Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
25.2.2015 18:43

Václave, má dotaz ohledně TM Horizon + Zato. Nevzpomínám si na název přípravku, který měl obě účiné látky a míchal se 2%ní. Nyní asi už nemá registraci, tak jej nelze najít (v databázi eagri a odvozených).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 25.2.2015 18:40

Provedl bych to, Petře, dle počasí.
Sporgon i Horizon mají na houbové choroby stejný mechanismus účinku, to je inhibice biosyntézy ergosterolu, což omezuje funkci buněčné membrány houby.
Ale Sporgon je lokálně systemický, to je pronikne do rostlinných pletiv, ale není dále rozváděn.
Horizon je plně systemický, proniká do rostlinných pletiv a je v nich xylémem rozváděn i do případných neošetřených částí. To má význam, například, když už houba už proniká pestíkem do semeníku. K tomu však, aby se tato systemičnost projevila jsou potřeba ty mnou uvedené minimální teploty.
Tedy v případě, že teploty a jejich prognóza nebude nic moc, použil bych při zakvétání Sporgon a při dokvétání Horizon či jiné generikum.
Při častých deštích během kvetení bych použil TM obou přípravků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.66 (?), 21.4.2015 12:21

Jaký názor máte na přípravek Rovral flo, je učinný na m. úžeh?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 155.121 (?), 21.4.2015 13:51

Myslím, že Rovral byl na monilii, Rovral Flo už ne. Ale to je jen otázka registrace. Ale třeba byl na ni sláb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.68 (?), 21.4.2015 14:22

V loňském roce jsem Rovral použila na postřik proti monilii na meruňce. Aplikovala jsem na počátku a konci kvetení a pak cca za 10dní znovu, a přestože byl velký tlak - začly hnědnout nové letorosty, proto ten třetí postřik, se monilie zastavila a musím Rovral pochválit, že byl účinnýyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.51 (?), 21.4.2015 19:51

loni jsem kvůli monilii neměl ani jeden plod a stromy jsem musel radikálně přikrátit. Letos jsem už dvakrát stříkal Rovralem a nemám ani náznak choroby. Možná je to ale lepším počasím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 25.2.2015 18:24

Sporgon nemají, ale zajímavé je Signum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 25.2.2015 18:37

V návodu k použití u SIGNUM se uvádí: •K zabránění vzniku rezistence aplikujte tento přípravek preventivně a ne stále po sobě bez přerušení ošetřením jiným fungicidem s odlišným mechanizmem účinku

Nehrozí toto u neustálého používání Horizonu a Talentu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 25.2.2015 19:14

Vznik rezistence při vícenásobném používání během jedné vegetace Horizonu, Talentu a dalších triazolů v jedné kultuře skutečně hrozí. Proto by se neměly v jedné kultuře použít více než 2x za sezonu.


Na Signum s úč. látkou boskalid jsem zapomněl. Boskalid patří k tzv. SDH inhibitorům. Má odlišný mechanismus účinku účinku od triazolů i strobirulinů, inhibuje biosyntézu aminokyselin.  I když to je poměrně nová účinná látka, také by se v jedné kultuře neměla použít více než 2x.

Čili Signum je v ochraně proti moniliovém úžehu vítaným přípravkem pro prostřídání s Horizonem, Sporgonem, Talentem atd. Jaká je jeho cena nevím, ale bude asi dražší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 25.2.2015 18:43

Václave, má dotaz ohledně TM Horizon + Zato. Nevzpomínám si na název přípravku, který měl obě účiné látky a míchal se 2%ní. Nyní asi už nemá registraci, tak jej nelze najít (v databázi eagri a odvozených).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 25.2.2015 19:06

Já bych z toho nedělal drámo. Běžně dostupný je Horizon nebo Talent a Zato. Měly by fungovat všechny i samostatně. Když se dá mix Horizon nebo Talent + Zato, bude se účinek zvyšovat. Mají různé mechanismy účinku, účinek Zata není závislý na teplotě, kombinace oddálí vznik rezistence. Co si více přátwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika