Ockovani



host - 83.234 (?) 
11.4.2017 14:26, zobrazeno: 2429x

Zdravim,

Mam dotaz na zkusenejsi... 

Zkousel jsme ockovat merunkova ocka na planou mirabelku (roubovani se mi na tuto podnoz opakovane povedlo).

Problem je, ze ocka z minuleho roku jsou prirostla ke kure, ale pupeny jsou vsechny mrtve. Jako zacatecnik speluji, cim to muze byt.

Ocka/stitky jsem privazal, jen pupeny jsem nechal s rapikem koukat. Nasladne jsem odhalene pupeny zamaznul steparskym voskem.

Nechaval jsem si kontrolni rapik, ale ten neodpadl kvuli pouzitemu vosku.

Tak z ted prosim o radu, co delam spatne, pripadne rady co udelat lepe.

Osobne mam podezrani, ze pupeny spalil pouzity vosk. Je to mozne?

Predem dik za rady

Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 11.4.2017 15:30

Jsou dvě možnosti:
1. Očka se neujala a uschla. Svedčil by pro to suchý neupadlý řapík
2. Očka vymrzla. Pro to by svědčila letošní zima.
Co udělat lépe? Očkovat za plné mízy nebo forkertem, očka nezatírat - nemá to žádný smysl, ujmutá očka zahrnout zeminou proti mrazu.
Pokud jste použil dobrý vosk, je spálení oček nepravděpodobné. Planou mirabelkou zřejmě rozumíte myrobalán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.234 (?), 11.4.2017 16:22

Dekuji za bleskovou odpoved,

Jako zacatecnik delam jiste hromadu chyb ale sam jen tezko zjistuji kde :)

jen doplnim par informaci:

  • Stitek je pritrostly ke kure a zivy (zelene lyko / kambium pod kurou stitku)
  • Ockovano Forkertem, ale jestli perfektne je otazka.

Dekuji za dobry napad s prihrnutim hlinou. Ockoval jsem dost vysoko nad zemi, takze prihrnuti v tomto pripade bude problem.

Priste tedy nebudu voskem vubec zatirat. Zatiral jsem kvuli strachu z vysychani a prenosu chorob.

Kdyz jsem u toho vosku pro ockovani/ roubovani, mate prosim nejaky konkretni overeny, vyzkouseny...? N asel jsem ruzne po internetu, ze nektere vosky/ balzamy maji tendenci pletiva popalit.

Jeste jednou dik

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.4.2017 16:39

Asi jde o možnost 1. Přeočkujte znovu teď, pokud máte čím. Ale Forkertem. Zavažte páskou a pupen nechte koukat. Nevoskujte.

Meruňka výhon 11.4.
Meruňka výhon 11.4.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 66.16 (?), 14.4.2017 11:14

spravne jste udelal, ze jste pupeny neprevazal, nechal volne "dychat", coz je u peckovin treba, ale tim ze jste je zatrel voskem tak jakobyste je prevazal. Pod voskem nebo pod paskou - stejna chyba - konec. Preroubujte ted normalne roubem a je to vpohode.  Ockovani = zavislost vseho na jednom pupenu. Me se stalo treba zas to, ze prijdu na jare a vsechna ocka u zeme vykousana, asi od mysi nebo co, cely radek ockovancu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika