Priškrtenie mladého stromčeka marhule



host - 30.83 (?) 
16.2.2020 16:24, zobrazeno: 1893x
Dobrý deň. Chcel by som vás poprosiť o radu. Zistil som že som priškrtil marhulku špagátom o ktorý bola uviazana..Na mieste kde bol špagát je stromček v kmeni užší asi 1 cm. po celom obvode. Čo teraz dá sa s tým niečo robiť? Je to veľký problém?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 149.16 (?), 16.2.2020 17:11

Vůbec nic se neděje. Stromeček vyvážete ke kůlu, já používám desítku až dvanáctku drát do betonu, přivážete osmičkovým úvazkem, zabrání se tím případnému zlomení stromku v místě zaškrcení poryvem větru. Zaškrcení se ve velmi krátké době srovná. Ještě bych dodal-k odstraňování obrostu, používejte nůž, vyříznete obrost i s větevním kroužkem, takže to tam nebude obrážet, nebudete mít na kmínku nepěkné boule, rána po noži se rychle zahojí a budete mít pěkný hladký kmínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 16.2.2020 17:17

Dobrý den. Nic se neděje, po letošní vegetaci to nebude ani znát. Je u toho stromků opěrný kůl? Bál bych se totiž zlomení v tomto místě v případě silného větru. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 30.83 (?), 16.2.2020 17:59
Ďakujem pán Stanislaw. Budem veľmi rád ak to tak bude. Mali ste už podobný problém?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 179.91 (?), 16.2.2020 19:56

Pro zajímavost.  Zapomněl jsem uvolnit úvazek na větvičce při tvarování jabloně. Tohle je fotka z 11/2018.  Vypadá to drsně. Větev na pohled vůbec netrpěla slabým vývinem. Vůbec mi to nedošlo.  Dneska už je postižené místo zotavené a skoro se nedá poznat, kde to bylo. Čerstvou fotku bohužel nemám. EDIT:  Přidal jsem fotku z května 2019.


Větvička 30.5.2019
Větvička 30.5.2019
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 16.2.2020 20:20

Asi každý, kdo pěstuje stromky něco podobného měl, tedy i já. Ale mě zahrady živily a tak jsem měl celou sbírku zaškrcených větví jako ukázky. Jak ovocných, tak i jehličnatých stromků. Bylo zajímavé, že jsem viděl jen malinko případů, kdy ten stromek skutečně uhynul. Ale hodně těch, kdy ten vázací materiál zarostl a stromek vegetil dál. Jen hrozilo to vylomení, o kterém jsem už psal, protože to místo bylo poškozené. Ale v tom vašem případě je to naprostá maličkost. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 30.83 (?), 16.2.2020 20:44
Ďakujem vám za odpovede. Teraz už môžem byť v pohode. Veľmi ma to hnevalo že som urobil takú chybu a bál som sa že sa to nebude dať napraviť a stromček odpíšem. Ešte raz ďakujem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika