Pricia



Stránky: 1,  2   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?) 
29.1.2015 17:52, zobrazeno: 9303x

Pre neskore kvitnutie unika jarnym mrazom, je samoopeliva vybornej chuti aromaticka.

Pricia
Pricia


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 19.22 (?), 29.1.2015 22:45

Kdyz jsem se ptal znameho, ktera z nejrannejsich merunek je nejlepsi (Pricia, Early Blush, Primaya, Primando, Wonder Cot) tak mne doporucoval prave tuto. Osobne jsem ji jeste nemel, mozna za rok vyzkousim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 26.2.2015 8:38

Nadherne videa z šlachtitelskych sadov v Taliansku marhulka Pricia.

Pricia
Pricia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 6.22 (?), 28.5.2015 20:03

Pricia dozrela v Taliansku velmi chvalia tochto skoreho novošlachtenca po nej dozrievaju marhulky Magador a Colorado.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 22.6.2017 18:53

Konečne som okoštoval moju Priciu, rodinka zjedla skoro všetky marhulky ale 2 mi nechali na koštovku.Sladučke štavnaté aromaticke typicka marhulova chuť minimum kyseliniek.Na skorú marhulku super, falešnu rubistu nahradila ta bola kysela.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 24.6.2017 23:14

Jo, jo, Milane, závidíme.smiley Pekná, červená marhuľka, pekná a navíc velmi raná a jak píšeš i chuťově kvalitní. Mikešovu Carmen jsem nesehnal, ale koupil jsem na zkoušku pár měkčích plodů Vittila a klobouk dolů, byly velice chutné, s plnou meruňkovou aromatickou chutí, dostatečně sladké. Falešná Rubista nebyla kyselá, ale do těchto kupovaných Vittil měla kapku dále. Špatná není, ale spíš jen takový meruňkový "náznak", něco jako Primissima Delbard v broskvích.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 28.6.2020 12:43

Dobrý den. Máte nějaké nové poznatky k této odrůdě? Dostal jsem informaci od pěstitele, že chuť Pricie je průměrná až podprůměrná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 23.171 (?), 28.6.2020 22:33

Pre nespokojnéhom P.zPadubic Prícia je vzhladovo nádherná a na prvú dozrievajúcu marhulku vyborná, tento rok trochu kyselšia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 29.6.2020 13:28

Bohužel nelze jen tak přimět některé pěstitele z důvodů časového zaneprázdnění, aby sem vkládali své komentáře o zrajících meruňkách s případnými fotkami. Je to velká škoda.  Copak odrůdy z Escande, ale mráz jim přežily jejich vlastní kříženci, což je nadmíru zajímavé. Mně tady zmrzla jak Pricia, tak Tsunami, takže nic posoudit nemohu. Maximálně jen tlumočit jejich informace, což je momentálně ta informace, že Pricia má průměrnou až podprůměrnou chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 29.6.2020 15:45

Ještě se tu na forech objevuje Mayacot, která zraje údajně ještě o 3 dny dříve než Tsunami nebo Pricia. Jak je na tom chuťově Mayacot, má cenu sadit, když už jsem zasadil Tsunami? Druhá věc je pravost odrůd, a právě Priciu nabízí jen Spomyšl, bude pravá? frown. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika