Mráz



host - 74.90 (?)
21.4.2017 16:44
Podľa mňa ide o to že voda má min. 4 stupne. Možno aj viac. Teda neustále je teplejšia ako okolitý vzduch. Preto sa ale musí počas celej doby trvania mrazu polievať (rosiť).
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
Bellis - (7) - 30.194 (?), 21.4.2017 13:35

Jižní Čechy - Vodňansko. -2.6. Mám napojený skleník na elektřinu - takže tam byla ochrana jednoduchá, záhonky byly překryté. Co jsem viděla cestou na zahradku meruňku a magnolie  - tak to bylo špatné.  Nicméně mám v plánu koupit datalogger s GSM SMS a sledovat teplotu ve skleníku - propojit to s vyhříváním, případně mi to ještě zabezpečí zahradku proti nezvaným návštěvníkům. Doufám, že to nějak technicky půjde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 21.4.2017 14:04

Zbavím se meruněk, broskví, nektarinky, zasadím thuje a budu v klidu jako většina sousedů.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 21.4.2017 14:27

Evi, je mi líto, dopadli jsme všichni na Moravě či slovensku prakticky stejněcrying kowi jsem zabalila do netkanky a vypadá ještě hůř, než to vaše - je černé totálně.

Ano Zdeňku, asi tak nějak...wink Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 21.4.2017 14:39

u mňa to vyzeralo včera takto, asi 20 cm snehu, cesnak vôbec nebolo ani vidieť, čerešňa a jablone ešte nekvitnú vôbec. o polnoci teplota tesne nad zemou -2,5 st. a taká istá bola aj ráno. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.218 (?), 21.4.2017 15:16

zdravím, naprostý souhlas s tím řazením

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.40 (?), 21.4.2017 15:47

Prostějovsko, ve 3 ráno - 3,1°ve 4 a v 5 - 1,9.°Za jak dlouho už poznám co pomrzlo a co ne? Týden?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.228 (?), 21.4.2017 18:32

Záleží na počasí, vzhledem k tomu, že moc teplo nebude, tak to může trvat i delší dobu čili třeba víc jak týden. Nicméně loni jsem zjistil, že ani když se začnou zvětšovat plůdky tak není rozhodně vyhráno - už jsem si myslel, jak jsem přečkal bez úhony všechny loňské mrazy, páč se plůdky od posledního mrazu během několika následujících teplých dní viditelně zvětšily, ovšem pak najednou během dalších pár dní všechny opadaly a zbylo mi jich na stromě 6...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.32 (?), 21.4.2017 16:10
Záp.Slovensko -3.8. Celú noc som kropil, avšak výsledok je žalostný. Čo ma prekvapilo je fakt, že všetky ušlacht.odrody vinnej révy sú aj napriek mojej snahe na tabak, ale susedove "samoroďáky"(Charvát a Bago) sú zdravé. Pritom to sused nechal iba na prírodu, boli narašené ešte viac a sú v tesnej blízkosti našej révy. Že by tieto hybridy okrem rezistencie k chorobám boli aj mrazuvzdornejšie? Takto vyzerali marhule Harcot po dnešnej mrazivej noci.
Harcot
Harcot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.250 (?), 21.4.2017 16:28

Nechci být provokatér ale mne se z temomechanického hlediska nějaké kropení a mlžení moc nelíbí. Mne to něco napovídá o výparném teple a to voda rozprášená bere "do sebe" a skoro bych to viděl na podchlazování okolí.

Poznámka:

Každý si dome může udělat pokus s tzv mokrým teploměrem. Baňka obalen navhlhčenou vatou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.90 (?), 21.4.2017 16:44
Podľa mňa ide o to že voda má min. 4 stupne. Možno aj viac. Teda neustále je teplejšia ako okolitý vzduch. Preto sa ale musí počas celej doby trvania mrazu polievať (rosiť).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika