychání, nemocem, plísním. Očka si s tím bez problému poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 6.4.2023 17:28
Loni jsem koncem léta očkoval 18 podnoží semenáčů u nás divoce rostoucího myrobalánu na merunky. Moc jsem tomu nevěřil, ale nakonec to na amatéra není zase tak špatné. Nepřirostla pouze 4 očka, která se po odvázání pásky odloupla. Pěkně raší 8 kousků a zbytek zatím čekám co bude jestli se probudí, ale přirostlá jsou dobře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 2.5.2023 20:48

Blahopřeju k úspěchu, pane Bieglere. Potěšil mě taky kattoo, který má výše ve vlákně trojí ukázku roubování meruněk. Za kůru, kopulací i rozšrěpem. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika