Podpníka VVA-1 KRYMSK najnovsie skusenosti



host - 46.45 (?) 
8.9.2017 6:40, zobrazeno: 5452x

Dobry den podpnik VVA -1 sa zacal vo velkom predavat, ake mate najnovsie skusenosti s tymto podpnikom  .  Je potrebna aj nejaka opora, pripadne ako ho zavlazovat, a jeho zdravotny stav? dakujem 

Peter

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 8.80 (?), 11.9.2017 9:37

Tak u mne se moc neujala, podrůstá, Toptaste na Krymsku letos vykopu, plody nedozrávají a všechny opadnou.Haganta se také chová na Krymsku divně.Mám obavu, zda tato podnož není náchylná na šárku kterou z odnoží dostane.Oproti Krymsku u mne slivoně na myrobalánu i na St.Julien roustou a plodí v pořádku.Budu přecházet na podnož Wagenheim nebo myrobalán MY-KO-A. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.45 (?), 12.9.2017 12:39

Dakujem Vam, chcel som to povovdne na broskynu redhaven, omylom som to napisal do temy - marhule. broskynu premyslam redhaven na gf 677. povodne som mal objednane 3 na VVA 1 ale ak pisete ze je aky je, tak radsej zvolim nieco ine..

Peter 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 6.146 (?), 20.1.2018 23:06

Vykopal jsem dvě slivoně na podnoži Krymsk, viz foto.Jedna byla Toptaste, druhá Haganta.Kořeny byly dosti měkké, rýčem šly bez problémů useknout. Martin



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.248 (?), 21.1.2018 21:36

Hezký večer, měl jsem stejný problém Toptaste i Haganta na Krymsku1 byly chuťově výrazně horší než stejné odrůdy na myrobalánu. 2017 jsem mulčoval a kvalita totožná s myrbalánem tzn.výborná... asi voda vzhledem ke kořenovému systému, který je sice hustý, ale mělký. Jen zrají o týden dříve než na myrobalánu. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika