Nejranější odrůdy meruněk



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 79.155 (?)
21.6.2017 18:35

Tu je foto maďarského zahradkara Sandora a jeho nádherná uroda marhúľ, ma asi 50 odrôd.Každý tuži po takejto úrode.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19   
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 79.155 (?), 21.6.2017 18:35

Tu je foto maďarského zahradkara Sandora a jeho nádherná uroda marhúľ, ma asi 50 odrôd.Každý tuži po takejto úrode.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 21.6.2017 19:37

Kdysi mi kolega před mou cestou do Japonska vykládal, že se mu zdály po dvou týdnech některé ženské docela hezké. A po měsíčním pobytu skoro všechny. Teď se mi zdají moje strupovité meruňky docela chutné a pihovitost mi připadá moderní. Taky je to jediný strom s mnoha plody, které ohýbají větve až k zemi. Mé ostatní stromy budou mít jen pár kilo plodů nebo nic.

Balkánská strupatice
Balkánská strupatice
Ohnuté větve
Ohnuté větve
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 21.6.2017 21:11

Tu je foto maďarského zahradkara Sandora a jeho nádherná uroda marhúľ, ma asi 50 odrôd.Každý tuži po takejto úrode.

A ja som toho Maďara skoro předstihl se svými deseti plody falešné Rubisty, kterou Vy jste "prohnali zbytečně komínem" cheeky

Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 23.6.2017 20:31

Tak som sa dnes konecne dostal na zahradu a uz som vacsinu z tych par plodov co zostali na Leskore aj mohol rovno obrat. Boli dost nevyrovnane - tie najvacsie mali okolo 4 cm v priemere s vahou mierne cez 40g. Zvysne boli mensie okolo 30g. Tie 40g su akceptovatelne. Dufam, ze sa to buduci rok zlepsi, a tiez ze mi vsetko zas nepomrzne. Az tak ma nemrzi ta stratena uroda, ale skor to, ze ten strom je potom zblazneny, robi silne vertikalne letorasty a nezvladam ho tvarovat... Rovnako silne vertikalny rast sa prejavuje aj na Bergarouge. Trnavsko, 145 mnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 25.6.2017 13:05

Jelikož letos opět žádné meruňky nebudou (kromě Bergeronu),tak si občas nějaké koupím.Kvalita na pohled hezkých, podtržených plodů je jedním slovem - mizerie.Zatím nejpodařenější zakoupenou odrůdou byla Orange Rubis, šťavnatá-nasládla, chybí trošku kyselin a hlavně meruňkové aroma - slabší průměr.

Albicocco Orange Rubis dovoz z Itálie
Albicocco Orange Rubis dovoz z Itálie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.84 (?), 25.6.2017 13:35

Ponechané plody Tsunami už v týdnu začaly padat, tak šly ze stromu. Překvapila mě jejich velmi dobrá chuť. Letos má za jedna.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 25.6.2017 16:11

První byla ale "falešná" Rubista,yessmiley a to i přes to, že Vittilo z Globusu bylo meruňkově plnější a sladší.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 27.6.2017 12:17

Karola sice nepatří k nejranějším, ale letos jsem rád za každý její plod, který jsem uchránil před mrazem. Topení v grilovacím kotlíku pod stromem u kmenu se vyplatilo, bez něj by nebylo na meruňce vůbec nic.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.6.2017 17:49

Každá meruňka - dobrá meruňka. Z těch raných přežilo jen pár plodů, přesto i ty potěší. Rekordně brzo dozrávající "falešná" Rubista potěší právě tou neuvěřitelnou raností. V okolí Bratislavy by jistě dozrála možná už kolem 10.6., možná ještě dříve. V kvalitě je ale znatelně lepší jak Aurora, tak Leskora. Obě mají plně meruňkově aromatickou chuť, jen Leskora je sladší. 

Aurora
Aurora
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 28.6.2017 15:48

Dobrý den. Rád by jsem se něco dozvěděl o Vašich meruňkách a případně se na ně i podíval na fotkách. Prostě, jak jste spokojeni a z čeho máte radost. Nejranější meruňky budou pomalu pryč a bude velká pauza, jelikož Goldrich i VP jsou ještě úplně zelené. Víc toho letos nebude. 

nahoře 3x Leskora, 4x Aurora (pod sebou vlevo), vlevo uprostřed Spring Blush, vlevo dole Ninfa
nahoře 3x Leskora, 4x Aurora (pod sebou vlevo), vlevo uprostřed Spring Blush, vlevo dole Ninfa
nahoře 3x Leskora, 4x Aurora, dole předoslední plod Spring Blush a poslední vlevo dole Ninfa
nahoře 3x Leskora, 4x Aurora, dole předoslední plod Spring Blush a poslední vlevo dole Ninfa

Aurora (nahoře), Leskora (uprostřed), Spring Blush (dole), Ninfa (po stranách)
Aurora (nahoře), Leskora (uprostřed), Spring Blush (dole), Ninfa (po stranách)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika