Průzkum zmrzlých meruňkových květů



host - 234.255 (?)
19.5.2016 21:15

Kuresia má byť údajne veľmi dobrej chuti ale ako je odolná na mráz a moníliový úžeh? Mohol by nám to tu niekto napísať.          Jano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
Petr z Olšan - (10) - 219.38 (?), 10.5.2016 20:03

Odolnost Bergeronu můžu potvrdit u mě to odnesla tak polovina plodů, u Leskory tak dvě třetiny a na Velkopavlovické nezůstalo skoro nic, ale na té se mi podepsala dost i monilie stihl jsem postřik Horizonem jen jednou a kvůli větru nebyla aplikace moc dokonalá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 173.141 (?), 10.5.2016 20:44

Mne to tiež skoro všetko zmrzlo na trave je popadanych vela malych marhul, uvidim ked pridem domov čo vlastne zostane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 16.5.2016 21:54

Tomcot je v odolnosti na mráz ze všech odrůd co tady mám nejcitlivější(pomrzly i mladé výhonky),

Na "koty" je odborník židlochovický Pavel. Existuje jich více, nejenom Tomcot, tak jestli jsou všechny tak málo odolné vůči mrazu, tak to by nebylo dobré.

Objevil jsem jeden nezmrzlý plůdek meruňky! Jmenuje se Leala

Já jsem objevil dva, ale to je zklamání. Doufal jsem ve vyšší odolnost Lealy. Ještě hůře dopadla oblíbená meruňka pana Mikeše - Lenova. Nemá nic. Neoblíbená meruňka Miloše - Bebeco má jeden, Pisana dokonce dva. Veselské marhuľky zklamaly - Veharda, Vesprima i Veselka. Malá Radka čtyři plody má, ale je velmi citlivá na šarku, i když nemůžu přesně určit na co "odešla" ta stará, jestli na šarku nebo asfixii. Nová Radka je na ZR, tak by snad k asfixii později dojít nemuselo. Tam, kde řádí šarka, bude ji mít Radka "co by dub", jen co poprvé zakvete, na to se připravte.

Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Leskora
Leskora
Karola
Karola
Bergarouge
Bergarouge
Hargrand
Hargrand
Kioto
Kioto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 17.5.2016 23:21

Jirka psal i o nízké odolnosti Aurory. Na rozdíl od Tomcotu je to dvakrát škoda. Jedná se totiž o velmi ranou odrůdu s originální pikantně navinulou chutí. Pořídil jsem si ještě jednu na semenáči, ale ukazuje se, že to byla souška. Namočení stromku nebude nic platné. I kořeny jsou nadále uvnitř vyschlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 117.13 (?), 17.5.2016 23:28

Tak teď je na řadě reklamace. Nebo kotelní reklamace smiley....jak ty žilienky z Holovous pěkně hořely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 18.5.2016 20:39

Tak Bebeco má nakonec dva, Leala čtyři a veselská marhuľka Veselka dokonce pět plodů. Jinak, pán Jano, ptal jste se na Kuresii, s níž má zkušenosti david, ale zřejmě velmi podobná marhuľka s názvem Aramis - Shamade nebude možná o nic horší. Jirka jistě potvrdí, že přišel kvalitní "materiál". Myslím stromek.

Veselka
Veselka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 18.5.2016 21:06

Jirka velice rád Petře potvrzuje, že Aramis-Shamade dorazil v prvotřídní kvalitě.Vypadá, že na tom bude dobře i s mrazuodolností, po tom smrtícím mrazu neměl ani jaden lístek svěšený podobně jako Soledáno, kderé je doporučováno pro středomořské klíma.Soledáno, Bergeval a Bergarouge patří taky do skupiny Aramis(odrůdy rezistentní k PPV)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.255 (?), 19.5.2016 21:15

Kuresia má byť údajne veľmi dobrej chuti ale ako je odolná na mráz a moníliový úžeh? Mohol by nám to tu niekto napísať.          Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel z Pavlovic - (2) - 204.87 (?), 21.5.2016 23:57

Posílám letošní odolnost na mráz(330 m.n.m.) :

Goldrich - zůstaly asi 2% plodů

Velkopavlovická - 3%

Hargrand - 0% 

Kioto - 0% (mám ji 2 roky) loni rovněž 0%

Bergarouge 10% 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 24.5.2016 19:30

Zdravím, Pavle z Pavlovic. smiley U mě dopadlo Kioto skvěle a Hargrand také, ale obě odrůdy rostou velmi slabě, proto jsou zatím u mě neperspektivní. U Vás mrzlo jistě více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika