Odruda merunky Pinkcot



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
jalav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 234.184 (?) 
6.12.2008 8:57, zobrazeno: 66592x

Dobrý den.Poprvé v životě jsem se rozhodl zasadit merunku.Každý mě tvrdil, že u nás nevydrží.Zahrada je 465m/n.m. Ve stráni J.Z. Vyhledal jsem zahradnictví staré odrůdy a koupil merunku Pinkcot, která je roubovaná na podnoži slivoní a má být vysoce odolná prroti mrazu ve dřevě i v květu.Včera 5.12.jsem ji zasadil, obalil papírovým pytlem.Dotaz: Zná někdo z kolegů zahrádkářů tuto odrůdu?Jáké jsou s ní skušenosti?Děkuji za odpověd.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 97.44 (?), 6.12.2008 9:15

Dobrý den,

tato meruňka je údajně velmi odolná mrazu v květu (bezesporu výhoda), plody jsou větší a vydatnost dobrá. Dozrává začátkem července. 
Hodně zdaru!

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.114 (?), 6.12.2008 9:42

Aj ja som vysadil uvidíme skúsenosti zahradkári asi ešte nemajú je to nivinka ktorú predávali hlavne velkoodberatelom.Ešte k tomu som vysadil Kioto, ktorá by mala byť aj samoopenlivá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 6.33 (?), 6.12.2008 13:47

S odrůdou zkušenosti nemám, ale pro mně je významná ta informace o podnoži. Školkařů kteří používají slivoňové podnože je jako šafránu, takže díky za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.195 (?), 5.4.2009 8:09

Dobrý den, rád bych Vás povzbudil ohledně nadmořské výšky. Mám merunku v n.v. cca 640 metrů v podhůří Šumavy asi sedmým rokem, nevím o jakou jde odrůdu, ale loni plně kvetla v půli dubna, sklízel jsem v půli srpna sice ne zcela měkké, ale již konzumní, výborné, takže stojí to za snahu. Samozřejmě mám stromek blízko slunečné zdi, okolo něj okopáno a nakypřeno, je prostě potřeba v těchto drsnějších podmínkách jim pomoci, jak to jen jde. Proto bych doporučil vybudovat za stromkem nějakou stěnu, nemáte-li, i když je to ve stráni. Přeji všem mnoho úspěchů, Honza.  PS. Doufám, že stromek přežil, doporučuje se sázet na jaře, co teplomilek týče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?), 5.4.2009 11:52

Pinkcot je nová francouzská odrůda, kterou u nás zkouší zavést jedna významná ovocnářská firma. Její popis a fotku jsem našel na jejich stránkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 10.4.2009 20:45

Dneska jsem si ji také pořídil, po čase uvidíme, jestli jsou recenze pravdivé... Zatím můžu v mém případě srovnávat 3-4 roky starou odrudu Vecot a Bergeron, přičemž prvně jmenovaná prohrává na plné čáře v době kvetení s mrazem.
No co, zkusíme a uvidíme, ne?
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 118.28 (?), 1.10.2010 11:20

Nová odrůda Pincot mě také zajímá. Prodává se jako zákrsek, čtvrtkmen, nebo jako vysokokmen starých odrůd?  S jak velkým místem je třeba pro ni počítat? Ví někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 66.105 (?), 2.10.2010 18:02

Viděl jsem ji u známých v 530 m. Vypadá dobře. Hodně kvetla, ale nebude mít bez opylovače nikdy moc plodů. Potřebovala by sestřičku. Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 105.47 (?), 2.10.2010 21:11

Děkuji za reakci, pane Mimmo. Prodejci neuvádí, že jde o cizosprašnou odrůdu? Ráda ji sestřičku pořídím, ale hlavně bych se potřebovala dozvědět, s jak velkým místem mám pro tuto odrůdu počítat? To se na jejich stránkách také bohužel nepíše. Dotaz jsem poslala už dvěma prodejcům a odpověď zatím žádná . Za každé info o této odrůdě budu moc ráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika