Moniliový úžeh peckovin 2019



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?)
15.3.2019 7:19

TomNR: Malo by to byť samozrejme individualizované pre každý jeden strom - v tom optimálnom prípade. Ak to zveličím ad absurdum - v prípade postupu "prvý postrek pri prvej rozkvitnutej kôstkovine, druhý pri poslednej odkvitajúcej" tak prvý by Ste dali niekedy koncom februára keď kvitnú mandle a posledný takmer o 2 mesiace potom neskoršie kvitnúcim broskyniam. Medzitým by Vám napríklad marhule rozkvitli aj odkvitli a oba postreky by boli pre ne časovo úplne neadekvátne. Samozrejme, pri väčšom počte stromov a časovej tiesni niekedy treba robiť kompromisy, ale mal by platiť individuálny prístup ku každému stromu podľa času jeho kvitnutia.  IH 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 15.3.2019 6:00

ako postrekujete koskoviny? pred a po odkvete, to mi je jasne. ale cas kvitnutiar je rozdielny dost, staci 1.postrek ked zacne kvitnut prva "peckovina" a druhy ked dokvitne posledna? alebo postrekovat viac krat vzdy len konkretny strom? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 15.3.2019 7:19

TomNR: Malo by to byť samozrejme individualizované pre každý jeden strom - v tom optimálnom prípade. Ak to zveličím ad absurdum - v prípade postupu "prvý postrek pri prvej rozkvitnutej kôstkovine, druhý pri poslednej odkvitajúcej" tak prvý by Ste dali niekedy koncom februára keď kvitnú mandle a posledný takmer o 2 mesiace potom neskoršie kvitnúcim broskyniam. Medzitým by Vám napríklad marhule rozkvitli aj odkvitli a oba postreky by boli pre ne časovo úplne neadekvátne. Samozrejme, pri väčšom počte stromov a časovej tiesni niekedy treba robiť kompromisy, ale mal by platiť individuálny prístup ku každému stromu podľa času jeho kvitnutia.  IH 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 24.3.2019 15:23

SIGNUM dnes. Goldrich na broskvoňovém semenáči kvete zbytečně brzo, takže bych tuto podnož z tohoto důvodu nedoporučoval. Některé meruňky ještě vůbec nekvetou, takže postřiků bude více. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 24.3.2019 17:38

Signum včera.Rozkvetlá je z větší části jen Maďarská, pár kětů je na V-Péčku, jinak sem tam něco.Systémové Signum proniká do rostliny i přes né zcela rozvinuté květy a přes lenticely a pak je rozváděn roslinými pletivy po celém stromu.Takže plýtvat postřiky nebudu, při dokvétání prsknu Horizon a jesli bude chladno a deštivo mám v zásobě ještě Talent+Zato.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 24.3.2019 17:49

Měl jsem na mysli provádět postřik postupně při rozkvétání jednotlivých stromů, což je pracnější. Signum se hlavně špatně dávkuje. Balení je po 7,5 gramech, což je na 10 litrů postřiku. Mnohem lépe se dávkuje Horizon nebo Talent, kde se může dávkovat po jednom mililitru. Zato přidávam k Horizonu nebo Talentu kvůli oddálení rezistence.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.3.2019 10:33

Zajímala by mě minimální venkovní teplota, při které tyto fungicidy ještě učinkují. Například Signum, Horizon, Talent, Teldor, Zato. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 175.49 (?), 26.3.2019 14:04

DMI - Horizon a Talent potřebují vyší teplotu (od+8°C). Zbývající fungují i za nižších teplot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 27.34 (?), 26.3.2019 22:04

Signum se špatně dávkuje - řeším to přesnou mikrováhou za 3 dolary.

Letos jsem aplikoval kvůli počasí už na otevírající se pupeny. Tak nevím, jestli jsem neměl počkat na BBCH 69 tedy první otevírající se květy, což bylo dnes. Ale zase ten vítra a teplota...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.114 (?), 1.4.2019 16:48

Pořiďte si na Aliexpress mini váhu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 24.3.2019 17:48
Já Horizon. Goldrich otevřel první květy. Harlayne rozkvete za dva tři dny. Takže zase Horizon. Na závěr Signum. Má být chladno a deštivo. Pro moniliovou spálu ideální podmínky!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika