Mráz



host - 176.161 (?)
19.4.2017 20:48 Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 4.115 (?), 19.4.2017 15:09

"Samotný přístroj je poměrně jednoduchý. Tvoří ho spalovací motor, dvě plastové nádoby na tekutinu a delší výfuk. „Pracuje na principu smíchání farmaceutického glycerinu a vody. Benzinovým motorem se mlha rozhání z trysek přes výfuk do prostoru. Mlha je poměrně hustá a je do výšky porostu, tedy asi dva a půl metru. Mlha brání proniknutí studeného vzduchu ke květům. 
Zdroj: Břeclavský deník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.170 (?), 19.4.2017 16:31

Ta spotřeba vody je dost velká. A pokud budou ty mrazy větší, nazamrzne ta voda už v hadici?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.17 (?), 19.4.2017 14:42

Tak já mám čtyři ořešáky. Sefersdorfský a Jupiter mají zmrzlé nasazené listy a výhonky, Mars a ořešák None name šedesát let starý jsou v pohodě (ten starý už kvete), Mars vyraší každým momentem, asi až ta slota přestane. Jinak stromy na mé zahradě zatím v pohodě. Velkopavlovická a Harcot zatím malé plůdky bez monliového úžehu, modré peckoviny kvetou, doufám, že se dočkají letu čmeláků a včel, stejně tak hrušně a jabloně. Ráno jsem byl na zahradě měřit teploty v pařeništích, venku při zemi byl 1 °C v 1,5 m 1, 5 °C. Pařeniště s rajčaty v pohodě 6 °C a 8 °C. Za tu hodinu co jsem tam byl, jsem pěkně promrzl, strašný, studený vítr. Teď se mně zdá, že se rychlost větru o několi m/s snížila, ale zase sněží. Asi nezbývá nic jiného, než se minimálně do pátku modlit, ale jak to udělat, když jsem už všechny modlitby zapomněl.sad

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.60 (?), 19.4.2017 15:29 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.19 (?), 19.4.2017 17:18

Jak výše psal již Vladimír, mám zahradu v mrazové kotlině u Brněnské přehrady. Nejsem žádný odborník, ale za ta léta kdy mrzlo, nebo nemrzlo v nevhodnou dobu jsem si všimnul jedné věci. A sice že kdoule, co mám asi 25let nikdy v době květu, nebo později nezmrzla. Takže pravidelně plodí. Už delší dobu proto dělím ovocné stromy na "inteligentní a blbé". Podle mně "nejblbější" jsou meruňky a broskve a bohužel i nejchutnější a tím pádem nejžádanější. Taková kdoule, když v březnu "začala rumplovat zoncna", tak si toho nevšímala a spala si dál svůj zimní spánek. Dost podobné to je i s mišpulí. Jsou vysmáté. Takže je to vše o výběru ovocného stromu pro naše drsné podmínky. Alex46

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.19 (?), 19.4.2017 18:13

Je to presne tak. Klimatické podmienky aj v našich najteplejších polohách sú pre marhule na hrane. Jeden rok sa to podarí, iný zas nie. Vždy, keď sadí človek kdekoľvek v strednej európe marhuľu, musí si byť vedomý toho, že nebude každý rok obsypaná plodmi. Naproti tomu broskyne u nás mávajú úrodu každý rok.

Najnovšia predpoveď dáva na piatok ráno minimum okolo nuly, tak možno nakoniec s trochou šťastia z tohoto besnenia živlov vyviazneme bez strát. Musíme si ale počkať na piatok ráno. Ešte sa tie predpovede budú upravovať.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.4.2017 18:44

No jo, Martine, u nás tam naskočila taky změna. Po kolikáté už. Tedy podle ČHMÚ, třeba Windyty má pořád pro nás -3°C.  Dneska fakt ledový vítr, co ohýbal stromy, přesto jsem na slivoních viděl čmeláka. Jinak, Bunny, fakt dobrej fórek. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.254 (?), 19.4.2017 18:49

Lidé-BDĚTE!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.161 (?), 19.4.2017 20:48 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 19.4.2017 20:50

To, že máme na meruňky, broskve apod. okrajové podmínky je mi jasné.  Když jsem se v nedalekém zahradnictví ptala na mandli(neb příbuzní ve Skalici ji mají... no, taky mají vinohradwink) prodavačka jen protočila oči: u vás? No to ani náhodou...cheeky Ale momentálně to není o tom: jeden rok není, další je. Vloni to zmrzlo na jaře v květu, letos broskev už v zimě a zbytek ovoce nejspíš v pondělí, nejpozději v páteknoA jelikož si umím spočítat, že mi nakonec vždycky nějaké roky budou chybětwink nemám už chuť mávat rukou nad promarněnými léty marnou snahou, něco si vypěstovatnoA nejvíc mne prudí(slušně řečenowink) že se s mužem snažíme dělat pro životní prostředí co nejvíc(třídíme odpad, hnojíme organicky, používáme eko prostředky v domácnosti, topíme ekologicky...) a nemáme stejně šanci to ovlivnit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika