Neroste



Martin Kot - (5) - 110.203 (?) 
16.4.2017 20:27, zobrazeno: 3002x

Loni na podzim jsem zasadil dvě meřunky. Před týdnem jsem je ostříhal. Jedna merunka krásně obrazila a ta druhá nic.Vůbec nemá napučená očka. Ustřihl jsem ještě kousek větviček a pletivo je pod kůrou krásně zelené. Zdá se že by mohla být živá. Mám ještě naději že obrazí a nebo už je po ní. Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 16.4.2017 20:56

Vaší meruňku jsem neviděl, hádat z křišťálové koule taky neumím.Buď dodejte foto nebo si hoďte mincí, zelené pletivo na řezu ještě neznamená že jsou funkční pupeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.193 (?), 17.4.2017 8:08
Dobrý den pane Martine, nebojte se, i když meruňka neobráží určitě obrazí ze spících oček, to samé se mi stalo před rokem a meruňka roste, ale bude její růst zpomalen. A z vlastní zkušenosti vím, že výhony takto narostlé raší o pár dní později, mě teprve včera začala rozkvétat, někdy to vůbec není na škodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 17.4.2017 8:50

No, já bych si úplně jistý nebyl. Jestli byly zasazedny 2 stromky, jeden raší a druhý ne, mohou být taky uschlé, zmrzlé či ohryzané kořeny.  Jak říká Jiří, je to věštění z koule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 109.193 (?), 17.4.2017 9:42

Dobrý den, Pravda pane Vysloužile není to 100%,ale jak již pan Martin zmínil pletia jsou zelená.Toto se mi stalo i u broskvoně, kterou jsem sázel na jaře min.roku, čekal jsem do podzimu a nic, ale meruňka mi krásně narostla, i když trochu později.Jak jsem již psal, má meruňka začala kvést teprve včera, ikdyž většina lidí v mém okolí má teměř odveteno.Pane Martine prosím přidejte foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 17.4.2017 11:36

Zadavatel vlákna píše, že meruňky ostříhal před týdnem. Je to dost pozdě. Měly být ostříhány před měsícem i dřív. 

Meruňka naštěstí na pozdní ostříhání není tak citlivá jako broskvoň. Zkuste několikrát po sobě zalít a třeba se probere. 

Jak jsem psal, u nových výsadeb je na pozdní ostříhání citlivá broskvoň. Jestli se brzy na jaře (začátek března) řádně neostříhá, nemusí se vůbec po zimě probrat a uschne. Právě letos se broskvoně probouzejí dost mizerně a pořádné ořezání je podmínka aby se ujmuly. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Kot - (5) - 110.203 (?), 13.5.2017 10:45

Tak merunka je živá. Teprve ted začali rašit očka (asi spící). Druhá merunka už má 10cm přírůstky. Hezký den všem. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika