Plumcot Melitopolski



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
3.11.2018 9:28

 Většina plumcotů bohužel mají nároky podobné choulostivějšímu z rodičů. Nicméně cokoli zkusit má smysl.
   K tomu roubování myrobalánu za kůru. Jistěže to jde, ale není to žádná sláva. Musí se roubovat velmi pozdě po odkvětu a ujímavost není bůhvíjaká. Navíc, roubovat myrobalán kdekoli jinde než blízko nad zemí je spojeno s mohutným podrůstáním z podnože. Lepší je odříznout násadu od krumpáče u země a na mladý jednoletý výhon naroubovat v předjaří kopulací.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.203 (?), 6.8.2017 13:08

Nevíte, jak se budou chovat mrazuodolnější odrůdy (např. ty velkoplodé myrobalány), pokud bych je pro zpestření narouboval na jednu větev jiné slivoně, která je méně mrazuodolná? Kdyby přišly jarní mrazíky, které by zlikvidovaly násadu plodů méně odolné slivoně a přitom by zarodil vedle stojící velkoplodý myrobalán (jako celistvý stromek), jak by se zachovala samostatná větev tohoto myrobalánu, když by vlastně její podnož a mezištěp byly hůře mrazu-odolné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.8.2017 16:55

Jarní mrazíky jsou rizikem jen pro květy a plůdky.. Vlastního stromu se nijak netýkají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.29 (?), 6.8.2017 21:12

Ano, tomu rozumím. Nevím jestli jsem dobře položil otázku - pokud bych měl slivoň Dapple Dandy a v ní jednu větev přeroubovanou Obilnajou a v tomto roce mi jarní mráz zničil všechny plůdky Dapple Dandy, pak Obilnaja by zaplodila? (za podmínky že by vedlejší celostromová Obilnaja přečkala mráz bez úhony...). Resp. ovlivňuje nějakým způsobem mezištěp mrazuodolnost květů naroubované odrůdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.165 (?), 7.8.2017 7:57

Myslím, že neovlivňuje. Problém je přiroubování vysoce plodné odrůdy (Obilnaja) k málo plodné (Daple Dandy). Výsledkem je, že ta plodná přeplozuje a ta méně plodná plodí ještě míň. V případě zmrznutí květů D.D. pak plody Obilnej budou tou nadúrodou jen trochu větší než plané. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 2.11.2018 22:57

„Zřejmě letos nikde nejsou kytky“ (M. Rottrová) Melitopolski. Hledám zde a nic, divný a škoda. Zrovna když se prodejcům roztrhl pytel.
Známí si právě koupili stromeček. Výhony má radost pohledět. To by byly rouby. A zrovínka mi přerůstá takový mirošek (jak násada od krumpáče). Něco na něj už dát musím a rouby z právě sázených stromečků se tak pěkně chytají, ale je tu teď ta únava z nadúrody, byl to „vopruz“.
Tedy: má Melitopolski ve 450 m/m nějaký smysl? Přinesl už v takových podmínkách někomu ovoce a jde roubovat za kůru? Za odpověď děkuji. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 3.11.2018 9:28

 Většina plumcotů bohužel mají nároky podobné choulostivějšímu z rodičů. Nicméně cokoli zkusit má smysl.
   K tomu roubování myrobalánu za kůru. Jistěže to jde, ale není to žádná sláva. Musí se roubovat velmi pozdě po odkvětu a ujímavost není bůhvíjaká. Navíc, roubovat myrobalán kdekoli jinde než blízko nad zemí je spojeno s mohutným podrůstáním z podnože. Lepší je odříznout násadu od krumpáče u země a na mladý jednoletý výhon naroubovat v předjaří kopulací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 3.11.2018 11:19

Děkuji za odpověď. Tak jsem „přelouskal“ zdejší vlákna, kde je slovo Melitopolski. Desetitisíce čtenářů a pochvala žádná. A tak se mi ty proutky líbily!
Mirošek (i jiné) raději roubnu do korunky. Není to sice extra krása, ale „švestičky jsou dřív“. Čistění kmínku mi nevadí, aspoň mám výmluvu, že se jen nekochám. Opravdu nerad mám žebříkovou akrobacii a pletí. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika