Monilióza



Stránky: 1,  2,  3   
host 
29.4.2004 8:49, zobrazeno: 75025x
poradí někdo jak se zbavit moniliózy na meruňce? Loni jsem vše napadené odřezala, ale letos je tam zas.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
muris - (1), 2.5.2004 12:34
Hledejte řešení na www.floranazahrade.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 3.5.2004 15:07
Já bojuji proti monilioze a klejotoku meruněk tak, že je
každé jaro při rašení pupenů stříkám kuprokolem 50
v koncentraci 0,6 %, postřik opakuji tak 2x během 14-ti dnů
a pak ho provedu na podzim přip opadu listí, také tak 2x.
Důležité je také stříkat mšice a kousenky, které strom oslabují a to nejen v době jejich výskytu, ale preventivně
hned při otevírání pupenů a také v průběhu října stříkat
kromě opadajícího listí i větve a kmeny, protože housenky
se na podzim množí a pak se schovávají na zimu pod kůru
a v jejich chodbičkách se výborně daří bakteriím, které způsobují moniliózu a klejotok. A dále je nutné řez meruněk provádět zásadně v době rašení pupenů a v červenci / srpnu,
nikdy ne brzo z jara, ani na podzim, o zimě nemluvě !!!
Martin od Mladé Boleslavi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.146 (?), 18.5.2010 16:55

já proti monolióze bojuji tak, že na konci léta scházím ze stromů všechny napadené nebo již uschlé plody. A když meruňky zrají, tak hned jak nějaká hnilá spadne, tak jí vyhodím. Když ji necháte na stromě nebo pod stromem, tak se monolióza rozšíří i na jiné plody. Ale hlavně zbytečně neodřezávejte větve, které byste odříznout nechtěla. To totiž moc nepomůže. Michal z Plzně :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 28.8.2010 21:35

nema nekdo doma tyto odrudy? pripadne jakou byste mi z nich doporucili??? a zda jsou skutecne odolne na moniliozu, diky Hargrand, Sylvercot,Pinkcot, Kioto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.176 (?), 4.4.2011 19:02

Mám dvě meruňky každou na jiné straně domu a na obou se v době, kdy dorůstají plody začne většina z nich kazit a to i když jsou ještě zelené, a tedy nejde o narušení hmyzem... takže mám 90% plodů shnilých. moje úroda je tedy několik kbelíků meruněk do kontejneru. při tom stromy kvetou krásne a vypadají svěže... vyřeší to postřik?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 4.4.2011 22:03

Nevyřeší, ale pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.238 (?), 5.4.2011 9:26

Ja bojujem prvy rok. Minuly rok som nestriekal a olutoval som. Tu na fore niektori tvrdili, ze sa s tym da bojovat ale len s chemiou. Ak je dobry rok, da sa zvitazit. Postrek aplikujte so zmacadlom. Myslim, ze ma dost znacny vplyv na to, kam sa az postrek dostane. navyse, mam pocit, ze zmacadlo s latkou vytvoria stabilnejsiu vrstvu, ktora dlhsie vydrzi a azda aj "prezije"nejaky ten dazdik. Na ochranu plodov je dobre streknut po odkvitnuti ale dodrzat dostatocne dlhy cas pred tym ako plody dozreju a budu sa zbierat. Hovori sa, ze je dobre menit postrekove latky aby sa predislo k rezistencii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 210.187 (?), 5.4.2011 9:12

V některých oblastech se bez chemie proti Monilióze bojovat nedá. Pokud ji nepoužijete, můžete časem o stromy úplně přijít. Na tuto chorobu je určen např. Horizon. Pokud ho používám jsou příznaky minimální i za příznivého počasí pro tuto chorobu(déšť, chladno). Důležité je ošetřit před hlášeným zhoršením počasí. V návodu je uvedeno ošetřit před květem a po odkvětu, někdy stačí jen po odkvětu. Záleží na počasí. Já jsem osobně s tímto přípravkem spokojen. Problém moniliózy je tím vyřešen.     Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 5.4.2011 12:41

Já používám BAYCOR a funguje to. Těsně před květem a při dokvétání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika