Pomoc s výběrem vhodné odrůdy meruňky do strmějšího jižního svahu



host - 108.137 (?) 
24.1.2019 17:03, zobrazeno: 3489x

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu a zkušenosti, jaké odrůdy meruňek (místo mám pro 3 ks) budou nejvhodnější na strmější čistě jižní svah, krytý i z východu, v šiřším udolí Berounky, cca 220 mnm. Obecně velmi suchá a teplá oblast.

Půdní profil: 20 cm hlína, 30 cm jemný červený jíl s hlínou, zbytek do 1.5 m rozpraskaná břidlice, štěrk a písek.

Předpokládám, že hlavní problém bude velmi časné vykvétání a možné zničení mrazy, proto něco s pozdějším rašením. Zatím co jsem našel obecně v nabídkách mi přišly jako zajímavé následující odrůdy (bohužel různé zdroje se v informacích značně liší), podnože myrobalan, nebo Adesoto:

  • Hargrand
  • Hardcot
  • Veharda
  • Luizet
  • Vynoslivij
  • Bergarouge
  • Begeval

Které z nich vybrat nebo něco přidat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.22 (?), 25.1.2019 10:40
Ja by som doplnil odrodu barbora ktorá bola vyslachtena niekde pri piešťanoch podobpodobné ako veharda kvitne dlho cca 12 dní. Jej plody nie su až také veľké ako maďarská alebo velkopavlovicka. Zato ale sa dobré oddeľuje kvostka od duziny. Podpnik by som volil mirobalan dobré znáša sucho a super kotvy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 8.9.2019 8:27

Děláte si zbytečné starosti. Pokud jste již neobsadil všechna místa, nejpozději asi kvete Veharda a Vesprima. Já bych klidně risknul i jednu náročnější odrůdu (VP). Doba květu je úměrná teplotám. Při nízkých teplotách je dlouhá. Jižní svah krytý od východu drží v noci teplo, takže riziko zmrznutí květů je asi o něco nižší než si myslíte. Pokud je odpoledne oblačno a svah se tolik nevyhřeje, v noci velký mráz nebývá. Z výsadbové jámy odstraňte jíl. Mohl by škodit víc než vaše klimatické podmínky. Nezapomeňte ani na postřik proti moniliové spále. Dejte vědět jak vám v této lokalitě stromky prosperují (přežití prvních květů).

Mladé meruňky ve svahu
Mladé meruňky ve svahu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika