Roubování meruněk



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?)
20.3.2014 19:35

No to se nemůžeme spoléhat, že napříště potomstvo nedostane přednost, a raději vybrat pro očkování vhodnější růstový pupen.Je dobře rozpoznatelný, a když mám na stromku větší výběr vhodných oček, tak si raději vyberu růstový.Nebo v shluku trojočka vyslepit nepotřebné-květní pupeny.

Já jsem ale zvědav, zda po odplození(což bylo asi loni) očko nevyslepí, a proroste letos výhonem.Meruňka má i hodně spících pupenů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
RaDL - (17) - 3.51 (?), 21.3.2014 19:42

Sem myslel, že to taky u schne ty rouby nasazené třeba 22-28.2, i tenké, třeba 4 mm a nic, jsou pořád stejné a nasštěstí se nescvrkávají, některé už se začínají probouzet a rašit o něco později sice jak podnož, ta su zvědavý, jestli pak uschnou nebo se chytí.

Mimmo

Když pupen na očku při Forkertovu způsobu začíná zvětšovat objem a případně rašit, je šance že ještě uschne, nebo se ujalo to očko? Po 2-3 týdnech. Mám dojem, že tehdy jak jsem tady někde psal o zaschlých řezných ranách oček atd, tak když jsem pak zkoušel duranciu, špendlík žlutý tak 2 týdny potom, už to bylo o něčem jiném. Výměna izolačky za klasiku rozpůlenou  PVC s větší silou úvazu a celkově pečlivějším zafačováním, bylo pakkrásně vidět jak se rosí ta folie zevnitř jemnou rosou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 22.3.2014 18:14

V tomto počasí je po 3 týdnech jasně poznat, co se chytilo (mluvím o meruňkách). Samozřejmě, určité riziko trvá vždy, ale nebál bych se toho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 24.3.2014 22:51

toto sú minuloroční marhuľové vrúble na ázijskej slivke.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 20.3.2014 13:49

odborná veřejnost mě přesvědčovala, že i z takto naočkovaného květního pupenu vyroste výhon, což se jaksi nestalo! Proč?

Pan Libor odpověděl - zřejmě správně. Potomstvo dostalo přednost a vegetativní pupek zakrněl.  Pozoruji to u meruněk dost často - při velké násadě je větev obalena plody jako rukávec a mezi nimi nejsou listy ani výhonky. Pokud neprovedu probírku, zůstane po sklizni jen vyholené dřevo. Skutečně při očkování je dobré vyslepit květní pupeny. Kdo si není jistý, může počkat až vykvetou a odstřihne květy. Středový pupen se pak probudí sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 20.3.2014 19:35

No to se nemůžeme spoléhat, že napříště potomstvo nedostane přednost, a raději vybrat pro očkování vhodnější růstový pupen.Je dobře rozpoznatelný, a když mám na stromku větší výběr vhodných oček, tak si raději vyberu růstový.Nebo v shluku trojočka vyslepit nepotřebné-květní pupeny.

Já jsem ale zvědav, zda po odplození(což bylo asi loni) očko nevyslepí, a proroste letos výhonem.Meruňka má i hodně spících pupenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 14.2.2014 21:31

Co se stane? Za posledních 12 měsíců jsem v 11 z nich (mimo prosince) očkoval Forkertem. Samozřejmě by to šlo i v prosinci za bezmrazého dne. Stane se vždycky to samé. Očko se většinou ujme a časem vyraší.  Pokud to není venku, ale ve vytápěné místnosti se suchým vzduchem, obalím i očko kouskem samopřilnavé fólie, která se ani venku nemusí ovazovat provázkem. Z letorostu používám jedno očko za druhým a že by mi někdy vyrazil meruňkový květ a ne výhon už dlouho nepamatuji. U třešní a u broskvoní se to stane častěji, proto používám broskvové trojáky, kde je vegetativní pupen uprostřed. Používám čerstvě řezané rouby, ale řežu je na Vysočině. Stromy na jižní zahradě už mají rouby tak napučené, že by to byl jen spíš experiment.

Takže neřešte problémy, které neexistují. Vezměte rozlomenou žiletku a vázací materiál a klidně to zítra zkuste. Pokud na podnoži netrefíte správný řez, stačí, když se kryje jedna strana.

Pupeny Goldrich 14.2.2014
Pupeny Goldrich 14.2.2014
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 21.3.2014 22:53

Mám v chladničke ešte zopár vrúbľov a na slivkovinách som objavilzopár miestečiek, kde by sa dali umiestniť... ale je také počasie... ešte stále kopulovať?wink Kôra sa tuším ešte neoddeľuje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 127.11 (?), 22.3.2014 7:22

Kopulovat sa da na jar kedykolvek (nielen na stromochcheeky) - idealne pred prichodom dazdov a mrakov, aby stepy nevysichali. Za koru to ide dobre az pri opade kvetov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RaDL - (17) - 3.51 (?), 22.3.2014 13:14

Ja myslim, ze počasí je gut. Zitra má pršet, dneska chcu nahodit asi 3 ks roubů durancie a pak budu ještě normálně zkoušet Forkertem Gabrovskou, atd. Rouby nemám v ledničce a nejde vidět, že by pracovaly - pučely.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.97 (?), 24.12.2015 22:14

Ahoj. Vcera som odoberal vruble z jednej divej marhule a chcem ju navrublovat na moju 5 rocnu. Tato diva ja zaujimava tym, ze dozrieva hodne skoro. Jej prirastky su ale dost male, maximalne co som nasiel okolo 20-25cm. Chcem sa opytat, ci je to ok a aku dlzku ma mat vrubel pri vrublovani, resp kolko ociek. Posielam pre istotu aj foto vrublov. Dakujem, Jaro


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika