Mráz



host - 109.69 (?)
2.5.2017 22:31

Mě se letos povedl pokus.Umístil jsem pod své meruňky co nejvíce nádob s vodou, rozpůlené sudy, starou vanu a podobně.Protože jsem stejně potřeboval vyhasit vápno, tak jsem si to naplánoval na první větší mrazík.Těsně před tím než spadla teplota pod nulu, jsem ho přiměřeně rozdělil do některých sudů.Po zamíchání se voda začala vařit a já se šel vyspat.Ráno po probuzení bylo za oknem -4 stupně a bezvětří.Ořešáky byli spálené do 6 metrů výšky.Nádoby byly silně zamrzlé, pouze na sudech s vápnem nebylo po ledu ani památky.Nyní po deseti dnech jsou meruňkové větve nad sudy tak obalené rychle rostoucímy plůdky, že uvažuji o probírce, aby se později nezlomily.Jeden kontrolní strom chráněný u domu jsem nechal bez nádob a dnes jsem tam našel pouze tři zbylé plůdky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 181.253 (?), 2.5.2017 10:56
Včera ráno v 5:00 teplota +1,6 za 30 minut +0,9. Auto jsem škrábal. Popoledni po příjezdu z práce +18 zkusil jsem odkvetenou meruňku a všechny opadávají. Tak holt panenská úroda letos nebude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 175.49 (?), 2.5.2017 11:16

Špatně jsem se vymáčknul. Dnešní předpověď na týden ukazuje teplo, včera ještě zimulaugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 2.5.2017 13:40

Já se už mrazíků bát bohužel nemusím :( Protože co mělo pomrznout už pomrzlo (2x meruňka, 2x broskev, 1x nektarinka, z větší části angrešty). Takže mrazík do -4 už nemá co vzít. Míň už snad nebude.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.252 (?), 2.5.2017 21:05

Pan Jirko ktoré odrody marhúl u vás prečkali najlepšie jarné mrazy? A ktoré odrody sklamali?     Jano 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 2.5.2017 21:36

Zdravím Jano, jako vždy, Bergeron,Tardicot, Veharda,Sirena, VP,Maďarské, Bergeval,Bergarouge a Farbaly.Překvapila Radka a Rakovského.Sklamaly Leskora, Ledana,Strepet a Tsunami.Takže už žádnou novou meruňku tu nechci, ani kdyby byla resistentní na cokoli.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.69 (?), 2.5.2017 22:31

Mě se letos povedl pokus.Umístil jsem pod své meruňky co nejvíce nádob s vodou, rozpůlené sudy, starou vanu a podobně.Protože jsem stejně potřeboval vyhasit vápno, tak jsem si to naplánoval na první větší mrazík.Těsně před tím než spadla teplota pod nulu, jsem ho přiměřeně rozdělil do některých sudů.Po zamíchání se voda začala vařit a já se šel vyspat.Ráno po probuzení bylo za oknem -4 stupně a bezvětří.Ořešáky byli spálené do 6 metrů výšky.Nádoby byly silně zamrzlé, pouze na sudech s vápnem nebylo po ledu ani památky.Nyní po deseti dnech jsou meruňkové větve nad sudy tak obalené rychle rostoucímy plůdky, že uvažuji o probírce, aby se později nezlomily.Jeden kontrolní strom chráněný u domu jsem nechal bez nádob a dnes jsem tam našel pouze tři zbylé plůdky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 3.5.2017 7:46

Vidíte, u nás bylo -7°, meruňku jsem měl zakrytou plachtou a pod ní celou noc udržoval oheň. Bylo to úplně k ničemu, nevidím jediný plod. Těch pár stupňů dolů je zřejmě docela zásadní problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 2.5.2017 22:56

To je zvláštní - u mne Brgeron je zcela KO, jestli bude mít nějaký plod nevěřím a Ledana má cca 5-10 procent květů! Obdobná situace byla už v minulosti. Jsou od sebe 5m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.252 (?), 2.5.2017 22:57

Jirko toho Strepetu je škoda, mohla by to byť výborná odroda do suda.A ako dopadol Orangered?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 3.5.2017 5:49

Orangered 5 ks, ale ještě není všem dnům konec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika