Prežije marhuľa?



host - 82.2 (?) 
27.4.2011 9:19, zobrazeno: 4838x

Chcem poprosiť o radu ohľadom marhule Lemeda. Minulý rok na jar kúpená v Hornbachu ako kontajnerovaná, pri sadení som zistil, že len zastrihli a "zasadili" voľnokorenný stromček z jesene. Podnož myrobalán ale už vyrážala nové korene, tak som ju zasadil a vďaka vlhkému roku sa ujala, hoci letorasty boli len slabučké- cca 10cm. Teraz po zime sú letorasty i konáriky z ktorých vyrastali vymrznuté, kmienok až po vrch stromku je stále zelený, ale neraší. Púčiky na kmeni sú vyslepnuté-asi boli už minulý rok, nevšimol som si.

Je nádej, že prežije a vypučí zo sekundárnych púčikov na kmeni? Dokedy má zmysel čakať? Dá sa jej nejako pomôcť? Vopred ďakujem za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 27.4.2011 9:42

Pokud Vám v tuto dobu pupeny neraší, je naděje, že vypučí, poměrně malá. Nahradil bych ji novým stromkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 116.213 (?), 27.4.2011 10:29

Mám přesně tu samou zkušenost. Minulý týden jsem stromek vyndala ze země a dala do sudu s vodou. Kmínek i větvičky jsou živé, ale pupeny neraší. Pár pupenů jsem rozmačkla, uvnitř jsou trochu zelené, ale neraší a neraší. Také nevím co s ním mám ještě udělat. Zda vrátit do země a nechat ho osudu, nebo jak dlouho ještě ho nechat máčet ve vodě. Ono to s těmi kontejnerovanými stromky není vždycky tak dobré, jak si většinou myslíme. Zakoupenou prostokořennou meruňku a broskev zasasezenou na podzim mám v pořádku, ale tahle z kontejneru spí a spí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 85.192 (?), 1.5.2011 22:45

Nastal vývoj - nechci to zakřiknout, ale stromek po skoro dvou týdnech v sudu s vodou a s čepicí z bílé igelitové tašky začíná ukazovat zelená "myší" ouška na pupenech větviček. Ještě pár dnů počkám a pak ho znovu zasadím. Doufám, že to zpoždění dožene. Podobně jsem také teď na jaře postupovala u angreštu "Černý Něguš", který jsem sázela na podzim spolu s angrešty Inviktou a Captivatorem. Stromkové angrešty Invikta a Captivator se na jaře řádně rozjely, odkvetly a Černý Něguš chrněl a chrněl. Po deseti dnech v sudu s vodou se probudil, je znovu v zemi a má teď asi 1 cm lístečky, zatímco Invikta a Captivator už mají malé plody. Možná jsem měla mít méně trpělivosti a začít v obou případech s jejich probouzením dříve.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika