Mráz



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?)
24.4.2017 0:01

V ČB už to tak dobře nevypadá. Na stanici CHmu je jen +1°a v přízemní vrstvě už -3,6°. Jdu grilovat pod meruňku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
   
host - 211.161 (?), 21.4.2017 9:34

Doporučuji se podívat na animaci teplot dnes v noci - zdroj ČHMÚ:

s barvami podle teplot

teploty z měřících stanic v mapě

vpravo is vyberte a nahrajte větší časový úsek a sledujte jak šel mráz...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 22.4.2017 11:28

Dopustím se v té souvislosti offtopicu. Kdoví, proč všechny weby zobrazují nulu na teplotních mapách tak bezvýrazně. Obvykle je nějak žlutozelená, zelenomodrá, prostě nějaký nevýznamný přechod barev. Chápu, že za to designéři dostali velký peníze, ale informační hodnotu to má na prd. A nula je přece v počasí velmi důležitý bod. V té souvislosti mi vyvstává oprava věžních hodin v Pelhřimově. Již tři (troje, kletě) hodiny místní umělci a restauratéři opravili a vyzdobili. Jsou krásné, zlaté, akorát na nich není vidět, kolik je hodin. Mělo by to být užité umění, je to podivný samoúčel. Zbývají jedny, ty mají tu vadu, že na nich je poznat čas. Čekám, kdy se do nich pustí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.138 (?), 22.4.2017 20:17

Perfektní, ty stanice na mapě jsou super. Jinak tady na jihu Třebíčska nebylo včera pod -0,5st.,takže planý poplach, ve čt. byl dokonce -1st, ale jen na chvíli bez viditelných škod, takže zatím naprostá pohoda, stejně jsem ale raději pod 2 meruňkami celou noc přitápěl, teplo šlo z uhláků celý den - náklady nulové (našel jsem je na chalupě na hromadách uhlí)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 29.160 (?), 22.4.2017 20:27

Zdravím, do sadu jsem se ještě nedostal, ne kvůli sněhu, ale není čas:)

Ale vyfotil jsem zničené kiwi na zahradě za domem v kontrastu s mrazem nepostiženou Mišpulí.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.101 (?), 23.4.2017 15:44
U nás na Slovácku to nedopadlo nejhůř. Kiwi, fik, réva, rybíz ani zelenina nemá žádné škody. Uvidím kolik meruněk zůstane na stromech, ale když i loni jsem měla úrodu, tak letos jistě taky bude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.244 (?), 23.4.2017 22:29

No já myslím, že mrzlo všude včetně Jižní Moravy včetně Slovácka. Díval jsem se na web ČMHÚ a teploty byly všude pod nulou. Bydlím na kopci, ale tentokrát nebyl mrazík jen přízemní, chycené jsou listy a květy ve 2 metrech i výše. Plody meruněk i broskví zatím drží, i když listy jsou chycené, nějaké poškození je i na vinné révě, ono se to projeví v následujících dnech. Navíc jak psal někdo výše, ještě není zdaleka po zmrzlých, takže mrazy můžou dojít.

 

Karel JM.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 29.160 (?), 23.4.2017 22:46

Já bydlím taky na Slovácku, je to místo od místa. Kiwi to u nás odskákalo hodně. V sadě zmrzl nově vysazený kaštanovník, na meruňkách a slivoních jsem našel pár sežehlých listů, ale plůdky jsou zelené. No uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.133 (?), 23.4.2017 23:48

podhůří Šumavy 480m.n.m., zatím to vypadá vše OK. Až na pár sežehnutých květů jahod meruňky, broskve i citlivé třešně Kordia a slívy Tipala v pohodě přežily. 5 dní před mrazy zálivka Boraxem, poté těsně před postřik Champion+ Borax. Soused balil meruňku a dopadl hůře.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 24.4.2017 0:01

V ČB už to tak dobře nevypadá. Na stanici CHmu je jen +1°a v přízemní vrstvě už -3,6°. Jdu grilovat pod meruňku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 24.4.2017 5:42

Tak uz je to tu zase, dalsi vlna od +- 27.4-1.5. V Alpach ma napadnout hromada snehu, na jihu ve stredozemi poradne deste a u nas sance mrazu.

Ja uz mam po patku sklizeno, snad se to vyhne aspon ostatnim, co to prestali. Pocasi v Evrope zacina byt pekne zmrvene.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika