Napadena merunka



Stránky: 1,  2   
host - 26.193 (?) 
4.5.2019 12:57, zobrazeno: 5453x
Dobry den, mohl bych poprosit nejakeho odbornika, aby mi pomohl z fotek urcit napadeni merunky a co s tim? Dekuju moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 26.193 (?), 4.5.2019 13:01
Jeste jedna fotka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 4.5.2019 13:15

V lístcích je, nebo byl savý hmyz. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.150 (?), 5.5.2019 16:45
Dekuji za odpoved, ale to mi jakozto laikovi moc nepomuze :) Da se s tim jeste ted neco delat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 4.5.2019 13:41
Moniliové vadnutí. Původce je stejný jako u moniliové spály. ESFY to asi nebude, je brzo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.130 (?), 4.5.2019 16:47

Je možné, že moniliozou napadená broskev během několika dní úplně svěsí listy?  Listy nezasýchaly postupně jako to bývá na meruňkách, prostě během pár dnů visí jako "prádlo na šňůře".Je to Redhaven zasazená 2013, na podzim postřik Kuprikolem, na jaře proti kadeřovosti /2 x/. Nemá jediný zkadeřený list, nic nežloutne, žádný klejotok ani škůdce, pouze svěšené listy. Díry od hryzců nejsou viditelné. 2 metry od ní je Cresthaven - zatím v pořádku. U souseda v zahradě třešeň zasazená na podzim - krásně obrostla, kvetla a také během 2 dnů úplně svěsila listy. Je mi jasné, že tento strom už skončil, ale jak se toho vyvarovat do budoucna,  Díky za radu F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 4.5.2019 18:46
Jedinou možností je postřik na začátku a na konci kvetení. Bez mudruvání, jestli je nebo není chladno a deštivo. Každou peckovinu, u které se to dá předpokládat. Dnes jsem u synovce řezem dolaďoval broskvoň a našel jsem několik chomáčků zvadlých listů. Většinou na krátké větvičce. Přitom broskvoň nemá být náchylná. Takže meruňka, broskvoň, třešeň, višeň... Zatím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 4.5.2019 19:21

naprostý souhlas. Broskvoně mám 25 let a posledních 5 let je musím před květem stříknout, jinak bych postupně přišel nejméně o třetinu plodonosného obrostu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 4.5.2019 19:26

ale kdo ví, co s námi monilie ještě provede, půlka Německa je dnes pod sněhem a v noci má být celé pod nulou. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.130 (?), 4.5.2019 19:35

Na zač. kvetení jsme stříkali Thiramem  /máme sadu zdravá broskev, kde je T. a kuprikol/, ale ten asi není na moniliozu. Takže postižený stromek vykopeme a spálíme. Má cenu teď ještě ten sousední Cresthaven preventivně stříknout např Talentem nebo už je pozdě?  F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika