Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma
Rychle rostoucí živý plot. Vypěstujete maxirychle s minináklady. Více info>

Meruňky > Počasí 2018

Počasí 2018

Mr Bigggg (2239) - xxx.xxx.173.17 (?)
14.6.2018 10:29

To mohu potvrdit. U mne doma (Bystrc) ani na zahradě (Komín) nijak moc nepršelo, jen v to úterý ráno (asi 10 mm). Za celý měsíc od 14.5. celkem 20 mm. To stačí jen plevelu..

Vladimír

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Počasí 2018

konvalinka (948) - xxx.xxx.240.228 (?)
27.4.2018 11:34, počet návštěv: 15445
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

S dovolením jsem založila nové téma, protože se mi to načítá nekonečně. Můžete prosím psát sem? Děkuju.

K tomu počasí. Jsem na tom snad o malinko líp než Daník, na začátku dubna spadlo skoro 20mm. Od té doby nic, když přejdu toho včerejšího půl milimetru(i rosa je vydatnějšísad) Práší se všude. Dva sousedé minulý týden lítali s traktory po polích a to bylo šílené, mám zaprášené všechno. Ještě zpětně: březen - 17mm. Vloni mám Březen 15mm, duben 70mm a pochybuju, že to za tyto víkendové dny srážkově doženemwink No a dál to byla katastrofa, takže už se mi začíná dělat trochu šoufl předem a čekám spíš už asi na zázrak...

Připojit reakci   

Počasí 2018

Walter (1273) - xxx.xxx.168.103 (?)
27.4.2018 12:48
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

tak já jsem totálně na suchu a nezbývá mi, než voda z kohoutku. Za celý duben 1,6 mm, od 17. března do dneška celkem 7 mm. Mám tu fůru sadby košťálovin, ale je to marný se v těchto podmínkách snažit něco vypěstovat. To, co jsem zasadil dřív, roste, ale rozhodně ne jako z vody.. Ani stromy na tom nejsou dobře a omezuji zalití jen při násadě plůdků po odkvětu, doufajíc, že snad přeci jen někdy zaprší.

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.248.219 (?)
27.4.2018 13:10

Konvalinko, léto (co jsem četla) hlásí studenější a mokřejší než poslední roky, tak uvidíme. U nás se zalévá ze studní, tak dokud je v nich voda, je to dobré.          Lída

Připojit reakci

Počasí 2018

27.4.2018 13:31

Lído díky za útěchu, ale to tak možná v Čechách. Nevěřím ani ň. Nemyslím vám, ale meteorolgům. 14 dní poslouchám, jak prší, kamarádi od Prahy a dále na západ si stěžují, jak pořád prší... no a u nás výheň a pár kapek. Ze zimy zásoby žádné, z 10cm sněhu 5 odmrzlo a konec. Být dneska ten avizovaný mrazík, tak mne už vážně asi klepne. Všechno letos nádherně kvetlo(jako by to mělo snad být kvetení poslednísurprise) a teď mám vistárie doslova květy obsypané a těším se, až se rozvinou a ten +1stupeň ráno, byl fakt adrenalinindecision

Připojit reakci

Počasí 2018

pepa kot (357) - xxx.xxx.53.112 (?)
27.4.2018 13:58

Tady u nás (viz uživ.nastavení) je to s,,vláhou" resp. suchem podobné, jako u konvalinky.Jen ty meruňky i jabloně měly daleko méně květů než jiné roky. Holešov ukazoval ráno přízemních 0,8°C. Mirek od BV,  píše na svém webu i když je spodní voda pod normálem, voda na zálivku je. Jsem na tom obdobně jako Walter.

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.3.155 (?)
27.4.2018 13:39

Tak snad to vyjde. Dívám se na graf, kde mám vynesené srážky (březen-září) za posledních pár let, ale optimisticky to nevypadá. 2013: 455 mm, 2014: 416 mm, 2015: 193 mm, 2016: 152 mm a 2017: 133 mm. Brno

Připojit reakci

Počasí 2018

vyslouzil (16161) - xxx.xxx.236.1 (?)
27.4.2018 14:44

U nás je to všechno o ranních teplotách (Moravskotřebovsko). Jestl v květnu přijdou mrazíky, jako v posledních letech často, může být vymalováno a pěstovat budem jen listí a nějakou zeleninu. Jestli mrazíky nepřijdou, nemusí být ještě vyhráno -  jsou tu kroupy, choroby a a škůdci - ale něco vždycky zbude. Sucho je problém, ale v podmínkách amatérského zahradničení se s ním dá jakž takž bojovat. S mrazem to nejde

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.189.156 (?)
27.4.2018 15:20

Vzhledem k tomu že se jedná o ovocnářskou diskusi nemusíme mít zatím ze sucha těžkou hlavu, naopak je požehnáním. Takovýto průběh jara způsobí to, že nebude problém sztrupovitost a jiné houbové choroby. Naopak lonské propršené jaro způsobilo katastrofální neúrodu na mnoha místech. Samozřejmě mohlo by být chladněji to ano a pokud přijdou mrazy, což přijít mohou, tak může být zase vymalováno. Na druhou stanu minimálně jabloka, hrušky by měly být a zdá se, že ve vysoké kvalitě, právě díky suchému dubnu..

Ing. Fidla

Připojit reakci

Počasí 2018

katoo (247) - xxx.xxx.167.81 (?)
27.4.2018 16:31

Dnes ráno v 5:00 +1,5°C, auto jsem škrábal frown meruňky velikosti hrachu, réva už i 15cm letorosty. Snad to bylo poslední chladné ráno. Do zmrzlých je ale ještě daleko. Severní morava 360 mnm

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.243.114 (?)
28.4.2018 10:11

Lído, takových "předpovědí" vám můžu napsat, kolik chcete wink . Nevycházejí předpovědi na tři dny dopředu, měsíční předpověď má stejnou pravděpodobnost jako věštění z křišťálové koule. A předvídat, jak bude za tři, čtyři měsíce je už v oblasti sci-fi.

Připojit reakci

Počasí 2018

PP. (5313) - xxx.xxx.9.135 (?)
27.4.2018 18:43

Já bych snad ani nepsal, ale zaujal mě údaj na teploměru, když jsem přijel na chalupu, dnešní minimum naměřil 0,0 st. Na zahradě mi kvete nebo pokvete úplně všechno. Tak jsem zvědavý jak dopadnem.

Připojit reakci

Počasí 2018

Jiří II (411) - xxx.xxx.61.187 (?)
27.4.2018 19:29

S letošním dubnovým počasím jsem naprosto spokojený. Teplo svědčí všem ovocným stromkům, nádherně letos kvetou. Sucho v půdě po zimě zatím není. Na zalévání zachytávám dešťovku ze střech do dvou 1000 l IBC nádrží. Přízemní mrazíky mohou poškodit pouze teplomilnou zeleninu, ale na květy a plůdky ovocných stromlů by musel přijít silnější mráz. Konečné slovo ale budou mít obávaní ledoví muži v květnu.

Připojit reakci

Počasí 2018

Mikeš13 (1686) - xxx.xxx.56.205 (?)
27.4.2018 20:03

Tady dneska ve 2 m nad zemí mínusové teploty, u země ještě mrazivěji.

Připojit reakci

Počasí 2018

ivan z okénka (716) - xxx.xxx.165.38 (?)
27.4.2018 22:14

U nás byl dneska šedivák, odnesla to narašená réva cca do 1 m nad zemí a ne všechna. Co na to meruně a broskvoně, slivoně, budu vědět až časem. Přes potok u nás postavili nový most, je širší než byl původní a nedovolí odtékat studenému vzduchu po proudu. A tak máme mrazíky prakticky vždycky, když v televizi říkají ojediněle, na 100 %, když hlásí místy.

Připojit reakci

Počasí 2018

28.4.2018 11:29

Právě, i u nás, proto jsem se až divila, že nic nezmrznulo. U nás bývá mrazík, když snad není ani hlášenýwink A nebylyes Muž sýčkoval, protože včera k večeru bylo hodně chladno a nebe už bez mráčku, aby to nebylo ještě dnes, ale kolem 22h už se viditelně oteplilo, začalo pofukovat a to už bylo jasné, že nebudesmiley

Připojit reakci

Počasí 2018

katoo (247) - xxx.xxx.167.81 (?)
28.4.2018 12:29

Přesně jako u nás, večer ve 23h bylo +6°C a ráno v 5h už +11°C a hodně foukalo. Nyní je +22°C a pořád pofukuje.

Připojit reakci

Počasí 2018

bunny (739) - xxx.xxx.67.176 (?)
28.4.2018 14:37

u mňa (800 mnm) bolo dnes ráno o 5h 7 st. keď si dobre pamätám a takú suchú jar bez zrážok ani nepamätám. prší asi jeden deň v týždni. stromy kvitnú asi o 10 dní skôr ako inokedy, už mám dokonca aj slivky rozkvitnuté a hrušky tiež, jablone začínajú a čerešne už budú pomaly aj končiť. zakvitli stromy a veľmi hojne, ktoré už roky nie, o.i. aj jedna stará hruška, slivka... 

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.234.27 (?)
28.4.2018 15:13
Ja si myslim, ze tento rok bude bohaty na ovocie, ked v minulom roku 13 maja prisiel mraz -5 a nebolo ani jedno jablko a hrozno tiez pomrzlo. Neverim tomu, ze este by mohol prist mráz a 2 roky po sebe by boli bez jablk. Na dalsi tyzden uz vysadim aj cast rajciakov na pole
Připojit reakci

Počasí 2018

Petr z Pardubic (6331) - xxx.xxx.196.17 (?)
28.4.2018 17:31

V jakési televizní reklamě zněl pozdrav - fousaté léto ahoj. Já pro změnu zdravím letošní dubnové léto, které láme rekordy. Takže dubnové léto ahoj. Super parádní počasíčko. yes

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.234.226 (?)
28.4.2018 22:45

Nechci tu smutnou realitu nějak rozvádět, krátce-židlochovická Sahara-loni od půli června do začátku září voda co napršela v sadě tak asi 80ti potřebným stromům na příděl k přežití (50-80l) - letos březen 14mm, duben do dneška 7mm a stromy tak nasazené že nepamatuji a předpověď na déšť je od meteorologů černý humor-:((((akorát k nas..ní...

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.147.130 (?)
28.4.2018 23:39

Jak tam na Židlochovicku zavlažujete? Už máte vybudovaný nějaký podzemní systém ze zabudovaných nádrží nebo tak něco? 

Roman z Vysočiny

Připojit reakci

Počasí 2018

Walter (1273) - xxx.xxx.168.21 (?)
29.4.2018 13:01

Duben do dnešního dne 2,1 mm srážek pro Č. Budějovice. Data z archivu in-počasí

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.233.180 (?)
29.4.2018 13:29
Tak jak to vidíte letos s počasím, hlavně déšť. Myslím tak květen až léto. Já su také 240 mnm, jižní svah, Brno. Začíná to být zajímavé, na moniliu to letos bylo dobré visnu sem ani nestrikal a merune sem psal, aspoň si stromy oddychnou od ataku i ty nestrikane chronicky. Ale já touto dobou jsu zvikle mít už dávno zasete meziplodiny resp. podplodiny na zeleno a letos ani tuk. Sucho ani vzkliceny tzv. vydrol od loňska neroste, jedině tráva nezapojena, plevel loňský, jatelina - prostě jako že ozimy. Voda nám este neteče. A až potece tak to neuzalivam, ten výsev myslím, bude to na troud. Pro stromy si myslím este dobrý, v pohode. Na začátku dubna byl suché jen povrch, od 3cm vlhké, dost. Teď do 20 čísel suché. Vyset se nedá. Snad májové destiky? Pochcana Žofie? Nebo až v červnu i s nejakym ochlazením? Pamatuju i nějaké chladné červen s nocnima teplotama pod 5st C, kdy špatně rostl i salát samoze venkovni. Tak co si myslíte, nějaké rosničky? Kryštof
Připojit reakci

Počasí 2018

29.4.2018 14:54

Sucha bude ještě velká hojnost. Zvláště, když se v budoucnu předpokládá dlouhodobý úbytek srážek. Nářků bude tím pádem dost a dost. Nebo se stane zázrak a měsíc proprší v kuse. Moc to nevypadá. Proto je lepší proměnit poloprázdnou sklenici v poloplnou, jak se říká, a užít si pěkného počasí. Stejně jako si třeba lyžař užívá sněhu v zimě, když se ostatní krčí doma u kamen. 

Připojit reakci

Počasí 2018

Walter (1273) - xxx.xxx.168.21 (?)
30.4.2018 16:37

V Normandii jsou teď teploty jen několik stupňů nad nulou a sněžení

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.45.252 (?)
30.4.2018 20:26

Střední Morava, dnes cca 15.30-17.00 obrovská bouře, extrémní poryvy větru, krupobití. Bouře-bouřka se chovala značně atypicky i dle sledování na radaru, nepřehnala se, ale držela se nad místem. Hodinový úhrn srážek odhadem nejméně až 30mm-50mm, na čerstvě osetých polích se dělaly louže a potoky. Listy na víně děravé, merunky zatím, zatím drží, ale to ukáží příští dny...

Připojit reakci

Počasí 2018

Daník (650) - xxx.xxx.100.59 (?)
1.5.2018 20:34

Ostrava dnes a celý duben...

Obrázky:

Připojit reakci

Počasí 2018

3.5.2018 7:22

,,U Hradišťa pršalo, tady ani nekáplo! Pane Bože daj nám díšťa šak sme chlapci od Hradišťa! "  V noci šla bouřka mimo nás. Je sucho už i meruňky opadávají.

Připojit reakci

Počasí 2018

3.5.2018 12:41

Ani nemluvte...crying deště jsme se také opět nedočkali, meruňky prožraly píďalky, jablka květopas, švestky, které krásně kvetly a podruhé za 10let to vypadalo, že budou, zaschly a opadly všechny už v květu... I všem ve vesnicino

Připojit reakci

Počasí 2018

Nocenka (57) - xxx.xxx.200.132 (?)
3.5.2018 13:22

Hmm, střední Morava (Holešov) zřejmě nějaký kousek jinde a "aniprt", leda ty extrémní poryvy větru, těch si letos užíváme i na místní poměry hodně. Naposledy pršelo tak před týdnem (?) nebo i víc, už ani nevím. Jinak jenom vedro, slunce a vítr. crying

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.125.72 (?)
3.5.2018 15:11

zidlochovicko-u nas zacala o pulnoci pekna boure, sec jen velmi kratky intenzivni dest, trvajic asi do minuty.. to se opakovalo asi 3x, pak zacalo prset asi n 5 minut, takovy lepsi slejvacek..vse skoncilo po jedne hodine rano.. kdyz jsem sel po seste do prace, byla puda pekne mokra, kaluze na silnici.. takze asi neco naprselo.. dneska by melo dle vseho jeste neco priprset.. ale teda sucho je nebyvale..

Připojit reakci

Počasí 2018

Pavel_CZ (236) - xxx.xxx.242.214 (?)
3.5.2018 15:36

Dobre neco. Ja delam v Bohunicich a kdyz jsem se vratil po nocni do Zidel, tak jsem byl prijemne prekvapeny, protoze u prace spadlo jen par kapek

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.150.100 (?)
4.5.2018 1:41
No u nás v Bystrci taky třífázový slejvacek plus doprsek stejně jako v zidlich, však sem se díval na radar šlo to přes vás ve stejně míře až k nám. Nevím jak v buhunicach. Ale za pár dni to stejně jako když nebylo. A to u nás pršelo tak po čtrnácti dnech. Nejdřív to bralo střed Moravy, pak zas podhoracko atd. Cau Kryštof z B.
Připojit reakci

Počasí 2018

4.5.2018 6:47

U nás zase nic! Ani kapka! Asi se tady neumíme neuméme modlit! Bramborovou nať sotva vidět a mandelinkama obsypané.! Mšicím sucho taky pasuje!

Připojit reakci

Počasí 2018

4.5.2018 7:30

u nas v zidlich taky nic... neco naprselo v tu stredu vecer.. tak napustim do IBC vodu z radu a budu zalivat s ni no.. co mam pro to, aby prselo udelat..? nic.. neda se nic delat, neprsi, musime si pomoct tim, co mame..

Připojit reakci

Počasí 2018

Daník (650) - xxx.xxx.186.2 (?)
4.5.2018 8:32

Vidím, že jsme na tom ještě dobře - Ostrava 10mm po dubnu bez srážek. Tak jsem ještě vzal konve a dozalil, ať jsou záhony pořádně prolité. Na 3 dny máme vystaránofrown

Připojit reakci

Počasí 2018

Ivan Hlavatý (3159) - xxx.xxx.234.176 (?)
12.5.2018 20:08
Po dlhšietrvajúcom suchu (bolo treba polievať prakticky denne) prišiel dnes výdatnejší dážď. Bez vetra, nie dlhý, taký akurát. Doslova požehnanie pre ovocnú, zeleninovú aj okrasnú časť záhrady. Hneď to všetko vyzerá akosi lepšie (fotky). Toto by sme ale potrebovali aspoň 1-2x do týždňa. IH
Obrázky:

Připojit reakci

Počasí 2018

Mimmo (1395) - xxx.xxx.91.93 (?)
12.5.2018 20:29

Včera jsem byl na obědě ve venkovní restauraci u Dunaje a vypadalo to, že nebudu muset jeden den zalévat. Přišel černý mrak a takový slejvák, že mi ze stínítka za minutu napršela plná sklenička vody. Ale na zahradě ani kapka. Aspoň to auto se trochu umylo. Teď se zdá, že přece jenom začíná pršet i na zahradě. Snad to bude aspoň 5mm.

Obrázky:
Včerejší slejvák na nesprávném místě
Včerejší slejvák na nesprávném místě
Připojit reakci

Počasí 2018

Ivan Hlavatý (3159) - xxx.xxx.234.176 (?)
12.5.2018 20:32
Ešte pár fotiek (záhrada po daždi). IH
Obrázky:

Připojit reakci

Počasí 2018

13.5.2018 7:40

Tak konečně i u nás, po 4 týdnech bez kapky vody, ve dvou bouřkách během týdne, napršelo celkem 32mm. Ač to vypadá skvěle, na rašelinu ve vřesovišti to nemělo valný vliv, tam musím pustit ještě závlahu. Včera jsem tam přisazovala jeden vřes z nevhodného místa a v 15cm už suchosad Taky mi vylezl podsazovaný mák a konečně! se klube i mrkev, petržel... Bohužel za absolutního sucha, nevyleze jinak nic. Ti, co zalévali, mají zeleninu 10cm. Před první bouřkou jsme sekali jetel a vyžínala jsem kolem sazeniček goji, kterou mi na podzim odkopala tchýně. To, co zjara vyhodilo lístečky, najednou suché. Vytáhnula jsem jednu, co se děje, jestli má vůbec kořínky a našla jsem malé pučení těsně pod zemí. Tak, že ji tam zase honem vysadím zpátky. Zjistila jsem, proč lístečky uschlysad zem byla suchá, totálně, jako popelnoTakže jsem všechny nové podzimní výsadby vydatně zalila... a pak přišli ještě ty bouřky, které tomu snad také trochu pomůžou. Nikdy se mi nestalo, že bych musela zjara podzimní výsadby zalévat. Stejně dopadla na podzim vysazená meruňka, která vypadala, že je po ní. Až nějakých 30litrů vody před 14 dny, ji probralo a je krásně zelená.

K fotkám dodám: kdybych mělla tak umalovanou zahrádku bez kouska plevele, ba čehokoliv, co tam nepatří... taky bych fotilacheeky Včera jsem se v 10cm plevelu snažila najít řádky1/2 centimetrové zeleninywink

Připojit reakci

Počasí 2018

13.5.2018 8:42

Mně letos nevzešly dva záhonu karotky, mrkve a máku. Nenapadlo mně, že by to bylo suchem, u nás sucho není -? Tak jsem to teď přesel. Když vidím takové obrázky, mám obrovskou chuť přijet tam v autě s falešnou značkou a a zatmavenými skly, mít sebou pytlík semínek bršlice a nenápadně se ochomýtnout okolo. Ale ona by to v takovém prostředí stejně vzdala, když by uviděla kde je, ani by se nesnažila klíčit.

Připojit reakci

Počasí 2018

13.5.2018 10:32

Včera jsem koukala, že se mi snad na jednom místě(v břečtanu po zemi) povedlo vyhubit Garlonem přesličku(mazala jsem asi tři roky po sobě) Bohužel jsem také zjistila, že se objevila na dalších dvou patiích kytek, mimo ty, co tam už vesele bují létanoTaky přibylo míst s kopřivama, různou nezničitelnou trávou(třtina či co to je) Tu se mi na jaře povedlo hezky postříkat tak, že jsem viděla uschlá místa - zabralo to. Ty tam sice stále jsou, ale mezi tím raší vesele nová, krásně zdraváangry Stříkala jsem Agilem. Takže ano, taky můžu dodat... plevel, na jakový si jen vzpomenetewinkcheeky

Připojit reakci

Počasí 2018

15.5.2018 9:34

zidlochovicko-u nas prsi od dnesni noci, zahradnicky.. dle radaru ma prset snad az do patku.. takze super.. vcera jsem pokopal jahody, provedl postrik na ruzich a broskvy proti msicim, muze prset tyden v kuse..

Připojit reakci

Počasí 2018

Marvella (796) - xxx.xxx.48.194 (?)
15.5.2018 9:45

Tak to Vám tiše závidím.U nás to již několik dní vypadá, že snad něco spadne, ale ani kapka. Nejhorší je, že i přes zalévání mi začínají usychat rododendrony. Marcela

Připojit reakci

Počasí 2018

15.5.2018 11:16

Marcelo, jak jednou vyschne ta rašelina, je zle(vlastní zkušenostno) Já koncem dubna hodila k ronďáku hadici a nechala ji tam téct třeba půl hodiny(voda z jezera) pak hodila k dalšímu a dalšímu... za dva dny jsem je takto zalila všechny a snad dostatečně, kvetly krásně. Dneska u nás prší. Včera pár kapek(0.5mm) dneska tam byly zatím tři milimetry, tak doufám, že ještě něco naprší. Jen těm rajčatům bude asi zimafrown pro změnu je tam jen 11st, ačkoliv naši skvělícheeky meteorologové předpovídali 17st. No nic, už ty předpovědi stejně ani nesleduju...cool

Připojit reakci

Počasí 2018

15.5.2018 11:39

Já je mám v prudké stráni, takže se tam nedrží voda, zalévání je složité. Díky suchu i strašně rychle vykvetou a hned zvadnou. Jen jeden jediný, který mám v květináči a má zálivku, tak kvete naprosto nádherně. To samé azalky, bohužel. U nás se to mračí, tak snad něco spadne. Tady je dusno, i když teď se trošku od rána ochladilo. M.

Připojit reakci

Počasí 2018

15.5.2018 11:25

Já taky závidím! A to jsem od PHA na ZL. Všude v okolí pršelo. tady jen rosa. Sousedka už má studnu na suchu.

Připojit reakci

Počasí 2018

15.5.2018 11:35

V sobotu jsem byla v Táboře, a tam byla 20ti minutá bouřka, lilo naprosto úžasně, doufala jsem, že to k nám dojde, ale marně... A se studnou jsem si myslela, že je rozbité čerpadlo, ale pravděpodobně došla voda, což si nepamatuji ani jako malá holka (a že toho už pamatuji!:)).

Připojit reakci

Počasí 2018

15.5.2018 11:46

Do studny se v rámci zachování duševního zdraví odmítám kouknout. Naštěstí je ten proces tak komplikovaný, že bych to podstoupila jen v případě, že by voda přestala téct... Když jsem slyšela v nějakých zprávách: o víkendu tuším v Hradci bouřka, s úhrnem 100mm... tolik máme sotva za celý rokindecision Ale na mapě sucha, co s ní všude mávají, máme skoro normální stavnoKdyby jste někdo znali dotyčného, který to tvoří, pošlete ho prosím sem. S radostí mu to mlátím o tl.muangry

Připojit reakci

Počasí 2018

Petr z Pardubic (6331) - xxx.xxx.8.11 (?)
15.5.2018 11:56

Tak na radaru bylo vidět před pár dny na jihovýchodní Moravě bouřek hodně. Někde tam na Břeclavsku, Znojemsku atd. Kolem Pardubitz křižovaly taky, ale nakonec pršelo jen chvíli. Ani málo, ani hodně. Díky alespoň za to. Začíná "období deštů", tak snad něco spadne. Na druhou stranu kroupy zase úplně ok nebyly, takže dobrý. 

Připojit reakci

Počasí 2018

15.5.2018 12:32

piste prosim alespon Vasi probliznou lokaci, aby mel clovek prehled, kde prselo a kde ne.. ja stal minuly tyden u nas v zidlochovicich na balkone, dival se na Palavu, kde bylo cerno a moje mati mi volalal z Breclavi, z emaji 25 mm a teprve se rozprselo.. zavidel jsem opravdu hodne.. pak u nas prselo tusim ve stredu, pekna bourka, uhrn asi 7mm.. a dneska prsi od rana, s prestavkami mene a vice, ale prsi, je krasne mokro, u nas na morave jsme vdecni opravdu za kazdou kapku.. podle radaru se to krasne toci na nasi stranu a dale na jeseniky, beskydy.. takze snad bude prset i dale..

Připojit reakci

Počasí 2018

15.5.2018 12:26

V červnu netřeba déšť prosit, pršet bude, sotva začnem kosit. Do studně jsem koukal, vody pořád stejně. A neprší. Ona to není snad ani studně, spíš studánka 3 metry hluboká. Ale je ve skále a voda je tam těsně nad bodem mrazu.

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.84.190 (?)
15.5.2018 12:43

Taky jsem včera koukal do studny.Byly časy, kdy voda byla 1 metr pod povrchem.Teď je k vodě 3,5m.Hladina je dole o 2 m.Nepršelo měsíc!!

Připojit reakci

Počasí 2018

15.5.2018 14:26

Pro pána z Židlochovic... omlouvám se, většina lidí, co sem chodí častěji, už se tak trochu známe a chytáme, kde kdo bydlí. Takže pro vás: hraniční přechod Velká nad Veličkou- Vrbovcewink Prší cca od 8h a máme 6mm. Jo, loňský květen 26, zmiňovaný červen 34mm... no kéž by to letos bylo s vodou veselejší...

Připojit reakci

Počasí 2018

15.5.2018 15:07

nemusite se omlouvat, jde jen o to, aby mel clovek predstavu, kde prselo a kde ne.. minuly tyden u vas muselo prset, protoze jiz zminovane utery, breclav, Velke bilovice, tam vsude nateklo pres 30!! mm... ted v brne krasne leje.. opravdu, destik jak malovany

Připojit reakci

Počasí 2018

15.5.2018 15:46

Ano, už jsem psala výše: po měsíci bez kapky, minulé úterý necelých 24mmsmiley To jsem děkovala všem svatým... já neznabohwink

Připojit reakci

Počasí 2018

15.5.2018 16:00

taky mně se zlepšila nálada po průtrži před deseti dny, kdy jsem během 2 hodin měl na další tři dny zalito a ještě jsem naplnil 3 kubíky do nádrží.

Připojit reakci

Počasí 2018

15.5.2018 16:37

Co vidím na radaru, na Moravě leje jak z konve, u nás se to rozpouští a furt nic. A já musím dokonce zalévat! Paní K, nechtěla byste mně slovem utěšit, na oplátku?

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.190.116 (?)
15.5.2018 21:07
Nechci si stěžovat, ale u nás v Brně, ikdyz to možná vypadalo na radaru, zas tak tolik moc nenapadlo, ale aspoň něco, odhaduju tak do 10 mm. Normálně by to třeba i stačilo, ale po tom dlouho trvajícím deficitu to je zatím nic. Snad bude pršet i požitrí u nás. Zeleninu sem ani letos nesel, naštěstí, bylo by z toho nic. Studnu mám suchou už čtrnáct dni a nedotece. Stromky od podzima zalevam hned od jara od 2/2 března po tom vysusnym únoru jinak by to bylo... I tak je to poznat na růstu. Teď sem prolil i pro jistotu 2-3 lete merunky pěkné nasazené pro jistotu proti suchu. Vím jak dopadají pod Brnem při suchu scvrkliny nedojite. Víc pršelo už po druhe na jih a východ od Brna, ale asi to tam víc potřebovali, :-) achjo. Zdaretz K.z B.
Připojit reakci

Počasí 2018

15.5.2018 21:15
Odpoledne zůstávalo pod stromama (velká kadlatka, rubín na sem, vorgl atd.) pořád sucho takže tak asi. K.z B.
Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.176.161 (?)
15.5.2018 21:30

u nas v Hrušovanech u B. mam pod obrovskou tresni mokro, pršelo zde od rana.. nevim, kolik napšelo, ale pokud je pod 14metrovou třešní mokro, napšelo dost..

Připojit reakci

Počasí 2018

pkovarik (1353) - xxx.xxx.228.227 (?)
15.5.2018 21:34

V poledne bylo v Brně mokro a louže i pod lípama a ořešáky. Natož odpoledne, kdy teprve pořádně pršelo. U nás napršelo dostatečně vody, srovnatelně se slejvákem, co byl v Brně minulý týden. Narozdíl od vás jsem velmi spokojen.

Připojit reakci

Počasí 2018

15.5.2018 21:46
Druhá strana Brna a už "úplně" jinak, příště asi nafotim ne, a ten slejvak z minula nás jen tak strechl, ikdyz na priglu pršelo dost. Takze tak nějak, do spokojenosti dooost daleko. Zdaretz K.
Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.147.130 (?)
15.5.2018 22:48

Report z Vysočiny: Lažínky u Mor.Budějovic za duben asi 6-7mm, první pořádný déšť někdy před 10dny, dnes necelé 4mm, vegetace vše vysála a už je zase sucho, i když na www.intersucho.cz jsme na tom podle mapy dobře. Záhony jsem vydatně prolil v lednu a po zamulčování se vlhkost v hloubce trochu udržela, rajčata+dýně+cukety sázeny minulý víkend, saláty už jsou na jídlo, některá rajčata už mají zelené plůdky, snad nebudu zase už 4.rok v létě místo dovolené zalévat.

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.136.115 (?)
16.5.2018 7:15
Zdravím na jihozápadní Moravu (147.130) u nás situace obdobná. Jinak sem se díval dneska na meteo graf na ČHMÚ a jestli v Brně zabinach za celé den vcera spadlo tak 7mm tak to je moc. Naštěstí nadále pršelo i v noci, u nas. Takze jestli vcera byly někde louze, na chodníku, tak to ještě nic neznamená. Schválně se ještě mrknu na denni statistiku za Tuřany až bude po 9 hod. to je řada ta druhá "strana" Brna. Louzicky na chodníku se udělají hned, nebo že by chtěl někdo jen provok... Ať sou někteří spokojeni, když jim to vyhovuje. To že pršelo víc na jih od Brna už sem vcera psal. Adieu K.
Připojit reakci

Počasí 2018

pkovarik (1353) - xxx.xxx.112.187 (?)
16.5.2018 7:36

1. Nikdo nemluvil o chodníku. Jedná se o hliněnou cestu pod alejí lip (na V Brna). Šel jsem po ní na oběd, a byla promáčená (a vyjeté koleje od cyklistů), a pod stromy velké louže.

2. Sbírám vodu do 300l sudu ze střechy o ploše cca 30m2. Přetýkal a pod ním bylo promáčeno a louže, takže napršelo bez diskuze výrazně víc než 10mm.

3. Jsem tu registrovaný a diskutuji seriozně. Nemám jediný důvod si něco vymýšlet. Chtěl bych požádat anonymy, aby si odpustili podobné invektivy a chovali se slušně, asi nikdo nestojí o to, aby se i z tohoto fóra stalo hnojiště, tak jako skončila jiná fóra umožňující anonymní diskuzi. A už vůbec mě nebaví vyvracet a dokazovat nesmysly, které proti mně píšete. Díky.

Připojit reakci

Počasí 2018

16.5.2018 9:37

Já chytám vodu ze 70m2 a nateklo mi zhruba 100 litrů, tedy asi 1,5 mm srážek. Na studenou frontu z rozsáhlé tlakové níže žalosrně málo.

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.136.115 (?)
16.5.2018 13:50
Když bez diskuze tak bez diskuze, pro mě taky dobře. ČHMÚ stanice Tuřany vcera 15.5. od 8:00 do dnes 16.5. 8:00 ___ 7,8 mm srážek a hlavně že stě si jistý, a to včetně jeste noci a to sem počítal že tam přes den pršelo vic, když to šlo od východu. Registrovat se zatím nechcu, podepsat se nemám problém, takže anonym je něco jiného. Kryštof z Velkého Brna :-)
Připojit reakci

Počasí 2018

16.5.2018 13:50

Petře, já si myslím, že je zbytečné se dohadovat, kolik kde napršelo. On to možná tak nemyslel.  Já také sleduji kolik uvádí ČHMÚ v Žabovřeskách, mám zahradu slabé dva kilometry od nich. Opravdu uvádí, že včera napršelo 7,5 mm. Já jsem dnes dopoledne vyséval modré kedlubny a keříčkový fazol Kontra a když jsem chtěl to místo, kam jsem vyséval trochu motykou prokypřit, tak když jsem kopl, tak se vyvalila šedá suchá země, prach. O tom, že by bylo nějak zalito není ani řeč. Voda na záhonech je vidět tak nejvíce do třech čtyř centimetrů. Kde pravidelkně zalívám, tam je to lepší. A pokud jde o ten déšť u přehrady, tak tam to bylo zhruba stejné, možná z dálky to vypadalo lépe. Ale nebylo, mohu to posoudit, bydlím právě u přehrady.

Vladimír

Připojit reakci

Počasí 2018

16.5.2018 14:05

Ještě doplním jednu fotku. Na ní to vypadá, jako kdyby napršelo plno vody. Ale skutečnost byla jiná. Pro zajímavost, jak jsem psal o té suché půdě kam jsem vyséval, tak je to ten pás vpravo od konstrukce, takových pět málých čtvercových záhonků.

Obrázky:
Vysázená rajčata
Vysázená rajčata
Připojit reakci

Počasí 2018

19.5.2018 13:32

Je to takový malý zázrak, že pršelo. Pochytal jsem přibližně 3000 litrů. 

Připojit reakci

Počasí 2018

16.5.2018 7:28

Počkejte vy malověrní, až se přisune tlaková níže a uhnízdí v kotlině. Už krouží okolo.

Připojit reakci

Počasí 2018

Mikeš13 (1686) - xxx.xxx.224.76 (?)
17.5.2018 7:10

Žatec - včera po dlouhé době alespoň nějaké srážky - 10,6 mm; teď koukám na radar jak všude pěkně prší a sem severozápad to opět nedosáhlo.

Připojit reakci

Počasí 2018

17.5.2018 7:48

V úterý k nám Žofka poslala 8mm, pod erteplama sucho! Dnes tu drobně poprchá. Chvála Bohu! Už nebylo čím zalévat!

Připojit reakci

Počasí 2018

Petr z Pardubic (6331) - xxx.xxx.70.240 (?)
17.5.2018 11:05

Pámbů deštík dal. Kaluží spousta. A to i tady, nejen v Brně. smiley

Připojit reakci

Počasí 2018

17.5.2018 11:12

Praha - již včera trošku zapršelo a dnes po ránu zase, paráda!

Připojit reakci

Počasí 2018

18.5.2018 6:32
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu) Připojit reakci

Počasí 2018

18.5.2018 7:08

Ten článek jsem si přečetl a nenašel jsem tam nic nového. Jistě budu dělat ještě další probírku na broskvích, ale hlavně proto, aby to co uzraje bylo pěkné a kvalitní, nebud to přehánět. Že se strom velkou úrodou vysílí je pravda, ale co bude příští rok nikdo z nás neví. Třeba všechno zase pomrzne a k čemu potom bude to opatření, aby strom nerodil střídavě. Díky za to, že letos ta úroda bude.

U nás konečně také zapršelo, za poslední tři dny celých 20 mm. Pravý zahradnický, žádná průtrž. Pro zeleninu OK.

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.187.47 (?)
19.5.2018 8:55
Prostě v některých místech znamená sucho větší potíž než jinde a tak ty obavy. Jinde zase více "prožívají" mrazíky. Snad je to na tom světě spravedlivě zařízené :-) Zahradě zdar, suchu zmar :-) K.z B.
Připojit reakci

Počasí 2018

bred_ik (837) - xxx.xxx.214.16 (?)
19.5.2018 15:24

Před hodinou bych mluvil o suchu, ale teď jsme po vydatné bouřce, bohužel se záplavou krup. Škody budou vidět později.

Připojit reakci

Počasí 2018

19.5.2018 15:41

Ta bouřka s lijákem a kroupami právě odeznívá u nás. Přitom tu byla teplota jen těsně pod 20 st. C   Letos jsou kroupy už podruhé. Pěkně divoké je to letošní jaro. Drahanská vrchovina, Moravský kras.

Připojit reakci

Počasí 2018

vyslouzil (16161) - xxx.xxx.236.1 (?)
19.5.2018 18:19

Kroupy dnes dorazily i k nám. Nevím, jestli diskuze na téma probírka nevedeme předčasně.

Připojit reakci

Počasí 2018

24.5.2018 7:29

Přiznávám snad trochu provokativně, že mi současný ráz počasí vyhovuje. U nás je vody furt dost, občas až příliš. Sem tam pustím postřikovač na zeleninu a zaleju borůvky. Aspoň nemusím co tři dny lítat se sekačkou, protože v květnu tu tráva roste jak prdlá. Plevely v záhonech se dají taky udržet. Hlavně že nemrzlo a vypadá to, že bych mohl ochutnat ze všeho ovoce, byť peckoviny hodně propadly. A dokonce na broskvoni je pár chlupatých kuliček. Takže já jsem spokojený.

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.211.100 (?)
22.5.2018 9:29

Praha, celý duben odhadem tak 10 mm, květen v minulém týdnu taktéž cca. 10mm. Včera jsem kopal jámu pro sazenici, v celém profilu i v 50 cm sucho na prach. 
Jsem docela zvědav na červenec - srpen, pokud pořádně nezaprši. 

Připojit reakci

Počasí 2018

22.5.2018 21:33

Moc dobře to nevidím. Zvlášť, když mají teploty koncem týdne šplhat ke třicítce. "Voda nad zlato".

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.138.197 (?)
23.5.2018 14:17
Prý se opakuje rok 1947. Tak se uvidí. U nás na Moravě teď posledních několik týdnů trochu lepší, řekl bych tak průměrný "červen". Tak hodně štěstí a klidu. Hlavně když to tak nebude na pořád (další toky) a jak už jste někdo zmiňoval hezké léto! K.z B. _ PS. Nic nesazim, stromy a keře zaliju, a tak furt dokola.
Připojit reakci

Počasí 2018

23.5.2018 22:39

Tady je už zase sucho. Prší možná tak někde v Prčicích. Pěkná, "šťavnatá" mračna se už už blížila, ale nakonec se stočila mimo a nespadla ani kapka. 

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.235.24 (?)
24.5.2018 23:11
Dneska pěkně pršelo v jižních a západních Čechách. Takže klidně až se otočí vitr přinese vlhkost i od tud. Aspoň vidíte jaký to je, když prijde oblačnost přes vysočinu tak už skoro nenese žádné srážky aspoň na jihu. Dobrou noc K.z B.
Připojit reakci

Počasí 2018

25.5.2018 18:00

U nás, na dolním toku Dunaje, je horko (ráno 15, odpoledne 30). Za květen spadlo nejméně 40 mm vody, ale nevadila by mi přírodní zálivka každý týden. Chci ještě něco vysázet, ale asi by to shořelo. Dnes rozkvetly lípy. Je to o 7 dní dříve než v loňském roce.

Obrázky:
Lipový květ
Lipový květ
Připojit reakci

Počasí 2018

Beny2 (788) - xxx.xxx.150.232 (?)
25.5.2018 21:04

Na západě čech za duben 23 mm a dodnes za květen 64 m. Od 30 cm je půda provlhlá. Zatím dobrý.

Připojit reakci

Počasí 2018

KUKY (3548) - xxx.xxx.38.136 (?)
26.5.2018 18:21

V Hradci Králové mně začala kvést réva, některé roky kvetla i v polovině června. A začal jsem zalévat ovocné stromy. Extrémní sucho ale zatím není. V květnu něco napršelo.

Připojit reakci

Počasí 2018

1.6.2018 12:09

Dubnové léto vydrželo přes celý květen a pokračuje vesele i v červnu. Ještě nějaké to moře s pořádným příbojem a nemělo by to chybu. Přísloví říká: studený máj v stodole ráj, takže teplý máj bude asi znamenat, že v stodole bude prázdno. Až přijdou letní čtyřicítky, tak se to možná potvrdí. Sucho bude nejspíš nejen v krku.

Připojit reakci

Počasí 2018

Mikeš13 (1686) - xxx.xxx.224.76 (?)
1.6.2018 13:43

Tady nakonec konec května nějakou vláhu dal - celkem za květen něco přes 60 mm. Teď tu také prší - zatím 16 mm.

Připojit reakci

Počasí 2018

Petr z H (102) - xxx.xxx.112.187 (?)
1.6.2018 14:01

Hmm, nějakou vláhu... dyť to je desetina průměrného ročního množství! Co my na Moravě bychom dali i za pár milimetrů...

Připojit reakci

Počasí 2018

1.6.2018 14:54

Kam to zapsat, tady totiž prší, "má panenko". Alespoň trochu.  Momentálně lepší než padesát na slunci (horúčava).

Připojit reakci

Počasí 2018

Mikeš13 (1686) - xxx.xxx.26.152 (?)
1.6.2018 19:55

Tady je to tak sedmina ročního úhrnu.

Připojit reakci

Počasí 2018

Nocenka (57) - xxx.xxx.200.132 (?)
1.6.2018 14:58

Kroměřížsko - slunečno, sucho, vedro. Pořád dokola každý den to samé, teploty těsně pod třicítkou. Je to ubíjející.crying

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.168.21 (?)
1.6.2018 15:42

novohradsko každý den hřmí, skoro každý den prší, potřebuju dělat seno pro králíky a jsem z toho nervózní, jak sáňky v létě. Snad to vyjde v polovině příštího týdne.

Připojit reakci

Počasí 2018

1.6.2018 16:04

Tak dejte trochu vody tej pani z Kroměříže. Ta by byla ráda. Tady pořád prší, sice málo, ale pčece. Zaplať pámbů za ty dary.

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.248.181 (?)
1.6.2018 16:55

Pošlete z těch Pardubic také něco do Hradce... Tady sice podle "radaru" leje, ale při pohledu z okna nespadne ani kapka. A to jsem před tou "bouřkou" spěchala ze zahrádky domů sad.           Lída

Připojit reakci

Počasí 2018

1.6.2018 17:21

Abrakadabra, ať je déšť i v Hradci. Moc to ale nevypadá, ty srážky se na radaru před Hradcem rozpouštějí. Tady pořád drobně prší. Ta paní z Kroměříže si bude moct koupit alespoň balenou vodu z Novohradských hor, když už nic jiného. Ani nevím, která to je, jen si vzomínám na tu reklamu. 

Připojit reakci

Počasí 2018

konvalinka (948) - xxx.xxx.148.5 (?)
1.6.2018 18:32

U nás už druhý den 35st (ve stínu prosím) takže ty letní 40(začátkem června, hmm) si strčte někam, dokud tu nebude to moře. Nekaplo, týden nekaplo, ale 14dní je pořád přes 30st.  V potoce během těchto dvou dnů ubylo 10cm vodyfrown Muž se díval na radar a prý jediná dvě místa kde dnes ještě nepršelo, jsme my a Náchod. Na Náchod to jde, ti mají šanci, nás už všechno minulono

Připojit reakci

Počasí 2018

1.6.2018 19:52

Myslel jsem až v červenci, ale dobře, strkám si je někam. Já po těch vedrech netoužím, ale stejně nejspíš budou. 

Připojit reakci

Počasí 2018

Petr z H (102) - xxx.xxx.234.215 (?)
1.6.2018 19:59

Nevěřte radaru, kecá. Nezobrazuje jen déšť, co spadne na zem, ale všechny možné vrstvy. Oproti minulosti pozoruji velký nesoulad s realitou.

Tedy - východně od Brna taky nepršelo, a to už min. 2 týdny. Jsme na tom stejně jako vy. sad

Připojit reakci

Počasí 2018

Mike Dundee (169) - xxx.xxx.211.29 (?)
1.6.2018 20:26

Severní Haná nad Olomoucí je taky zakletá. Prší jen v kopcích okolo (Drahanská, Zábřežská vrchovina a Jeseníky). Kolikrát se dívám na radar, vidím že teď má u nás hustě pršet a ono jen lehce mrholí. Pořádný déšť čekám už 2 týdny. Dnes jen lehounce zapršelo, v bečkách to ale není skoro poznat.

Daří se už jen tomu co je pod mulčem. Fakt nevím jak si rostliny poradí s parným létem.

Připojit reakci

Počasí 2018

1.6.2018 21:20

Konvalinko, v HK jsme na tom také stejně. Sice minulý týden snad 1x pršelo ve východní části města, ale u nás v jižní ne. A to tu máme písek... Snažím se mulčovat, ale tráva skoro neroste...           Lída

Připojit reakci

Počasí 2018

Beny2 (788) - xxx.xxx.150.232 (?)
1.6.2018 21:57

U mě dnes vyjímečně taky nepršelo. Jinak za květen 73mm. Zítra jdu pomáhat kamarádce s úklidem, kdy se jí prohnal obývákem přívalový déšť.

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.208.66 (?)
1.6.2018 23:03

Mračilo se pěkně ale bohužel spadlo asi pět malinkatých kapek na metr. Celou dobu jsem dělala venku na hlíně to nebylo vůbec vidět. Nový Hradec Králové. 

Připojit reakci

Počasí 2018

Ivan Hlavatý (3159) - xxx.xxx.234.178 (?)
2.6.2018 18:02
Slnečný úpal (termické poškodenie) plodov na jabloniach som už videl mnohokrát. Ale aby to bolo moncom mája (foto), tak to teda, dámy a páni, ešte nie. Mám taký pocit, že počasie nám tento rok ešte neraz zapíska do tanca. Len aby sme stíhali prepletať nohami... IH
Obrázky:

Připojit reakci

Počasí 2018

Jiří F-M (1) - xxx.xxx.137.210 (?)
3.6.2018 8:41

Letos jde počasí z extrému do extrému, teplý leden, mrazivý konec února a začátek března a až do dnešní noci nebývale sucho, téměř beze srážek.Napršelo více vody než za celé jaro a pořád prší, všude samé bahno, silnice jsou neprůjezdné.Jenže déšť přišel s "křížkem po funuse" většina ovoce je na kompostu.Snad se podaří dopěstovat alespoň nějaká zelenina tak jako vloni.

Připojit reakci

Počasí 2018

3.6.2018 9:14

S radarem souhlasím, nevím co upravili, ale nějak to neodpovídá. Naopak mapka sucha se zdá být reálnější, už to není šíření paniky, oproti loňsku.

Připojit reakci

Počasí 2018

Mičurin II (807) - xxx.xxx.165.146 (?)
8.6.2018 21:23

Dle předpovědí rosníčkářů se mají v následujících čtyřech dnech dít velmi nebezpečné jevy. Zvláště krupobití.Mám nepříjemný pocit, může to být zásadní zvrat o letošní sklizni ovoce. Prozatím šlo vše velice lehce ale čert nikdy nespí.Instaloval jsem raději protikroupové sítě.Příroda nedáva nic zadarmo. Je rozhodující být připravený.

Hodně štěstí - Mičurin II (470 m)

Obrázky:

Připojit reakci

Počasí 2018

9.6.2018 8:01

A zeleninka co? Ta je manželčina?!?wink Jsme teprve u jahod, ale mé nadšení nezná mezí - takovou úrodu(ba žádou) jsme nikdy nemělismiley Mám džem jahodovoý, třešňový, rozvary na buchty, muchovníkový kompot... Dneska jdu k sousedům na moruše - morušový džem chce muž na palačinky a ještě musím zvládnout dneska i jahodovo malinový džem. Je tam i pár meruněk, ale to bude jen k jídlu a možná na koláč. Džem mám ještě z pár let zpátky od mamky. Jsou tam broskve - uvidíme, jak to všechno ještě dopadne, protikroupové sítě na naše velkéstromy nedávám(tedy meruňka a broskvička by se ještě zakrýt daly) I s jablkama jim budem držet palcewink Snad si letos na tomhle vlákně nebudu jen stěžovat, už za středu(33mm) - máme o milimetr míň, než za celý loňský červen, tak snad to nebude hotovo a budem v tomto nastoleném trendu pokračovatlaugh

Připojit reakci

Počasí 2018

9.6.2018 9:45

V noci kolem třetí hodiny nás tady "lízla" bouřka. Zalito je sice jen povrchově, ale každá kapka dobrá. A jak v Hradci u Lídy a Standy Kéniga?

Připojit reakci

Počasí 2018

9.6.2018 18:15

P.z P. - v HK trochu sprchlo ráno po půl šesté. Pak teď odpoledne padal po bouřce chvíli takový "zalejvací" deštíček. Takže že tak trochu zalito, ale namočené to není (pod většími stromy s hustší korunou zůstalo sucho). Ale zaplaťpanbu i za to wink.           Lída

Připojit reakci

Počasí 2018

9.6.2018 18:50

K nám se to odpoledne hnalo pěkně zostra, ale před městem se to rozpojilo a spadlo jen pár kapek. Je to už poněkolikáté a stále od jihovýchodu. Podle radaru jen zelená barva, což není skoro žádný déšť. 

Připojit reakci

Počasí 2018

9.6.2018 10:08

Ty protikroupové sitě jsou parádní surprise. Pravda je, že kdo je připraven, není překvapen. Avšak předpoklad je cestou k omylu. V případě předpokladu krupobití, by bylo určitě lepší se mýlit laugh

Připojit reakci

Počasí 2018

9.6.2018 11:25

S tímto přáním omylu je také instaluju pane Jiří. Ale kdo ví, který předpoklad se uskuteční.V minulosti mě poškodily úrodu na mém stanoviští kroupy skoro výhradně v červnu. Proto to řešení. - Mičurin II (470 m)

Připojit reakci

Počasí 2018

9.6.2018 15:16

Pravda, pravda, kroupy tady padají taky zásadně v červnu. Možná, že se už brzo dočkáme a bude po "juchání". A možná, že už za chvíli...

Připojit reakci

Počasí 2018

ivan z okénka (716) - xxx.xxx.184.133 (?)
12.6.2018 15:43

Dneska nikdo nehodnotí včerejší a dnešní srážky? Do dnešní noci se nám voda (S. Ústí) dost vyhýbala. Okolo bouřilo, pršelo, potokem teklo občas hodně vody s bahnem z polí. Dnes v noci bouřka s větrem, ale nic moc velkého a hlavně, napršelo poměrně dost a v delším čase, nebyl to přívalák. I v potoce se voda zvedla asi o 10 cm, ale není kalná, vypadá to na vodu prosáklou z luk v okolí toku, ne na spláchnutou z polí. Věřím, že to zastaví propad těch větších plodů u jabloní, které už obyčejně nepadají. 

Připojit reakci

Počasí 2018

12.6.2018 17:17

Pršelo včera v noci. Zase jen okraj bouřky, takže chvilkový deštík. Zalito je. Bez krup a přívalů. Něco by mohlo napršet zítra. A jak v Könnigrätz?

Připojit reakci

Počasí 2018

vyslouzil (16161) - xxx.xxx.92.38 (?)
12.6.2018 17:39

Případně v Königgrätz bei Pardubitz..

Připojit reakci

Počasí 2018

13.6.2018 7:12

Včerejší a dnešní srážky byly a jsou parádní. Jen kdyby nebylo mšic, molic, mandelinky a dalších hmyzích škůdců. Takový enormní výskyt jsem snad dosud nezažil. Letošní počasí jim svědčí.

Připojit reakci

Počasí 2018

13.6.2018 7:40

Včerejší a dnešní srážky jsou k ničemu. Včera ráno napršelo dost, ale přívalově během 20 minut. Dnes nenapršelo nic. Předtím 2-3 týdny ani nekáplo. frown

Připojit reakci

Počasí 2018

13.6.2018 7:47

Asi ta bouřka seděla nad Hradcem a okraji se dotkla Pardubic. Omlouvám se musím česky, když se mi nelíbí, že někdo píše bez háčků a čárek, nemůžu jinak. nemáte to z Hradce do Pardubic a zpět z nějaké vyšší budovy na dohled? Možná i na doslech? Dnes druhou půlku noci prší za kořínek, voda už bude tak 15 cm pod povrchem. 

Připojit reakci

Počasí 2018

13.6.2018 7:58

Tak zapršelo, téma je prakticky vyčerpané. Je třeba zalehnout do záhonů a vyplet to, protože to, co dělá plevel v té teplé a vlhké zemi je neskutečné.

Připojit reakci

Počasí 2018

13.6.2018 14:33
PP zavelel, tak zalehnout a plížením vpřed, případně do tanku v tank.
Připojit reakci

Počasí 2018

13.6.2018 14:48

Zapršelo... no jak kde, u nás ne. Když pominu ten půl milimetr z po na út. My zatím na déšť zase jen čekáme...

Připojit reakci

Počasí 2018

13.6.2018 15:10

Čekal jsem, že dneska něco spadne, ale vypadá to bledě. Jen zatažíno a kde nic tu nic. Sem se žádný déšť nedoplazil (podle radaru).

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.168.21 (?)
13.6.2018 16:25

tak snad to vyjde příště. jenže každá strana má i líc a já sleduju, jak rychle pukají dozrávající třešně. Včera jsem ještě stihnul otrhat asi 30kg, ale zbytek už asi nebude stát zanic. Walter

Připojit reakci

Počasí 2018

13.6.2018 16:41

To určitě. Vlhko podporuje i vznik moniliové hniloby. Už se začíná objevovat na meruňkách, které by jinak vydržely na stromě určitě déle. Kdyby pokračovalo i nadále to "Palermo" bez deště.

Připojit reakci

Počasí 2018

13.6.2018 16:02

Holt ty aridní oblasti. U nás lilo předevčírem a včera od noci do dnes dopoledne jak z konve. Dokonce přesně podle radaru.

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.204.146 (?)
17.6.2018 14:46

Ahoj všem.

Laik prosí o radu. Meruňky na našem stromě (cca stáří 25 let, takřka neošetřovaný) letos strašně hnijou (odhadem 70 % plodů). Některé už shnilé nahoře uschly, jiné teprve nabírají hnilobu a padají... Přitom zralé nejsou. Netušíte, čím to je? Díky.

Připojit reakci

Počasí 2018

13.6.2018 16:49

Když jsem se díval na TV, tak jsem si říkal, že bylo lépe když nepršelo Bouřka a kroupy to je něco. To už ani ty záhony není třeba vyplet. U mne zatím jedna velká větev z obrovské třešně Napoleonova, z větší výšky. Stejně bych ji netrhal. Problém je, že to chtělo čtyři až pět dní a byly by akorát na zavařování. Mohl jsem u toho trhání sedět. Jinak dalších bouřek je hlášeno plno a tak mně nezbývá než Velkpavlovickou podepřít. Ani to tak nevypadalo, ale některé větve jdou až k zemi. Zítra nebo pozítří mne čeká výroba podpěr.

Vladimír

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.234.91 (?)
13.6.2018 21:58
No musíme si pochválil jak u nás v Brně a asi i okolí pěkně tři dny hezky pršelo :-) a vsakuje se, ochladilo se i totiž, taky bych to tipl na vsak do těch 15 čísel. S tresnama planuju totéž, taky mám starší napoleonku, jen nevím jestli tento vykend nebo až příští, v týdnu to nestihnu, je toho mooc, a zatím je to jen takové karmin světlé, a aby taky nepukali, tak co myslíte Vladimíre? :-) __ Kryštof z B.-B.
Připojit reakci

Počasí 2018

14.6.2018 8:00

Kryštof: Bohužel to okolí Brna nemůžu potvrdit. Kdo sledoval radar, viděl, že déšť chodí hlavně v SZ části. Jako třeba včera. Nebo že bouřky se nad Brnem stočí a jdou k severu, jako třeba v neděli. Tzn. SZ Brna si může libovat, JV má bohužel smůlu. U nás, pár km východně, pršelo vydatně pouze 20 minut v úterý nad ránem, kdy přešel pás bouřek přes celou zemi. Jinak cca 2 týdny vůbec. sad

Připojit reakci

Počasí 2018

14.6.2018 10:29

To mohu potvrdit. U mne doma (Bystrc) ani na zahradě (Komín) nijak moc nepršelo, jen v to úterý ráno (asi 10 mm). Za celý měsíc od 14.5. celkem 20 mm. To stačí jen plevelu..

Vladimír

Připojit reakci

Počasí 2018

bunny (739) - xxx.xxx.67.176 (?)
14.6.2018 10:58

u nás len prší a prší. stále. už asi tretí týždeň, skoro každý deň aspoň po obede, dnes od rána. krúpy už urobili prebierku, na väčšine stromov úplnú inde zničili plody, že budú nepoužiteľné. čerešne začnú praskať a zhnijú na strome, lebo sústavný dážď im nerobí dobre. pleseň neviem či som na zemiakoch stihol eliminovať, ale som jediný, kto proti tomu urobil prvý postrek široko ďaleko. ja vám niekedy to sucho aj závidím, asi radšej by som polieval záhradu :)

Připojit reakci

Počasí 2018

26.6.2018 15:27

Období tepla a sucha vystřídalo období chladu a dešťů. Letošní rok tedy rozhodně suchý nebude, alespoň zde na Drahanské vrchovině.

Připojit reakci

Počasí 2018

27.6.2018 9:28

Včera jsem dopouštěl sud. I přes ta relativní chladna nesprchlo. Nevím jak kde, ale já se včera i předevčírem na zahradě potil už když jsem koukal na ten plevel, co bují. Až včera někdy okolo deváté trochu vody spadlo. Večer hrábnu do země, jestli tam něco zůstalo, podívám se do srážkoměru (některý z kýblů na plevel, který jsem neotočil dnem nahoru). U nás je sucho, o pět kilometrů blíže k Vysočině přeprchá skoro každý den. Zajímavé je, že i když zem, výsevy a výsadby trpí suchem, byla doba, když někdy jemně zapršelo, nebo padla silnější rosa (dík vysokým teplotám) dost dlouhá na opakovaný vznik infekce strupovitosti a daří se plevelům. Letos vede pěťour, šrucha, jeden z jednoletých pryšců.   

Připojit reakci

Počasí 2018

27.6.2018 9:40

Praha - Dobrý den, tak u nás v noci krásně sprchlo, ještě teď dopoledne je vše mokré. Ale máte pravdu, že i poměrně přes velké sucho se plevelům dost daří. Jediné co mě těší je, že stále není moc slimáků. Marcela

Připojit reakci

Počasí 2018

28.6.2018 14:29

21. června jsme zapomněli oslavit letní slunovrat - nejdelší den v roce. yes

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.187.150 (?)
13.6.2018 22:39

Přesně tak, já jsem neplakal, že je sucho. Trpělivě jsem podléval a těšil se na letošní mimořádnou úrodu.Věděl jsem, že stále není vyhráno.. A pak to přišlo z několika stran. Po 20 min. krup v cca 15hodin 9. 6. jsem měl strach jít na zahradu... Téměř "dokonalá" probírka ovoce.

Jan z pod Javorového

Obrázky:

Připojit reakci

Počasí 2018

14.6.2018 11:08

Raděj zalévat můžete, pokud je ovšem čím. Když potoky a studny vyschnou a je zákaz zalévání 2 měsíce, koukáte jen na suchou Saharu, ani nechtějte tu bezmoc zažít. Vám z ovoce(z té velké násady co mátesmiley) třeba něco přežije, i když tolik nevypálítewink U nás několik let po sobě nebylo ani ň. Letos si zatím nestěžuju. Teď mne mrzí, že z těch hafl bouřek a deště, k nám nepřišlo skoro nic(ani dva milimetry celkem) ale s loňskem je to nesrovnatelné. Zatím tedy nejásám, protože vždycky mi zabliká kontrolka... vždyť je teprve červen!indecision

Připojit reakci

Počasí 2018

14.6.2018 21:00

Dnes jsem vykasal protikroupové sítě.Běsnění živlů dočasně ustupuje.Sítě jsou připraveny v pohotovostní poloze pro případné použití. - Mičurin II (470 m)

Obrázky:

Připojit reakci

Počasí 2018

Ivan Hlavatý (3159) - xxx.xxx.234.196 (?)
18.6.2018 20:13
Zrážkový a vlahový deficit je v posledných rokoch už v podstate normou - u nás určite. Ak aj dažde prídu, chýba ich rovnomerné rozloženie v čase i objeme. Pestovať ovocniny (ale vlastne už takmer čokoľvek) bez zavlažovania je v podstate nemysliteľné - u nás určite. V posledných rokoch si už často pripadám viac ako zavlažovač než ovocinár... IH
Obrázky:

Připojit reakci

Počasí 2018

Mike Dundee (169) - xxx.xxx.211.134 (?)
18.6.2018 22:47

U nás na střední Moravě také panuje již několikátý rok deficit (letos tedy extrémní). K tomu ještě nad Olomoucí u paty Jeseníků panuje nějaký srážkový stín který zde dešťové mraky roztrhává. Nemám studnu, k tomu zahradu v prudkém svahu, takže se musím činit - kamenné terásky, podzemní nádrže na dešťovou vodu, kořenová čistírna a využití přečištěné vody z domácnosti na zahradě, ovocné stromy jen na bujně rostoucích podnožích, štěpkování & mulčování, živé půdopokryvné mulče, suchomilné trvalky, louka místo anglického trávníku a sekaná méně častěji, na udržovanějším trávníku před domem je jetel plazivý nebo popenec břečťanovitý můj kamarád, zelenina hustěji a se zakrytou půdou, nehrabu listí (kromě mého vítám i to naváté z blízkého lesa) ani posekanou trávu (zvýšení organické hmoty v půdě a větší zádržnost vody), experimentuji s dřevěným uhlím v půdě.

Mám možnost porovnat se soudedy hospodařícími klasickým způsobem, sekačka každý týden nakrátko, listí každý podzim shrabat a vyhodit. Teď to mají narozdíl ode mě celé žluté a spálené, stromky na zakrslých podnožích přežívají jen za cenu vodného a stočného z obecního vodovodu. Nedávno něco kopali, 15-20cm už mají žlutici, já mám do půl metru hlínu černější, humóznější. Kdybych měl parafrázovat známou větu z pohádky Sůl nad zlato: Zahradničit s vodou není umění, ale zahradničit bez vody, to je umění... ;-)

Připojit reakci

Počasí 2018

21.6.2018 10:56

Jak to vypadá, dočkáme se konečně řádné zvlněné studené fronty smiley s příjemným několikadenním ochlazením a nikoliv jen lokálních bouřek, takže konečně přijde nějaké to jaro. smiley Na druhou stranu proč by se člověk neměl radovat s pěkného počasí, po kterém se mu bude za pár měsíců ještě stýskat. Pak si může tak leda zazpívat písničku: Venku je na nule... je šedivé sychravo, údolí tiše zalehl chlad, po zemi táhne se lezavá zima, no kdo by to tu neměl, kdo by to tu neměl rááááád...(Chinaski). smiley

Připojit reakci

Počasí 2018

21.6.2018 16:04

Prší teď někde v čechách?

Připojit reakci

Počasí 2018

Mikeš13 (1686) - xxx.xxx.26.152 (?)
21.6.2018 20:02

Po tom silným větru se tu všude v zahradách válí spadaná jablka a meruňky.

Koukám, že pršelo v Pardubicích.

Připojit reakci

Počasí 2018

21.6.2018 20:58

Ten chvilkový déšť nestál za řeč. Jen je zalito, jak píše Lída, toť vše. Nikoliv ale pod stromy. Po ataku studené fronty se pěkně ochladilo. Z 30°C na 19°C. To je pěkný výkon té studené fronty, to se musí nechat. yessmiley

Připojit reakci

Počasí 2018

22.6.2018 7:28

U nás u Brna nejsou zality ani ty záhony, v sudu 0. A ani v příštích dnech ni týdnech tu pršet nemá. To už je zoufalost. sad

Připojit reakci

Počasí 2018

22.6.2018 19:27

Poručit větru a dešti neumím a neuměli to ani za minulého režimu, i když to hlásali. Je to vůbec div, že se to severozápadní proudění sem vůbec dostalo, po těch tříměsíčních vedrech. Přitom v minulosti byl tenhle obrat dosti častý a kolikrát jsme v létě na takovou zimu nadávali. 

Připojit reakci

Počasí 2018

21.6.2018 20:17

Hlásím, že po dlouhé době dnes pršelo v HK, odpoledne asi ve tři celých 10 minut, pak znovu 5 minut před čtvrtou a kolem půl páté o něco déle. Po těch třech přeháňkách je jakž takž zalito (takže dnes nemusím běhat s hadicí). Hned se lépe dýchá, osvěžil se vzduch, už to bylo na padnutí...       Lída

Připojit reakci

Počasí 2018

21.6.2018 20:29

My se také konečně dočkali, kolem 19:00 hod. tu byla první přeháňka a zrovna nyní prší z druhé. Vítr tu byl také, ale hlavně že to bylo beze škod.

Připojit reakci

Počasí 2018

26.6.2018 17:22

Období chladu...20st u mne moc chlad ani není. Dám si prostě triko s dlouhým rukávem a jsem naprosto spokojená. Hlavně, když pořád nepraží to slunce. Včera už bylo zase 25st, dneska je to podobné, možná že 24, nekoukala jsem. Deště? To sotva. Dvě přeháňky po půl milimetru, v pátek a v neděli. Fakt nevím co ti meteotrotlové dneska zase viděli, ale u nás bylo hlášeno od rána zamračeno a déšť. Od rána svítí slunce s občasným mráčkem a ani nekaplono

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.254.91 (?)
26.6.2018 17:43

Tak ve Svitavách dnes odpoledne konečně zapršelo.Voda dokonce byla i pod stromama.Přečerpáváme každý hlt ze střechy do starého bazénu.Byli jsme již na nule-to léta nazpět nepamatujeme..Věřím, že ještě něco přiteče, tak jsme z nejhoršího venku..MÍLA

Připojit reakci

Počasí 2018

host - xxx.xxx.228.105 (?)
27.6.2018 8:01
V Brně je 'krásně " sucho jak dřív v srpnu po žních, později to byli už července. Suchá tráva jen občas něco hlouběji kořenícího. Co se divim někde už je sklizené obilí a sláma v řádcích, řepka dozráva, teď v červnu! Vypadá to že jedno vegetační období už skončilo, a co teď bude druhé? Nebo žádné? Každopádně čekám destivejsi období, což bude dobré na pěstování meziplodin či podplodin! :-) __ zdravím K. z B.
Připojit reakci

Počasí 2018

Daník (650) - xxx.xxx.186.2 (?)
27.6.2018 9:03

V Ostravě je Medardova kápě už 14 dní, rané meruňky praskají a pozdní strupovití, už jsem vyhodil jednu plesnivou rostlinu rajčete a zbytek česneku stojí v bahýnku. Marně čekám na počasí vhodné na preventivní postřik. Jediný kdo si lebedí jsou plzácifrown...ale vody je také třeba.

Připojit reakci

Počasí 2018

kamo (399) - xxx.xxx.170.150 (?)
1.7.2018 23:46

na zajtrajšie ráno je vydaná výstraha SHMÚ na prízemný mráz do -3°C pre väčšinu Slovenska indecision keď už je ten najteplejší mesiac roka...

Aktuálne je 8°C, tak snáď to bude v pohode smiley

Obrázky:

Připojit reakci

Počasí 2018

2.7.2018 11:49

U nás včera do rána 4st, dneska 5st... horší už to snad nebude, protože rajčata koulí očima. Teprve začínají zrát a teď zmrznou?!?

Připojit reakci

Počasí 2018

kamo (399) - xxx.xxx.170.150 (?)
2.7.2018 16:57

nakoniec to padlo najviac na 4,5°C a všetko vyzerá byť OK,

pán Jiří II to je škoda, odkiaľ Ste?

Ako vidno riziko mrazu je v novodobom počasí po celý rok no

Zaujímalo by ma (no zažiť by som to nechcel), ako by dopadli tvrdé plody broskyne, ktoré by v túto dobu prešli mrazom? Asi by už nedozreli?

Připojit reakci

Počasí 2018

3.7.2018 15:18

kamo - je to v Moravském krasu u dna krasového žlebu (kaňonu).

Připojit reakci

Počasí 2018

2.7.2018 12:01

Nízká ranní teplota dala facku jak Brno horním lístkům keříčkových fazolí a okurkám. Rajčata a brambory se zdají být v pořádku, papriky jsem naštěstí zakryl netkanou textilií. A jedeme dál.

Obrázky:
Facka jako Brno 2.července, ráno.
Facka jako Brno 2.července, ráno.
Připojit reakci

Počasí 2018

3.7.2018 17:00

Broskve mají kožíškycheeky těm to přece vadit nemůžewink ale rajčata a papriky... No, dneska jsem prohlížela zeleninovou zahrádku a spíš, než nějaká podobná katastrofa, mi je tuším zlikviduje sviluše a spol. Letos krom ní, mám i mšice a molice, protože muž mi omylem zastlal všechny afrikány posekanou trávou a já si toho všimnula, až bylo po nich. Testuju výluh z chilli papriček, tak doufám, že nepojdou spíš, než to zabere, či jestli zabere. Mám ty potvory i na všech okurkách, cuketách, patisonech a dýních... jak říkám, kalamitaindecision A teď jsem si vzpomněla... jdu s tím na broskve..

Připojit reakci

Počasí 2018

4.7.2018 15:22

S tím počasím jste mě vyděsili. Slyšel jsem, že na Třebíčsku někde u řeky museli v pondělí škrábat led ze skla od auta. Ale nikomu snad nic nezmrzlo. U nás, na dolním toku Dunaje, neklesla v tomto nejteplejším měsíci roku teplota pod 15°C. Dnes ráno bylo 20°C, odpoledne 32°C. Nosíme do práce i své výpěstky (rajčata, hrušky, jablka…) Dneska jsem byl dokonce za práci na zahradě pochválen. Prý vypadám jako boxer Rocky. Zase mě včely pobodaly v obličeji. No zkuste v tom horku sekat trávu v masce a nezapotit se, aby je to nedráždilo.

Obrázky:
Ranné hrušky
Ranné hrušky
Rajčata směs
Rajčata směs
Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Meruňka Maďarská - jaké máte zkušenosti2716.7.201837617
Bergeval 4416.7.201818011
Veharda3716.7.201819059
Aprix 116 2316.7.20182233
Kdy dozrává Kioto?1915.7.201812707
Meruňka z pecky9815.7.2018164556
Bergarouge 2115.7.20189359
Betinka a Adriana414.7.20183980
Leala514.7.2018974
Strepet 2714.7.20188741
Shamade414.7.20184360
Bergeval Wawit - palmeta rez - haagska? 1213.7.20188300
Dozrávají meruňky ale hnijou2112.7.20181686
Šarka na meruňce 311.7.2018330
Snížení koruny meruňky810.7.2018571
Bergeron je nejlepší8710.7.2018102568
Přežije meruňka zlomení větví?48.7.2018329
Poprosím o určenie odrody marhule 55.7.2018363
Lerosa 25.7.2018190
Orangered784.7.201840037
Velkopavlovická134.7.20181439
Cot 10-90 14.7.2018104
Počasí 20181664.7.201815446
Mandloň jako podnož pro meruňku?63.7.2018430
řez meruněk113.7.201839192
2018 prvni merunky dozravaji102.7.20181443
Chřadnoucí meruňka 101.7.2018828
Meruňka Veselka3429.6.201818450
Veecot (*Vineland, Ontário)2629.6.201818550
Tomcot1829.6.20187614
Goldrich meruňka7428.6.201864374
Farbaly 525.6.20181505
Meruňka Harcot425.6.20184759
Bude z toho klejotok? 225.6.2018294
Meruňka Ledana 1125.6.20181232
Nejranější odrůdy meruněk II 4424.6.20183783
Mediabel 324.6.2018340
Leskora2324.6.20183322
Jsou merunky nemocné? 424.6.2018540
Klon Velkopavlovickej 623.6.20181069
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Samice nekrmí mladé16.7.2018
Samice nekrmí mladé16.7.2018
Samice nekrmí mladé15.7.2018
Kohout a co teď?14.7.2018
Kohout a co teď?14.7.2018
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2018
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů