Mráz - malé plůdky meruněk



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 161.61 (?)
17.4.2014 19:49

Tak jsem dnes použil poprvé parafinové svíce.Už ve 23:00 bylo pod nulou.Zapálil jse je ve 02:00.K ránu na neošetřeném místě -3*C a mírný mrzivý vánek který ten chlad násobil.Na půdě byla ráno krusta zmrzlé zeminy.Prostě masakr.Jsem zvědav, zda svíce úrodu alespoň částečně ochránily.Vypadá to, že se přes mou zahradu převalil přímo koridor chladu. - Mičurin  (TR 470 m)






Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
netopyrova - (5) - 212.38 (?), 17.4.2014 20:17

A bonus na závěr - ve foliovníku zmrzla i 4 malá rajčátka, která se tam nějak vysemenila z loňska. Ještě že tam nic jinýho nebylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.19 (?), 18.4.2014 7:31

Ahoj, díky za tip na kvalitní předpověď  -  budu to sledovat, vypadá to moc dobře. Na oplátku nabízím něco podobného. Zkuste to a uvidíte. Ovšem problém se škodami po ranních mrazících to nevyřeší...

Teď jsem se vrátil z prohlídky zahrady a snad to nebude tak zlé. Ráno v 6h. bylo nejmíň mínus 2. V květu mám zrovna višeň,třešeň, kumoje a odkvétají švestky. Ale nevím ještě co bude s ořechy - ty se chystají kvést. Pozná se to asi zítra co je poškozené.  Jinak teploměr používám projekční na strop ložnice, takže v noci vím, kolik je venku pod nulou a trpím s přírodou. Jednou jsem dokonce ve 4hod.ráno stěhoval přísady do baráku, aby nezmrzly. Viz foto.  Alex Brno

transport přísad
transport přísad
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 2.5.2014 19:45

Myslíte, že se rány od krup zajizví? Dost jsem si věřil a mám teď hodně meruněk posekaných. Kdyby raději všechny poškozené upadly. I tak je jich dost. Mají 20-30 mm a některé rány jsou dost veliké. Broskve jsou díky své chlupatosti a menší velikosti (cca 10 mm) skoro bez šrámů. Jabloně a jahody mají jen poškozené listí jako po zásahu brokovnicí. Rajčata (vysazená pokusně - 30%) jsou bez poškození.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.252 (?), 3.5.2014 10:20

Tak ruská mrazová ruleta se roztáčí... zítřek a pondělní ráno bude na Olomoucku rozhodující. Má být dle chmi.cz   0C až -1C a kdo ví... záleží na místních aktuálních podmínkách, vyjasnění, celkovém času mrazu a větru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 3.5.2014 11:08

Tady má být větší zima než třeba na Svitavsku. Zdá se, že Miloš s meruňkami letos žádné problémy ještě neměl. Takže bohatá násada, Miloši? Žádné mrazové poškození?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 10.5.2014 20:51

Takže rány od krup se nezajizví a poškozené meruňky postupně opadávají. Kdybych měl zarostlejší stromy nebo menší plody, dopadlo by to asi lépe. Letos si nemusím tedy dělat starosti s probírkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 10.5.2014 21:01

Neklesejte na mysli,... ten předčasný opad plůdků je nutný,i kvůli poškození kroupami o trochu větší než obvykle, zbylé plody poškozené kroupami zůstanou.Jsou více citlivější monilii, ale už jsem viděl dozralé plody se zhojenou jizvou od krup.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 20.7.2014 17:03

Máte pravdu. Nespadlo to všechno. Méně poškozené plody se zajizvily.

Plody poškozené kroupami
Plody poškozené kroupami
Zůstalo jich dost
Zůstalo jich dost
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 161.61 (?), 17.4.2014 19:49

Tak jsem dnes použil poprvé parafinové svíce.Už ve 23:00 bylo pod nulou.Zapálil jse je ve 02:00.K ránu na neošetřeném místě -3*C a mírný mrzivý vánek který ten chlad násobil.Na půdě byla ráno krusta zmrzlé zeminy.Prostě masakr.Jsem zvědav, zda svíce úrodu alespoň částečně ochránily.Vypadá to, že se přes mou zahradu převalil přímo koridor chladu. - Mičurin  (TR 470 m)






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.169 (?), 17.4.2014 20:20

Čili v těch plechovkách pálíte samotný parafín, nebo používáte nějaké knoty, jestli byste to mohl popsat trochu podrobněji? Jak dlouho to asi vydrží hořet?

Děkuji. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika