Natírání kmenů vápnem 2020



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?) 
17.11.2019 7:56, zobrazeno: 19643x

Právě jsem dobílil tak, aby mi to do března vydrželo. Stromům peckovin to dělá dobře. Méně chytají parazity a méně praskají.

Broskvoň J. H. Hale
Broskvoň J. H. Hale
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 233.100 (?), 17.11.2019 10:41
Vďaka teplému počasiu je to tohto roku celkom príjemná činnosť. Tiež som predvčerom kartáčoval nejaké staré vysokokmene jabloní a natieral vápnom. Na jednej jabloní som tohto roku pod lepenkovým pásom odchytil cca 40 lariev obaľovača, tak som borku na každý prípad ešte ošúchal drátenou kefou, keby ešte niečo oku uniklo. S vysokokmeňmi mám najviac roboty. Zbytok mladých stromčekov ponatieram raz-dva. Minulé roky som vápnenie kmeňov robieval, keď bolo mierne nad nulou, vonku zima, ruky už aj trochu mŕzli, ale tento je to luxus, pohodička. Možno aj v budúcich rokoch budem natierať trochu skôr. Igor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 18.11.2019 8:05

cim natierate? mne ten nater nie a nie vydrzat. skusal som 3 roky po sebe, ale vzdy mi vapenny nater oprsal (vapno som si chystal sam)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 250.221 (?), 18.11.2019 8:19
Kupuji vlhkou vápennou kaši v 10 kg plastovém pytli. A taky suchý vápenný hydrát (na druhé zahradě). Používám malířskou štětku. Jde to rychle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.253 (?), 2.1.2020 20:59

Zdravím... chci se zeptat jestli máme oba to samé :-) jsem naprostý laik a letos budu natírat poprvé... vyčetl jsem, že se má nahasit vápno..ale dnes v obchodě jsem právě koupil nějaký 10kg plastový kyblík - Vápno Čerťák... (pokud se to tady smí napsat...), ale je tam psáno na trávníky, proti mechu atd... je to nějaká emulze která se rozmýchá a natírá se... ale o kmenech stromu jsem nečetl nic.. a mám strach abych stromům neublížil... prodavačka nevěděla...

PS: ptám se hlavně proto, protože vedle ležel 1kg kyblíček za cenu 250 kč a složení bylo vápno+bělidlo či co... a tento 10kg kýbl stál 199 tak mám trochu strach abych něco nepokazil... děkuji :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.1.2020 21:40

Kupte si ve stavebninách 20 kg pytel nehašeného prachového vápna za stovku. Po vyhašení (ne v plastovém kbelíku!) ho bude přes půl metráku. To Vám vydrží na celý život.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.253 (?), 2.1.2020 22:10
Cili to v tom plastovem kbeliku mohu s klidnym svedomim pouzit pokud jsem spravne pochopil vas prispevek... :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.1.2020 22:52

Je-li to v kbelíku tekuté, nebo mazlavé tak ano - po naředění. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.253 (?), 2.1.2020 23:16
Ano je... jen nevim v jakem pomeru naredit..nepisou to tam..tedy pisou tam hodnoty pro travnik..mechy atd jak redit... na stromy nikoliv
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 3.1.2020 2:58

Když dáte k 1kg suchého vápenného hydrátu asi 2 litry vody, po rozmíchání dostanete kašičku o viskozitě rozmíchaného jogurtu. Ta se dá roztírat. Vápenné mléko je na nátěr slabé. Kupovanou kaši ředím asi 1:1. Nevím, jestli je stejná jako ta vaše. Kmenům vápno neublíží v žádné koncentraci. Rozmíchaná kaše se na vzduchu nebo za mrazu znehodnotí. Dlouhou životnost může mít vápenný hydrát v plastovém obalu nebo i kaše bez přístupu vzduchu. Při manipulaci s jakýmkoliv vlhkým vápnem používejte při nejmenším ochranné brýle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika