Očkování meruněk a nektarinky



host - 168.81 (?)
24.7.2020 22:34

Nejsem zkušený „meruňkář“, právě naopak a překvapilo mě proto, jak snadno se meruňková očka ujímají a především jak intenzivně pak rostou. Srovnatelný vývoj stromku, třeba u hrušky, mi trvá řadu let.

Myslím si, ale určitě to opravdu nevím, že právě „vtip věci“ je ve štěpování na dřevo mladší než 1rok. Nejsem v meruňkové oblasti, v okolí je stromků jen pár a plody asi nejsou. A přesto „zápasím“ s přeplozením. Když to trochu jde, stojí zato meruňky také zkusit. JG

Bergeron dnes
Bergeron dnes
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 168.81 (?), 24.7.2020 22:34

Nejsem zkušený „meruňkář“, právě naopak a překvapilo mě proto, jak snadno se meruňková očka ujímají a především jak intenzivně pak rostou. Srovnatelný vývoj stromku, třeba u hrušky, mi trvá řadu let.

Myslím si, ale určitě to opravdu nevím, že právě „vtip věci“ je ve štěpování na dřevo mladší než 1rok. Nejsem v meruňkové oblasti, v okolí je stromků jen pár a plody asi nejsou. A přesto „zápasím“ s přeplozením. Když to trochu jde, stojí zato meruňky také zkusit. JG

Bergeron dnes
Bergeron dnes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
krtek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 189.109 (?), 23.7.2020 6:45

Na přelomu července a srpna se očkuje spíš už na spící očko (podle podmínek). Letos už pravděpodobně nevyraší nic nového - ani z očkovaného pupenu, ani ze stromu (s výjimkou myrobalánu či vrby wink).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.11 (?), 30.8.2023 16:58

Mohla by sa na podnož Wavit očkovať broskyňa? Predajcovia stromkov ponúkajú na Wavite len slivky a marhule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 30.8.2023 20:52
Nezkoušel jsem, ale marhule přirostou k broskvím. Pokud chcete broskve na Wavit, a nešlo by to, můžete dát vložku z myrobalánu, ke kterému broskve přirostou dobře. Chystáte se očkovat nyní? Já si taky asi dva kousky mého semenáče broskvového zaočkuju, nedá mi to... Plody vážící 150 g, jdoucí od pecky, lahodné chuti, no nezaočkujte to a takové semenáče mám hned tři odrůdy, zrající v tuto dobu, ale jedna od kostky nejde. Biegler.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika