Napadnutý strom



deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?) 
8.2.2016 17:40, zobrazeno: 7921x
Neviem, čo to presne je, asi je na vine toto teplé vlhké počasie... ale čo s tým? Stačí mechancky odstrániť a postriekať nejakým fungicídom?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 8.2.2016 18:13

Klanolístka obecná-rychlá stromu smrtcrying, dírky-lýkožrouti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 8.2.2016 22:13

Pokácet a co nejrychleji uklidit do sucha, kde to dřevo počká na očistný ohýnek.

Stromy okolo ošetřit mědí při nejbližší příležitosti (například v den, když bude realizován postřik proti kadeřavosti).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 9.2.2016 8:35

Tak, tak-jabloně tomu po rychlém odstranění napadených větví + s částí, která se jeví pohledově ok dokáží URŮST-po zlepšení péče! Pokud je problém na kmeni, nebo se týká peckovin-meruňky a slivoněno...S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 83.198 (?), 9.2.2016 8:36

ten strom sa už nedá zachrániť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 9.2.2016 8:56

Z fota není jasný rozsah, ale plodnice jsou výsledkem DLOUHODOBÉHO, lidskému zraku skrytého, z našeho pohledu škodlivého působení podhoubí, které zasahuje a narušuje vodivá pletiva stromu ve veliké ploše. Často je nejdříve nabourána kůra vlivem slunce+mrazu v zimním období, či slunce v létě. Jako prevence funguje čištění od mechu, lišejníků a prachu-nejen na kmeni, ale i na starších, silnějších větvích, postřiky mědí i vápenným mlékem. Taky v místě mechanického, včas neošetřeného poškození na stromě, který je v nepohodě-zanedbaná, nevyvážená výživa, dlouhodobý nedostatek vody...,je pravděpodobnost výskytu různých-i takových chorob pochopitelně větší. Jestli Vám ten strom stojí za to-koukat jak se dál trápí? Nikdo Vám snad nebrání ho zkusit vytáhnout ze spárů smrti-aspoň zjistíte, jak to dopadnewink. Fandím Vám, S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.228 (?), 9.2.2016 13:05

Měla jsem podobný problém s okrasným stromem, puknul a z pukliny začaly taktéž prorůstat houby, nevím jestli ty stejné jako máte Vy, bílé byly. Odrhnula jsem kartáčem houby, udělala silné vápenné mléko(jako se bílí stromy) a snažila jsem se ho vlít i do té pukliny, prostě ho namatlat co jen to šlo. Už dva roky žije a další houby neprorůstají. Nátěr obnovuju hned, jak se trochu smyje. Zatím nevím, jestli to vážně pomůže, je to spíš pokuswink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 9.2.2016 13:27

Ona ta houba není tak agresivní, aby strom zahubila během pár měsíců. Strom klidně dožije ještě pár let a po celou dobu je infekční pro své okolí. Je tedy otázkou, jestli nyní neobětovat jeden strom pro záchranu celého sadu. Podhoubí je prorostlé dřevem, co má ve stromě funkci nosnou. Protože nenapadá lýko a mladé dřevo, co plní funkci zásobování mízou, strom má podle vitality ještě poměrně dlouhý život, pokud jej něco nerozláme (vítr, děti, trhač ovoce,...). Dokonce lze z takovéhoto stromu brát rouby pro jeho záchranu, ale přeroubovat se nevyplatí (rouby se nemusí dožít plodnosti),...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 70.58 (?), 11.8.2016 21:42
Taky mně na jaře zničila meruňku. Po jejím napadeni se objevil lýkožrout... Teď jsem zjistil, že se objevily malinké plodnice i na kmenu mého oblíbeného Matčino, který je v sousedství meruňky. Okamžitě jsem to postříkal tím, co jsem měl při ruce (Dithane + Kumulus), ale nevím jak dál. Znamená to, že se šíří po celé zahradě? Stromy jsou docela blízko. Jak to vyřešit? Wiki píše jako ochranu jutovými pásy omotanými kolem kmene, nebo nátěr barvou. To moc nechápu. Máte někdo zkušenosti? Díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika